Jak používat funkci vyhledávání spotů El Capitan

Společnost El Capitan poskytla Apple některé nové a základní funkce, díky nimž je hledání tohoto nepolapitelného dokumentu nebo e-mailu o něco jednodušší a výkonnější. Spotlight byl ve světě Mac vždy zásadní funkcí. Pomocí Yosemite 10.10 jste měli možnost vyhledávat místní dokumenty, provádět převody a vyhledávat maloobchodní prodejny v okolí. S upgradem El Capitan poskytuje Apple několik nových funkcí pro vyhledávání a vyhledávání pomocí Spotlight

S El Capitan Spotlight máte nyní možnost získat předpověď počasí kdekoli na světě, zjistit své nejnovější sportovní výsledky a zkontrolovat informace o dopravě pro místa, která jsou pokryta Mapami Apple. Mezi skvělé funkce, které El Capitan's Spotlight nabízí, je jeho schopnost vyhledávat v přirozeném jazyce. Jakkoli to může znít geeky, posune vaše vyhledávací schopnosti na novou úroveň. To vám umožní vyhledávat podle běžných frází, jako je „stránka, na které jsem pracoval minulý týden“, nebo dokonce „e-mail, který jsem obdržel od Susan v listopadu“, a získat požadované výsledky.

Tento článek má poskytnout některé základní tipy a klávesové zkratky týkající se Jak používat funkci vyhledávání Spotlight El Capitan. Pokud jste tedy v Apple OS X nováčkem nebo jste si nedávno během prázdnin koupili macbook nebo macbook pro, pokračujte a prozkoumejte tyto funkce a bavte se. Toto má být základní výukový program o Spotlightu.

Tip - 1

Pomocí klávesnice můžete snadno otevřít funkci Spotlight při práci na jakékoli aplikaci v počítači Mac. Funkci Spotlight otevřete stisknutím tlačítka PŘÍKAZ & MEZERNÍK klíče dohromady.

Tip - 2

Pokud jste hledali nejnovější skóre svého oblíbeného týmu, nemusíte otevírat další webovou relaci, abyste to zkontrolovali. Jednoduše zadejte vyhledávací dotaz do pole reflektorů a voila! Je to tak snadné! Funkci Spotlight ukončíte současným stisknutím kláves COMMAND a SPACE. To se neomezuje pouze na americké sportovní týmy, ale můžete také vyhledat své oblíbené výsledky zápasů fotbalových klubů. Stačí zadat „seznam Manchester City“ a zobrazit seznam hráčů týmu a jejich pozic.

Tip - 3

Funkce Spotlight také usnadňuje získání informací o vašich oblíbených akcích. Jednoduše zadejte svůj symbol tickeru do okna reflektorů a získáte nejnovější výsledky, které zahrnují nejnovější zprávy o společnosti, obchodní cenu a další cenné informace, to vše pomocí několika kláves na klávesnici. Cmmd + prostor a poté zadejte „AAPL“.

Tip - 4

Stisknutím tlačítka „Esc“ můžete vymazat hledaný výraz z okna reflektoru.

Tip - 5

Pokud jste si chtěli krátce odpočinout od práce a kousnout do svého sousedství, Spotlight to usnadňuje najděte místní spoj pro vás. Otevřete Spotlight a zadejte jídlo, na které máte náladu, abyste viděli výsledky pomocí Mapy a pokynů. Tato funkce existovala v centru pozornosti z předchozích verzí.

Tip - 6

Místní dokument můžete rychle vyhledat zadáním do okna reflektorů. Jakmile aplikace vyvolá dokument, můžete jej použít „Command“ + „R“ klíče, abyste jej zobrazili ve vyhledávači, abyste zjistili, kde je dokument umístěn ve vašem počítači mac. Stisknutím tlačítka Tlačítka „Command“ a „B“ vyhledá výraz v Safari a otevře výsledky v okně prohlížeče.

Tip - 7

Nechte reflektor pracovat za vás tím, že navštívíte Předvolby systému> Spotlight> Výsledky hledání.

Pokud existují výsledky, které pro vás nejsou relevantní a nechcete, aby se zobrazovaly, můžete v tomto nastavení zaškrtnout políčka. Druhou možností, kterou máte k dispozici, je nastavení ochrany osobních údajů pro výsledky hledání. Konkrétní složky můžete nastavit v seznam soukromí které jsou během procesu vyhledávání reflektorů vynechány.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found