Plánování noční směny nefunguje? Jak opravit

O nové aktualizaci iOS nebo iPadOS je spousta skvělých věcí, ale jedním frustrujícím aspektem je počet chyb, které zařízení obvykle trápí. V iOS 13 a iPadOS vidíme více hlášení o chybách a problémů s tímto vydáním, než téměř jakékoli jiné významné v nedávné paměti. Poslední z nich způsobuje problémy těm, kteří používají plánování noční směny.

Zdá se, že plánování Night Shift je pro některé porušeno, bez zjevného rýmu nebo důvodu. Naštěstí internetoví detektivové přišli na pomoc.

Co je noční směna?

V dávných dobách systému iOS 9 se společnost Apple začala více zaměřovat na blaho svých uživatelů. iOS 9.3 představil režim Night Shift, který snížil modré světlo vyzařované displejem iPhonu a iPadu při používání.

Společným tématem dnešní doby je to, že modré světlo, které vychází z vašich různých zařízení, ve skutečnosti funguje, aby vás probudilo. To může způsobit neklidné noci spolu s potenciálním poškozením zraku, pokud zíráte na obrazovky příliš dlouho.

Díky funkci Night Shift bude obrazovka zobrazovat nažloutlý odstín, který pomůže omezit škodlivá modrá světla vycházející z tohoto nádherného displeje. Ve skutečnosti se Night Shift v průběhu let prosadil nejen pro iPhone, ale také pro iPad a Mac ve snaze pomoci.

Jak opravit plánování Night Shift nefunguje

Jednou z klíčových funkcí Night Shift byla schopnost nastavit konkrétní plán, kdy bude povolen. Získáte tak lepší kontrolu nad tím, kdy ztlumit světla, ale je k dispozici také jednoduchá možnost „Západ slunce k východu slunce“, pokud máte povolenou službu určování polohy.

Přestože byli uživatelé Night Shift vydáni před lety, narazili na některé problémy až pozdě, s vydáním beta verze iOS 13.3. Stále více uživatelů začíná hlásit, že plánování Night Shift již nefunguje.

Chcete-li, aby Night Shift opět fungoval, musíte udělat následující:

  1. Otevřete na svém iPhone aplikaci Nastavení
  2. Přejděte dolů a vyberteSoukromí
  3. Klepněte naPoziční služby
  4. Přejděte dolů a klepněte naSystémové služby
  5. PřepnoutPřizpůsobení systémudoNa pozice

U některých uživatelů se zdá, že iOS a iPadOS tuto funkci při aktualizaci deaktivují. A to způsobuje problémy s Night Shift. Jakmile ji znovu povolíte, plánování Night Shift by mělo fungovat jako obvykle a jak jste zvyklí, a to i u těchto nových a aktualizovaných zařízení.

Závěr

Night Shift je skvělý způsob, jak zachránit oči před příliš dlouhým zíráním na modré obrazovky. Díky této schopnosti plánování se nemusíte starat ani o ruční nastavení sami.

Pokud problémy s plánováním Night Shift přetrvávají, dejte nám vědět v komentářích níže. Mezitím nám dejte vědět, co si myslíte o iOS 13, a pokud jste nadšeni všemi novými funkcemi.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found