17 tipů na Apple Music, které otřásají vaším poslechovým světem

Od svého uvedení na trh v roce 2015 je Apple Music jednou z předních streamovacích služeb na světě. Navzdory své popularitě určitě existují některé skryté nebo méně známé tipy Apple Music na platformu.

Ať už jste Apple Music pro, zcela nový na platformě nebo přemýšlíte o registraci, zde je 17 tipů na Apple Music, které musíte znát, abyste mohli ze streamovací služby vytěžit maximum.

1. Zjistěte rozdíl mezi Apple Music a iTunes Match

iTunes Match a Apple Music jsou podobné, ale výrazně odlišné služby.

Než začnete používat Apple Music, je užitečné znát rozdíl mezi nimi a jinou hudební službou, kterou Apple nabízí: iTunes Match. Primárním rozdílem je, že Apple Music je streamovací platforma (jako Spotify), zatímco iTunes Match je jednoduše způsob, jak mohou uživatelé upgradovat své stávající hudební knihovny.

Pojďme to vysvětlit. iTunes Match umožňuje předplatitelům „přiřadit“ až 100 000 skladeb z jejich knihoven a mít okamžitý přístup k těmto stopám bez DRM (z iTunes Store) až na 10 jejich zařízeních. Obsah zakoupený z iTunes se do limitu nezapočítá a celá služba stojí 24,99 $ ročně.

2. Tento tip Apple Music je srdcem

Stačí klepnout na nabídku se třemi tečkami na kterékoli stránce Právě hraje pro tento tip Apple Music.

Apple má pod povrchem Apple Music několik úžasných kurátorských algoritmů. Ale mohou se mnohem zlepšit, pokud to neustále vylepšujete. Je nesmírně snadné dát Apple Music vědět, co se vám líbí a nelíbí, ale nemusí to být funkce, kterou používají všichni lidé (i když by měli).

Stačí klepnout na tříbodovou nabídku na jakékoli stránce Právě hraje. Odtud uvidíte dvě prominentní tlačítka: Láska a Nelíbí se mi. Použijte je odpovídajícím způsobem. Tato zpětná vazba výrazně zlepší algoritmy společnosti Apple a ovlivní seznamy skladeb, doporučení umělců a alb na kartě Pro vás. Když už mluvíme o ...

3. Podívejte se na sebe

For You je skvělým místem pro hledání nové hudby.

Stejně jako většina streamovacích služeb se můžete jednoduše držet hledání umělců a přehrávání skladeb, které již v Apple Music znáte. Ale sekce For You pro platformu, která je přizpůsobena vašim individuálním vkusům, rozhodně stojí za pohled, pokud chcete najít nové a vzrušující umělce.

Najdete různé seznamy skladeb a alba dneška, stejně jako nedávno přehrávané skladby a novinky z celého žánrového spektra. Pokud jste aktivovali sociální funkci Apple Music (k níž se dostaneme později), můžete také vidět, co vaši přátelé poslouchají.

4. Využijte živé stanice Apple

Živé rádio se skutečným DJem je prostě skvělé.

Jednou z nejlepších funkcí Apple Music, která pomáhá platformě vyniknout ve sféře streamování, je Beats 1. Je to v podstatě živá rozhlasová stanice 24/7, kde budete slyšet skutečné skladby DJ mixů, mluvit o hudbě a příležitostně rozhovor umělců.

Je to vážně jedna z nejlepších funkcí, zvláště pokud vám chybí old-school styl tradičních rozhlasových stanic a pokud oceníte lidský dotek. Beats 1 najdete na kartě Rádio v systému iOS, kde jsou další živé rozhlasové stanice. Pamatujte, že ostatní „stanice“ v části Rádio jsou pouze dynamické seznamy skladeb.

5. Využijte „stanice“ písně

Stanice jsou skvělým způsobem, jak najít více hudby, která by se vám mohla líbit.

V tomto bodě článku víte o hudební výchově společnosti Apple a jejích živých rozhlasových nabídkách. Stejně jako ostatní streamovací platformy však Apple nabízí personalizované „stanice“ založené na konkrétní skladbě nebo umělci - a rozhodně stojí za to.

Stačí klepnout na nabídku se třemi tečkami v okně Právě hraje a klepněte na Vytvořit stanici. (Můžete také klepnout na nabídku se třemi tečkami na stránce umělce a vytvořit stanici.) Jakmile to uděláte, Apple automaticky vytvoří nekonečné, upravené „seznamy“ stanic vztahujících se k dané skladbě nebo umělci. Je to perfektní volba pro nalezení více hudby, která se vám líbí.

6. Zvyšte kvalitu zvuku

Zapnutí funkce „Vysoce kvalitní streamování“ poskytne audiofilům lepší zážitek z poslechu.

Apple vám chce pomoci ušetřit náklady na mobilní data. Proto je ve výchozím nastavení přehrávání v Apple Music nastaveno na nižší kvalitu při používání mobilních dat. Pokud pro vás problém s daty není problém a hudba nižší kvality uráží vaše sluchátka, můžete to změnit.

