Jak si půjčit e-knihy pro celou rodinu: 4 skvělé aplikace!

Je letní čas! Jak teploty a vlhkost stoupají, pracoviště se zpomalují, školy se zavírají a společně my, lidé na severní polokouli, si vydechneme úlevou - zima skončila. Léto je období rodinné dovolené, čas navštívit pláž, jezero nebo bazén. Je čas cestovat do národního nebo státního parku nebo na jiné místo, kde si dáme vlasy dolů, vyměníme make-up za opalovací krém a odpočinout si.

Připraveno pro e-čtení na iPad, iPhone

Moje absolutně oblíbená letní aktivita je čtení, dohánění všech knih, které jsem chtěl číst, ale nikdy. Popadnout moji plážovou osušku znamená také popadnout mou knihu. Nic mi nedělá větší potěšení než sedět na pláži, deštník nahoře a kniha dole, zatímco všichni ostatní v rodině hrají ve vodě, vždy na dohled. Letní čtení je moje nirvána nebo alespoň její nejbližší příbuzný.

Jak číst v digitálním světě

Za posledních několik let jsem vyměnil tradiční papírové knihy za svůj iPad, iPhone nebo jiné zařízení pro elektronické čtení. Miluji papírové knihy, ale ve své snaze snížit, jak moc naše rodina tahá sem a tam na pláž, jsem se rozhodl vzít si místo toho svůj iPad. Můj iPad nese nejen moje knihy, ale také některé pro mého partnera, některé pro děti, dokonce i pár pro Nonnu a Nonna (babička a děda). Stahujeme dokonce i videa pro děti, takže když budou neklidní, nebudeme ještě neslyším kňučení, že se chtějí sbalit.

Trik, jak si vzít iPad s sebou, je také zabalit si pár polarizovaných slunečních brýlí. Polarizované sluneční brýle vám pomohou jasně vidět na obrazovku a potlačit všechny ty odrazy, které vás za slunečného dne tak trápí. Možná budete muset upravit úhel displeje, abyste viděli co nejlépe. Stačí iPad otočit na výšku nebo na šířku a zjistit, který úhel nejlépe vyhovuje elektronickému čtení iPadu. Doporučuji také slunečník nebo posezení pod krásným chladným stromem - to pomáhá při elektronickém čtení z iPadu a udržuje úpal na uzdě.

Pravidlo pro čtení 20/20/20

Kromě nošení polarizovaných slunečních brýlí a pobytu pod deštníkem nebo stromem je dobré nechat oči šťastné tak, že jim uděláte přestávku každých přibližně 20 minut. Osvědčeným postupem je odvrátit pozornost od toho, co je před vámi (kniha). Zaměřit zrak na něco v dálce, minimálně 20 stop. Držte toto zaostření alespoň 20 sekund a pěkně se nadechněte.

zdroj: Lenstore.co.uk

Oční lékaři tomu říkají pravidlo 20/20/20. Následně to pomůže udržet vaše oči vlhké a sníží námahu očí. Držení těchto 20 sekund se na papíře zdá být snadné, ale ve skutečnosti je to trochu těžké. Takže to, co dělám, je odpočítávání v mé hlavě. Začínám na 30, protože mám tendenci myslet na čísla příliš rychle. Zatímco odpočítávám, zaměřuji se na různé věci v dálce a říkám si ty věci v hlavě. To mě dost rozptyluje, takže upřímně dávám očím potřebnou pauzu.

Všechny mé oblíbené aplikace pro čtení

Během mých let elektronického čtení z iPadu jsem vyzkoušel několik aplikací pro čtení a zde jsou některé z mých oblíbených. Myslím, že některé z nich se stanou také vašimi oblíbenými!

Pojďme na to!

 

Overdrive

Toto je zdaleka moje absolutně oblíbená aplikace pro e-čtení na iPadu. Je to také ten, který podporuje moje místní knihovna, takže v rámci svého členství v knihovně mohu číst své oblíbené autory a autory New-To-Me bez dalších nákladů. Nevýhody spočívají v tom, že stejně jako u tradiční výpůjčky knihovny papírových knih má vaše elektronická kniha omezenou životnost ve vašem zařízení (obvykle 14–28 dní v závislosti na zásadách vaší místní knihovny). nebo nedokončené, musíte to znovu zkontrolovat. Knihovny také mají pro každou knihu omezený počet licencí, takže budete někdy zařazeni na seznam čekatelů. To platí zejména pro nejnovější vydání knih. Pokud jste někdo jako já, kdo má spoustu knih ze svého seznamu přání, není seznam čekání problém. Nyní je k dispozici spousta knih, takže si mohu dovolit počkat.

