Jak zobrazit Favicons (obrázkové ikony webových stránek) v Safari na vašem iPhone a MacBooku

S oznámením macOS Mojave a iOS 12 provedla společnost Apple mnoho změn ve svém oblíbeném prohlížeči Safari. Jednou z těchto nových funkcí je možnost zobrazení faviconů na kartách Safari. V tomto krátkém článku vám ukážeme, jak můžete vidět favikony na safari při používání iPhonu, iPadu nebo MacBooku.

PŘÍBUZNÝ:

  • Apple představuje iOS 12 s vylepšením výkonu a novými funkcemi
  • Zde jsou nejlepší funkce, které Apple na WWDC neoznámil
  • Zde je návod, jak Apple plánuje zrychlit vaše staré iPhony s iOS 12

Co jsou Favicons?

Ve starších verzích Safari se po otevření seznamu záložek zobrazí všechny odkazy jako textové řádky. Pokud je váš seznam záložek velký, je z něj obrovský seznam kopií, který můžete projít, pokud potřebujete konkrétní webovou stránku. Zní to hrozně, že? To je místo, kde Favicon přichází na záchranu.

„Favicon“ je v podstatě zkrácením fráze „oblíbená ikona“. Termín se používá k definování souboru obsahujícího malou ikonu spojenou s konkrétním webem obecně nebo s konkrétní webovou stránkou, pokud potřebuje tento druh speciální vizuální podpory.

Ikona se zobrazí na kartě webu vedle názvu stránky. Ikony jsou také přidány do seznamu záložek, což pomáhá vizuálně označit stránky.

Mnoho uživatelů nastavilo výchozí používání prohlížeče Chrome a dalších prohlížečů, protože Safari v minulosti nikdy nepodporoval Favicons. Vzhledem k tomu, že rychlost procházení, účinnost a zabezpečení Safari jsou lepší než u mnoha jiných prohlížečů, přidáním Favicons se Safari rozhodně stane populárním prohlížečem.

Jak zobrazit Favicons v Safari při používání macOS

macOS Mojave přidal podporu, která pomáhá uživatelům vidět ikony webových stránek nebo favikony na kartách safari. Ve výchozím nastavení je tato funkce vypnutá, ale můžete ji snadno zapnout nastavením pomocí předvoleb Safari.

  • Na vašem MacBooku, když používáte Safari, začněte kliknutím na Safari a poté na Předvolby ...
  • Dále klikněte na Karty v horní části a povolte „Zobrazit ikony webových stránek na kartách“

A je to!

Jakmile toto nastavení povolíte, měli byste na kartách Safari vidět favikony. Díky tomu je pro prohlížení na kartách velmi výhodné.

Pokud si nepřejete, aby se během procházení zobrazovaly favikony, můžete se kdykoli vrátit k předvolbám Safari a deaktivovat toto nastavení.

Jak zobrazit Favicons v Safari na vašem iPhonu nebo iPadu

Počínaje iOS 12 společnost Apple poskytla podporu faviconů při procházení na kartách pro všechna vaše zařízení iOS. Toto není nastaveno ve výchozím nastavení a vyžaduje to, abyste provedli změny v nastavení, abyste mohli tuto funkci používat.

Takto můžete povolit Favicons v systému iOS.

  • Klepněte na Nastavení> Safari
  • Přejděte dolů do sekce Obecné v Nastavení Safari
  • Povolit „Zobrazit ikony na kartách“

Jakmile toto nastavení povolíte, procházení na kartách vám zobrazí všechny favikony v levém rohu karet.

Doufáme, že vám tento krátký článek byl užitečný!

iOS 12 a macOS Mojave budou všem uživatelům Apple k dispozici na podzim. Zůstaňte naladěni a získejte další tipy a návody v příštích dnech!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found