Stačí jít do Nastavení -> Hudba -> Mobilní. Klepněte na přepínač vedle Vysílání ve vysoké kvalitě. Na rozdíl od jiných streamovacích platforem nemá Apple Music různé úrovně zvukové kvality. Podobně automaticky nastaví streamování na vyšší úroveň kvality zvuku, když používáte Wi-Fi. Ale mobilní možnost stojí za to vědět.

7. Stáhnout pro poslech offline

Stahování skladeb pro poslech offline vám pomůže ušetřit data.

Apple Music je skvělá na Wi-Fi nebo mobilní síti, ale můžete si také stáhnout skladby pro poslech offline. To je skvělé pro rušení v letadle nebo když se právě snažíte uložit svá mobilní data. Existuje také několik možností.

Na kterékoli stránce Přehrávání můžete klepnout na ikonu stahování z cloudu. Ikona cloudového stahování se také zobrazuje v zobrazení alba a na jiných místech v Apple Music. Případně, pokud přejdete na Nastavení -> Hudba a povolit Automatické stahování„Apple Music automaticky stáhne hudbu, kterou přidáte do své knihovny.

8. Optimalizujte své úložiště Apple Music

Optimalizace úložiště Apple Music může uvolnit místo v telefonu.

Samozřejmě, i když je stahování hudby skvělý způsob, jak ušetřit na datu, přichází s cenou: snížené místní úložiště na vašem iPhone. Pokud do svého zařízení stáhnete hodně hudby, opravdu to není možné obejít. Můžete však nechat Apple Music automaticky optimalizovat vaši knihovnu, pokud se bude kapacita zmenšovat.

Stačí jít na Nastavení -> Hudba -> Optimalizovat stahování. Zobrazí se obrazovka, kde zadáte minimální množství úložiště, které chcete přidělit Apple Music. Když vašemu zařízení začne docházet místní úložiště, Apple Music bez problémů smaže skladby, které jste nějakou dobu nehráli, a skladby, které jste přidali nejdelší dobu. Nebojte se, budou stále ve vaší knihovně.

9. Vyhledejte základní informace a další kroky

Právě jste našli nového umělce, který se vám líbí? Essentials a Next Steps jsou skvělá místa, kde začít.

Kurz Apple Music a AI je legendární. Ale můžete si nechat ujít i další dva typy upraveného seznamu skladeb (protože se na ně nevztahují doporučení). Říká se jim Essentials and Next Steps - a určitě stojí za poslech.

Jednoduše vyhledejte libovolného umělce a na vyhledávací liště následujte „základní“ nebo „další kroky“. Seznam skladeb Essentials vám poskytne nejpopulárnější a nejdostupnější skladby od libovolného umělce. Seznam stop Další kroky se bude kopat o něco dále a najde hlubší výřezy, jako jsou B-strany a jiné skladby.

10. Využijte výhody Siri

Siri + Apple Music je výkonné párování.

Jednou z výhod používání Apple Music na zařízeních Apple je, že můžete využít Siri pro ovládání hloubkového přehrávání. Pro lepší i horší to v současné době není možné pro platformu, jako je Spotify na iOS nebo HomePod.

Jen to zkus. Můžete říct „Hej Siri, zahraj si Dreams od Fleetwood Mac.“ Ale jde to hlouběji. Zkuste říct „Hey Siri, play the latest song by Drake“ nebo „Hey Siri, play the most popular song from 2017.“ Budete překvapeni úrovní podrobného ovládání, které má digitální asistent nad Apple Music.

11. Používejte ekvalizér svého iPhonu

Klepnutím na nastavení Pozdní noc nastavíte hudbu na „až 11.“

Pokud ve svém iPhonu používáte Apple Music, možná nevíte, že iOS má skutečně zabitých několik nastavení EQ. Najdete je v Nastavení -> Hudba -> EQ. Mějte na paměti, že to ovlivní jak skladby uložené místně ve vašem zařízení, tak skladby streamované prostřednictvím Apple Music.

Na výběr je řada předvoleb, od jazzu přes rock až po mluvené slovo. Tip pro profesionála: Možnost Pozdní noc ve skutečnosti zvýší hlasitost vaší hudby, jen pro případ, že budete muset věci změnit na 11. V systému Android existují podobná nastavení, ale můžete k nim přistupovat přímo klepnutím na tříbodovou nabídku v Apple Music .

12. Najděte své přátele

Tyto tipy pro Apple Music vám umožní najít přátele v Apple Music.

Hudba je většinou prostě lepší, když je sdílená. Apple Music má ve skutečnosti zabudovanou sociální platformu, takže můžete vidět, co vaši přátelé poslouchají, a naopak. Chcete-li jej nastavit, přejděte do části Pro vás a klepněte na ikonu profilu v pravém horním rohu. Odtud uvidíte možnost Zobrazit, co poslouchají přátelé. Klepněte na něj a postupujte podle pokynů.

