Jak používat aplikaci Apple Watch Remote k ovládání hudby z iTunes

Jednou z velkých věcí na Apple Watch je to, že kromě stále užitečných upozornění, která vám ušetří dostat váš iPhone z kapsy, můžete jej také použít k ovládání přehrávání médií na Macu přes iTunes, pokud je na stejná WiFi síť.

Jako někdo, kdo žil s Apple Watch mnoho měsíců, je ovládání iTunes jednou z funkcí, které pravidelně používám. A pokud jste jako já jedním z těch lidí, kteří rádi poslouchají hudbu po celý den, ale často jsou v jiné místnosti nebo se pohybují, je neuvěřitelně pohodlné mít možnost upravit hlasitost a přepínat skladby, aniž byste se museli vracet k počítač. Koneckonců, co může být lepší než mít dálkové ovládání na zápěstí?

Tady je rychlý a špinavý průvodce přehráváním médií z iTunes přes Apple Watch…

PŘÍBUZNÝ: Sedm skvělých aplikací pro vaše nové Apple Watch.

Spárujte si hodinky s iTunes

První věcí, kterou musíte udělat, je otevřít aplikaci Remote na Apple Watch.

Spusťte klepnutím na modrou vzdálenou aplikaci.

Pokud jste dosud nepřidali knihovnu iTunes, zobrazí se jednoduchá nabídka s tlačítkem „Přidat zařízení“.

Přidejte do dálkového ovladače nové zařízení.

Pokud máte Apple TV, můžete toto zařízení přidat téměř stejným způsobem ...

Když klepnete na Přidat zařízení, zobrazí se čtyřciferné heslo, které budete muset použít v dalším kroku v iTunes v počítači:

Zadejte přístupový kód do iTunes.

Nyní otevřete iTunes na počítači Mac (nebo PC). V levém horním rohu panelu nabídek, těsně pod ovládacími prvky přehrávání, si všimnete malé ikony Remote:

Připojte se k dálkovému ovládání v iTunes (toto by mělo být nutné pouze jednou).

Klepněte na ikonu Remote a poté zadejte kód, který se zobrazil na Apple Watch.

Pokud máte více než jednu knihovnu iTunes, budete také muset vybrat, kterou knihovnu chcete v aplikaci Remote použít, ale pokud máte pouze jednu (jako většina lidí), bude automaticky nastavena jako výchozí.

Připojte se ke své knihovně iTunes

Dále otevřete aplikaci Remote na Apple Watch a měla by se zobrazit vaše knihovna iTunes (se správným názvem). Pokud ne, zkuste klepnout Přidat zařízení a proces opakujte znovu.

Vyberte knihovnu iTunes, ke které se chcete připojit.

Apple Watch se obvykle připojí k iTunes několik sekund, ale pokud ano, uvidíte aktuálně přehrávanou skladbu a ovládací prvky, které přeskakují dozadu a dopředu a přehrávají nebo pozastavují. Ve spodní části obrazovky je také posuvník hlasitosti, který lze ovládat pomocí Digital Crown.

Snadno přeskakujte stopy a upravujte hlasitost přehrávání.

Ve skutečnosti neexistují žádné další ovládací prvky, i když můžete klepnout na malé modré tlačítko nabídky vlevo nahoře a vrátit se na hlavní obrazovku výběru zařízení.

Správa zařízení

Použití funkce Force Touch kdekoli na této obrazovce zobrazuje dvě možnosti: Přidat zařízení nebo Upravit ty ve vašem seznamu.

Na hlavní vzdálené obrazovce vynutit dotyk.

Úpravy vám umožní odstranit všechny existující knihovny a začít znovu:

Klepnutím na tlačítko x odeberete knihovnu iTunes.

Přehrávejte hudbu přes AirPlay

Jednou z skvělých funkcí aplikace Remote je schopnost AirPlay přehrávat to, co se hraje na Apple TV nebo počítači. Jednoduše proveďte Force Touch na obrazovce, která se právě hraje, abyste zobrazili nabídku AirPlay.

Force Touch pro možnosti AirPlay!

Klepněte na AirPlay a měl by se zobrazit seznam kompatibilních zařízení (v mém případě „Apple TV“ a „Počítač“):

Přehrajte si hudbu přes Apple Watch.

Vyberte jednu z možností přehrávání hudby na vybraném zařízení.

Závěrečná slova

Vzdálená aplikace má bohužel tendenci občas přerušit připojení (alespoň v mém případě). Při jiných příležitostech možná zjistíte, že se jednoduše nepřipojí k vaší knihovně iTunes. V takových případech můžete být vyzvániOpravit připojení, i když jsem zjistil, že zrušení a výběr mé knihovny iTunes znovu normálně funguje podruhé.

Pokud vše ostatní selže a máte trvalé problémy s připojením ke své knihovně, můžete jednoduše odebrat všechna stávající zařízení a zkusit je přidat znovu.

Šťastné naslouchání!

Všechny články o Apple Watch na Apple Toolbox najdete zde.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found