Nelze odstranit „místně uložený“ obsah v aplikaci Soubory? Tady je to, co se děje

Aplikace Apple Files přinesla iOS a iPadOS nové možnosti produktivity - ale stále to není dokonalé.

I když nyní existuje podpora pro obecná média a místní úložiště, aplikace Apple Files se ve skutečnosti necítí jako skutečný správce souborů PC. Je to pravděpodobné, protože to tak ve skutečnosti není. Místo toho je to odkaz na iCloud Drive s místním úložištěm nahoře.

Příbuzný:

  Tento důraz na cloudové úložiště může ve skutečnosti způsobit problémy, jak poznamenal čtenář Michael Overly. Naštěstí můžeme mít řešení.

  Zde byste měli vědět o problému a možném řešení.

  Problém

  Aplikace Soubory je užitečná, ale co když nemůžete smazat soubory stažené z cloudu?

  Příliš se k nám dostal a upozornil nás na chybu aplikace Files, která doposud zůstala téměř bez povšimnutí. Stahování souborů z iCloud Drive do sekce Na mém iPhonu / iPadu v aplikaci Soubory funguje v zásadě pouze jedním způsobem. Pojďme to vysvětlit.

  Jak přehnaně zdůraznil, jakmile klepnete na malou ikonu cloudu na souboru na iCloud Drive, stáhne se do vašeho místního úložiště. Vysvětluje, že neexistuje způsob, jak „dát“ soubor zpět na iCloud Drive, aniž byste jej zcela odstranili.

  Na první pohled se to jeví jako hlavní dohled nad systémem správy souborů společnosti Apple. To, že nemůžete mazat soubory, které jsou lokálně uloženy ve vašem zařízení, by bylo velkou nevýhodou pro uživatele s výkonem a produktivitou.

  Ale udělali jsme trochu víc kopání a zjistili jsme, že toto je ve skutečnosti zamýšlené chování.

  Co se děje?

  Stručně řečeno, soubory uložené v sekci iCloud Drive a soubory v mém zařízení (zařízení) nejsou stejné.

  Obsah uložený v sekci iCloud Drive v aplikaci Soubory bude mít často malou ikonu cloudu se šipkou dolů. To znamená, že jsou aktuálně v cloudu a před přístupem nebo prohlížením je třeba je „stáhnout“.

  Jakmile jej „stáhnete“, skutečně neexistuje způsob, jak jej ručně smazat z místního úložiště, aniž byste jej smazali také z iCloudu. Ale opět je to zamýšlené chování.

  Nejlepší je myslet na to, že vše uložené na iCloud Drive je pouze na jednom místě. I když si jej „stáhnete“, soubor je stále pouze v cloudu.

  Jinými slovy, jediným rozdílem mezi ikonou cloudu a tím, že se vaše zařízení pokouší ušetřit místní úložný prostor a šířku pásma tím, že soubor nebude ukládán do mezipaměti.

  Vaše zařízení zobrazí ikonu souboru, ale nebude mít lokálně uložený obsah souboru. Jakmile na něj kliknete a ikona cloudu zmizí, bude obsah místně uložen do mezipaměti. Ano, tyto místně uložené mezipaměti technicky zaberou místo ve vašem zařízení. Ale iOS, macOS a další operační systémy Apple je v případě potřeby automaticky smažou.

  Systémy společnosti Apple zohlední mnoho faktorů, například to, jak často soubor používáte, jak velký je a kolik místa vám zbývá.

  Pokud zjistí, že může odebrat místní mezipaměť, aniž by se zabývalo vaším pracovním tokem, bude.

  Celkem

  Abych to shrnul:

  • Soubory na iCloud Drive se ukládají pouze v cloudu, i když se ikona cloudu nezobrazí.
  • Ikona mraku vedle vašeho souboru znamená, že se neukládá místně do mezipaměti.
  • Pokud není žádný mrak, budete moci zobrazit obsah souboru. Ale technicky to nebude uloženo lokálně.
  • Apple OS automaticky určí, zda potřebujete místo využívané místními mezipaměti, a podle toho je smaže.
  • Neexistuje žádná možnost tyto soubory odstranit ručně. (Vlastně tam je jedním ze způsobů: odhlásit se z iCloudu. Toto smaže všechny vaše místně uložené mezipaměti, ale objektivně to bude bolet na krku.)

  Možné řešení

  Systémy společnosti Apple jsou docela inteligentní a pravděpodobně vám nedojde místo v úložišti, i když často přistupujete k souborům z iCloud Drive.

  Na druhou stranu existuje způsob, jak obejít výše uvedený problém a skutečně stáhnout soubory do místního úložiště. To by mohl být užitečný způsob, pokud se vám nelíbí automatizovaný proces v iOS a iPadOS.

  Tyto soubory zaberou místo ve vašem zařízení (a pravděpodobně více místa než cloudové verze). Budete je však moci plně smazat, aniž byste ovlivnili kopii souboru v cloudu.

  Na iPhonu nebo iPadu to můžete udělat takto.

  I když nemůžete ručně mazat lokálně uložené cloudové mezipaměti, tato metoda je způsob, jak si do zařízení skutečně stáhnout místní kopii souboru.
  • Otevřete aplikaci Soubory na svém zařízení iOS. (Ujistěte se, že jste v adresáři, který obsahuje soubory, nejen složky.)
  • Klepněte na Vybrat v pravém horním rohu.
  • Vyberte soubor.
  • Klepněte na ikonu Složka ve spodní liště nabídky. Toto je nabídka „kopírování“.
  • Vyberte nové umístění souboru v sekci Na mém iPhone nebo Na mém iPadu v aplikaci Soubory.
  • Stiskněte Kopírovat.

  V tomto okamžiku soubory vytvoří novou kopii souboru ve vybraném umístění. Toto je nezávislá kopie, která je zcela oddělená od kopie iCloud. To znamená, že jej můžete odstranit bez ovlivnění cloudové verze.

  Poslední příspěvky