Chcete-li hledat přátele, otevřete Apple Music a klepněte na Hledat. Poté zadejte přezdívku Apple Music svého přítele (@applemusicnickname) nebo jeho jméno Apple ID. Měla by se zobrazit vyskakovací možnost, která říká Lidé - stačí klepnout na profil a kliknout na Sledovat. Můžete také sledovat přátele na Apple Music.

13. Získejte Apple Music zdarma

Pokud jste předplatitelem společnosti Verizon nebo uvažujete o změně, můžete získat hudbu Apple zdarma po dobu šesti měsíců.

Chcete Apple Music zdarma? Samozřejmě že ano. Platforma bohužel nenabízí bezplatnou vrstvu s reklamami, jako jsou některé její konkurenční streamovací služby. Pokud ale používáte Verizon nebo jste ochotni změnit operátora, existuje ještě další možnost, jak získat Apple Music zdarma (alespoň dočasně).

V loňském roce společnost Verizon oznámila exkluzivní partnerství se společností Apple, která svým zákazníkům bezdrátových sítí nabízí šest měsíců Apple Music zdarma. V současné době je k dispozici novým i současným zákazníkům společnosti Verizon. Pokud to zní jako něco, co by vás zajímalo, přejděte na příslušnou stránku společnosti Verizon a [další informace].

14. Zastavte HomePod, aby vám to nepokazil

Pro případ, že nechcete, aby vkus vašeho přítele pokazil vaši kurátorství Apple Music.

Na rozdíl od vašeho iPhone je HomePod pravděpodobně zařízení, které budou používat ostatní lidé ve vaší domácnosti. Co se ale stane, když spolubydlící, člen rodiny nebo přítel, který má rád úplně jiný žánr hudby, začne hrát své oblíbené skladby? Může to vážně zmást vaše doporučení. Naštěstí můžete deaktivovat roli HomePodu při přípravě vašich doporučení.

Na zařízení iOS stačí otevřít aplikaci Domů. Poté přejděte na svůj HomePod a klepněte na Podrobnosti. Odtud je použití Použít historii poslechu zakázáno. Od nynějška nemůže historie HomePodu ovlivnit vaši personalizaci Apple Music. (Můžete to udělat i v iOS. Stačí přejít do Nastavení> Hudba.)

15. Probuďte se s Apple Music

S Apple Music už vás Radar nikdy nebude muset probudit.

Pravděpodobně používáte svůj iPhone jako budík. A pokud to děláte delší dobu, pravděpodobně nenávidíte každý zvuk zabudovaný do systému iOS (pokud ještě jednou poslouchám Radar ...). I když je to trochu skryté, můžete ve skutečnosti použít jakoukoli skladbu z Apple Music jako buzení.

Stačí otevřít aplikaci Hodiny a přejít k budíkům. Klepněte na Upravit a potom klepněte na libovolný budík. Poté vyberte nabídku Zvuk a klepněte na Vybrat skladbu. Odtud se dostanete do své hudební knihovny iCloud. Můžete si vybrat libovolnou skladbu, kterou jste přidali do své knihovny - v aplikaci Hodiny však není možné vyhledávat Apple Music.

16. Viz ty texty

S tímto tipem Apple Music už nikdy nezpíváte nesprávný text písně.

Někdy pravděpodobně zpíváte písničku úplně špatně (je to „nesrazte mě dolů, Bruce“ nebo „nehrajte mě dolů, groose“?). To je v pořádku, ale stojí za zmínku, že Apple Music má ve skutečnosti texty pro některé písně zabudované do platformy. Takže můžete vidět, co vaši oblíbení umělci vlastně zpívají, aniž byste aplikaci opustili.

Na kterékoli stránce Právě hraje klepněte na nabídku se třemi tečkami v pravém dolním rohu. Odtud byste měli v zobrazené nabídce vidět tlačítko Texty písní. Klepnutím na toto se dostanete na novou stránku s textem písně. Pamatujte, že ne všechny písně tuto funkci dosud podporují, ale nejoblíbenější skladby ano.

17. Použijte klávesové zkratky

Nenechte se zastrašit zkratkami - při použití s ​​Apple Music je to opravdu užitečné.

Samotná Apple Music se snadno používá. Ale stejně jako cokoli jiného ji lze upgradovat pomocí málo známé aplikace Apple Shortcuts. Pomocí zkratek můžete odemknout spoustu funkcí, které byste jinak neměli. A proto je škoda, že jej nepoužívá více lidí.

Chcete rychle odstranit všechny duplicitní stopy z vaší knihovny? Můžete to udělat jediným klepnutím. Chcete vidět celý svůj rok hudby, jako jsou vaše nejlepší skladby a umělci, na jednom místě? Můžete to udělat také. Nejprve si přečtěte našeho předchozího průvodce nejlepšími zkratkami pro Apple Music.

Máte nějaké tipy na Apple Music, které nám chyběly? Dejte nám vědět níže!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found