Navigace Overdrive

Jakmile zadáte Overdrive své členské číslo karty a případně PIN, budete přesměrováni na domovskou stránku Overdrive vaší knihovny. Zde můžete procházet a najít knihy, které si chcete prohlédnout, nebo pokud nejsou aktuálně k dispozici na seznamu čekajících. Seznam přání je k dispozici, takže pokud vás kniha zaujala, ale zatím ji nechcete číst, vložte ji do svého seznamu přání. V závislosti na vaší knihovně jsou k dispozici audioknihy, filmy, hudba a další typy materiálů. Mnoho knihoven také obsahuje obsah v různých jazycích, který je určen regionálním populacím. Mnoho knihoven Overdrive v sousedství nese španělské, korejské a čínské materiály - žiji v Kalifornii, takže to dává smysl.

Overdrive má aplikaci dostupnou prostřednictvím obchodu Apple App Store. Každou knihovnu, ve které jste členem, musíte nastavit pomocí svého členského čísla a případně PINu. Ale je to jednorázová a hotová věc. A rozhraní Overdrive je velmi uživatelsky přívětivé a zobrazuje vám všechny knihovny, ke kterým jste připojeni. K dispozici jsou karty pro váš účet, historii, nastavení a polici. Regál zobrazuje všechny eKnihy a další materiály, které jsou pro vás aktuálně rezervovány, včetně všech knihoven, ke kterým se připojujete. Stahování materiálů je snadné a existují možnosti pro e-knihy EPUB a Kindle, audioknihy MP3 nebo Play pro streamované video. Můžete také poslouchat, číst nebo hrát přímo v prohlížeči Overdrive (je vyžadováno Wi-Fi nebo mobilní připojení) nebo číst prostřednictvím aplikací Overdrive nebo Kindle.

Most ke knihám a dalším knihám!

Připojením k více knihovnám rozšiřujete pole možností pro elektronické čtení z iPadu. Pokud kniha ve vaší hlavní knihovně není k dispozici, zkuste jinou knihovnu. Mysli široce. Jsem členem knihovny svého města, ale také členem knihovny svého kraje - každý má samostatný účet Overdrive. Některé komunity vám také umožňují připojit se k jejich knihovně, pokud jste členem sousední knihovny. Některé mají vzájemné dohody s jinými knihovnami po celé zemi, takže pokud se k jedné připojíte, můžete se ke VŠEM připojit bez dalších nákladů. Obraťte se na místní knihovnu a zeptejte se, zda mají nějaké vzájemné dohody.

Můžete si dokonce zakoupit roční nerezidentní členství pro knihovny mimo váš region. Vím o několika městech nabízejících tuto výhodu nerezidentům, jako je Philadelphia Free Library, Houston Public Library a LA Public Library. Jedná se pravděpodobně o největší sbírky, ale mnoho regionálních knihoven nabízí členství i nerezidentům, obvykle za malý roční poplatek. Pokud tedy nemůžete v jedné knihovně najít, co hledáte, zkontrolujte jinou. Obvykle najdu všechny knihy, které chce moje rodina číst. Lekce zde spočívá v diverzifikaci členství v knihovně - čím více jich máte, tím větší je pravděpodobnost, že najdete knihu, kterou chcete pro elektronické čtení z iPadu!

Svět je vaše ústřice

Overdrive je k dispozici a je propojen s veřejnými a školními knihovnami ve více než 40 zemích včetně: Belgie, Kanady, Číny, Dánska, Holandska, Indie, Japonska, Jižní Koreje, Irska, Německa, Švédska, Thajska, Turecka, Singapuru, Malajsie, Velké Británie , Švýcarsko, Jižní Afrika, Lucembursko a Spojené státy.

Další informace o Overdrive najdete na jejich domovské stránce.

Cloudová knihovna 3M

3M je hlavním konkurentem společnosti Overdrive a slouží veřejnosti a některým komerčním knihovnám. Některé knihovny, například moje, mají Overdrive a 3M Cloud Library. 3M Cloud Library má také aplikaci v Apple App Store. Stejně jako Overdrive se zaregistrujete pomocí svého knihovního průkazu a případně kódu PIN. Jakmile tyto informace poskytnete, budete přesměrováni na stránku Doporučené knihy 3M Cloud Library. Zde přejděte k vyhledání knih, které chcete rezervovat, nebo pokud nejsou aktuálně k dispozici, podržte je. Seznam přání je k dispozici, 3M Cloud Library tomu říká „Knihy zájmu“ (ikona vlajky), takže pokud vás kniha zaujala, ale zatím ji nechcete číst, umístěte ji do svého seznamu Knihy zájmu.

Podobně jako u Overdrive je k dispozici propojení s více knihovnami. Stejně jako vaše tradiční výpůjčka z knihovny má i vaše eKniha omezenou životnost ve vašem zařízení (obvykle 14–28 dní v závislosti na zásadách místní knihovny.) Po vypršení výpůjčky již tato kniha nebo jiný knihovní materiál ve vašem zařízení není k dispozici. Pokud jste tedy tuto knihu nikdy nečetli nebo jste ji nedokončili, musíte si ji znovu prohlédnout.

