Jak na Apple Watch získat nejpřesnější údaje o cvičení a aktivitě

Sledování kondice a aktivity na Apple Watch je poměrně jednoduché. Zařízení nosíte na zápěstí a poskytuje vám údaje o tom, jak moc se během dne pohybujete a cvičíte.

I když jsou Apple Watch ve skutečnosti docela přesný sledovač kondice, je tu určitě prostor pro chyby. Existuje však řada věcí, které můžete udělat, aby bylo sledování Apple Watch mnohem přesnější.

Ujistěte se, že jej nosíte správně

Toto jsou oficiální pokyny společnosti Apple k tomu, jak správně nosit hodinky Apple Watch.

Obecně neexistuje „správný“ způsob nošení hodinek. Některé způsoby nošení Apple Watch však mohou ovlivnit přesnost jeho údajů o pohybu a tréninku.

  Z tohoto důvodu má Apple ve skutečnosti doporučení a pokyny ohledně toho, jak hodinky Apple Watch nosíte. Chcete-li získat co nejpřesnější údaje o tréninku, srdeční frekvenci a pohybu, postupujte takto.

  • Noste ji na své nedominantní ruce. Tradičně budete mít na ruce hodinky, se kterými si nepíšete. Pokud to uděláte s Apple Watch, může to také pomoci omezit zbytečný pohyb - například když píšete nebo protřepáváte proteinový koktejl.
  • Nenoste to obrácené. Někteří lidé nosí hodinky, takže skutečný ciferník je na vnitřní části jejich zápěstí. S Apple Watch to nemůžete udělat, protože senzory zdraví fungují, pouze pokud jsou na zápěstí.
  • Nenoste jej příliš volný (nebo příliš těsný). Apple doporučuje použít metodu „Zlatovláska“. Hodinky Apple Watch by měly být dostatečně těsné, aby senzory mohly dělat svou práci, ale neměly by být příliš těsné, aby nosení bylo nepříjemné nosit.

  Základním pravidlem je dávat pozor na jakékoli zelené světlo vycházející ze spodní části hodinek Apple Watch. Jedná se o optický snímač srdečního tepu, který provádí skenování - a pokud vidíte zelené světlo, znamená to, že vaše Apple Watch jsou příliš volné.

  Další tipy

  Celkově je těsnost Apple Watch pravděpodobně nejdůležitějším faktorem při sledování tréninku.

  Proto je obzvláště důležité mít na paměti, pokud máte menší zápěstí nebo vám náramky hodinek nesedí správně. Pásky se skutečnými sponami vám nemusí dát správné uchycení - zkuste tedy jeden bez jakéhokoli typu úpravy.

  • 14 neuvěřitelně užitečných tipů a triků Apple Watch, které jste možná neznali

  Pokud vám pohodlné nošení není pro každodenní nošení nejpohodlnější, společnost Apple také doporučuje, abyste si náramek hodinek utáhli speciálně pro cvičení a po dokončení jej uvolnili.

  Zajistěte, aby vaše informace byly aktuální

  Váš zdravotní profil je důležitou metrikou, pokud jde o přesnost Apple Watch.

  Apple Watch odhadují spálené kalorie na základě vašeho věku, pohlaví, výšky a hmotnosti. Z tohoto důvodu, pokud se některá z těchto metrik změní, může ve skutečnosti snížit přesnost údajů o vaší aktivitě a tréninku.

  Doporučuje se sledovat vaši váhu a věk, abyste se ujistili, že oba jsou v nastavení Apple Watch aktuální.

  Můžete změnit kteroukoli z těchto metrik v aplikaci iOS Watch. Stačí přejít na Moje hodinky -> Zdraví -> Zdravotní profil. Poté klepněte na Upravit v pravém horním rohu.

  Zkontrolujte tato nastavení

  Existuje také několik věcí, které byste měli zajistit, aby na hodinkách Apple Watch fungovaly správně, abyste získali co nejpřesnější data.

  Ujistěte se, že je srdeční frekvence nastavena správně

  Senzor tepové frekvence Apple Watch, který je optický, dokáže lépe odhadnout spálené kalorie během tréninku.

  Senzor srdečního tepu Apple Watch je skvělý pro sledování klidové srdeční frekvence nebo zasílání upozornění, pokud se váš ticker chová trochu divně. Je také skvělý pro doplnění údajů o cvičení nebo aktivitě.

  Je to proto, že údaje o srdeční frekvenci mohou přesněji odhadnout, kolik kalorií spálíte během tréninku. Z tohoto důvodu doporučujeme zkontrolovat, zda snímač srdečního tepu Apple Watch funguje správně.

  Například Apple Watch nezjistí vaši srdeční frekvenci na pozadí, je zakázána detekce zápěstí nebo je povolen režim úspory energie.

  Doporučuje se také udržovat vaše Apple Watch čisté a bezpečné, zejména na zadní straně pouzdra. Pokud je optický snímač srdečního tepu na zadní straně znečištěný nebo poškrábaný, může to narušit jeho přesnost.

  Aktivita versus cvičení

  Pomocí aplikace Workout získáte mnohem přesnější údaje o pohybu, a to i během chůze.

  Za zmínku stojí také rozdíl mezi aktivitou a tréninkem. Oba budou moci skutečně sledovat váš pohyb, ale to, jak to dělají, se liší.

  Například aplikace Activity automaticky sleduje cokoli intenzivnějšího než svižná chůze.

  Ale na rozdíl od zaznamenaných tréninků se aplikace Activity bude spoléhat pouze na přirozený pohyb vaší paže. Pokud například držíte vodítko pro psa nebo tlačíte kočárek, můžete získat nepřesná data zpět.

  Když tedy chodíte se psem nebo berete dítě v kočárku, doporučujeme použít nastavení Cvičení a Venkovní procházka. Tím do mixu přidáte údaje GPS a srdeční frekvence a zpřesníte celkové spálené kalorie.

  Kalibrujte své Apple Watch

  Kalibrace hodinek Apple Watch je stejně snadná jako chůze (nebo běh) po dobu 20 minut.

  Přestože jsou Apple Watch docela intuitivní zařízení, stále existují některé skryté funkce, které většina uživatelů nezná. Můžete například skutečně kalibrovat přesnost GPS hodinek Apple Watch. A pravděpodobně bys měl.

  Vše, co musíte udělat, je chodit nebo běžet běžným tempem asi 20 minut. Apple doporučuje, abyste tak učinili na rovném venkovním prostoru s jasnou oblohou a slušným příjmem GPS.

  • Pomocí tohoto postupu vyřešíte problémy s GPS na Apple Watch Series 5

  Ke skutečné kalibraci zařízení použijte aplikaci Workout a vyberte Outdoor Walk nebo Outdoor Run. Proveďte příslušné cvičení po dobu 20 minut.

  Pamatujte, že pro GPS data nebudete muset mít ani svůj iPhone poblíž. Pokud nemáte Apple Watch Series 1 nebo Apple Watch Series 0, které nemají vestavěné GPS komponenty.

  Doufáme, že se vám tipy v tomto článku líbily. Pokud máte jakékoli dotazy nebo problémy, dejte nám prosím vědět.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found