K tomu existuje aplikace!

3M Cloud Library podporuje iOS, Android a nabízí desktopové aplikace pro PC a MAC. Prostřednictvím těchto aplikací se odehrává vše, od registrace až po vyhledávání, zadávání pozdržení a kontrolu knihovních materiálů. Říkám materiály, protože si můžete prohlédnout vše, co mají knihovny ve svých digitálních sbírkách, včetně audioknih, dokonce i filmů a hudby, v závislosti na vaší knihovně. Materiály můžete číst nebo poslouchat v cloudové knihovně 3M přímo v aplikaci, v prohlížeči nebo v Adobe Digital Editions. Elektronické knihy můžete také přenést na jiné čtečky, jako je Nook, Amazon Fire a Kobo.

Postupujte obezřetně

Významným nedostatkem společnosti 3M, alespoň v tuto chvíli, je to, že nemůžete přenést žádný obsah do svého Amazon Kindle nebo do aplikace Kindle. Overdrive zde má výhodu, alespoň pro veřejné knihovny.

3M Cloud Library je k dispozici a je připojena ke knihovnám v následujících zemích: Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Spojené království a USA.

Další informace o cloudové knihovně 3M najdete na jejich domovské stránce.

Roznítit

Kindle je starší, moudřejší elektronická čtečka v místnosti, která debutovala v roce 2007. Je to první trhák s elektronickou čtečkou a její název je navždy označen jako elektronické čtení. Kindle je součástí rodiny Amazon a existuje mnoho různých modelů Kindle, včetně Amazon Fire, Kindle Paperwhite a aplikace Kindle, které jsou k dispozici pro zařízení iOS a Android. Má také software pro Windows a Mac a čtečku cloudu, která umožňuje čtenářům přístup prostřednictvím libovolného webového prohlížeče (je vyžadováno připojení wifi). Kindle tvrdí, že má jednu z největších sbírek digitální knihovny, která sedí v přibližně 4,5 milionu elektronických knih v USA.

Zkušenosti Kindle: Vzhled, ale ne pocit papíru

E-čtečka Kindle Paperwhite e-Reader je nejtěsnějším čtenářským zážitkem než papír, který najdete. Mnoho lidí stále není spokojeno s odlesky iPadů, iPhonů a dalších tabletů, které společnost Kindle Paperwhite přísahají. A pouze jako e-čtečka (můžete se připojit k internetu a zkontrolovat e-mail atd.) Vydrží jedno nabití několik týdnů versus dní. Nejnovější model Kindle od Amazonu, Oasis, tvrdí, že má měsíce a měsíce výdrže baterie díky magnetům vpleteným do krytu, který dobíjí vestavěnou baterii.

Zdroj: Amazon

Největší rozdíl mezi Kindle a Overdrive / 3M je v tom, že s Kindle můžete nakupovat knihy A půjčovat knihy. Pokud tedy vaše oblíbená kniha nebo nejnovější vydání není k dispozici ve vašich knihovnách, Amazon ji určitě bude mít k dispozici k prodeji.

Kindle's Loaning Library

Kindle také nabízí půjčovací knihovnu, kde si můžete vypůjčené knihy zapálit s rodinou a přáteli na e-čtení z iPadu. Výpůjčka je omezena na 14 dní, poté již kniha není k dispozici. Půjčování je k dispozici pro všechny typy podporovaných zařízení, takže pokud máte Kindle a váš přítel iPad, sdílíte tuto knihu prostřednictvím aplikace Kindle. Knihy jsou půjčovány po jedné, takže nemůžete zapůjčit jednu knihu více lidem najednou. Pokud není půjčka přijata do sedmi dnů, bude kniha k dispozici k dalšímu zapůjčení. Bohužel ne všechny knihy Kindle lze zapůjčit a v současné době nelze zapůjčit žádné časopisy ani noviny. Knihy způsobilé k zapůjčení obsahují možnost „Půjčit si tento titul“, když si tuto knihu vyberete ze seznamu knih na stránce obsahu Amazon.

Výhody pro členy Kindle a Amazon Prime

Členové Amazon Prime Members také dostávají některé další výhody prostřednictvím výpůjční knihovny vlastníka Kindle. Tato výhoda umožňuje majitelům (hlavním členům) vypůjčit si každý kalendářní měsíc jednu knihu z katalogu elektronických knih Kindle, v současné době přibližně 1 milion elektronických knih. V této knize není uvedeno žádné datum splatnosti. Nezmizí z vašeho zařízení, dokud se nerozhodnete jej nahradit novou knihou.

E-knihu lze bohužel číst pouze na zařízení registrovaném na Amazonu. Knihy KOLL (Knihovna výpůjček vlastníka Kindle) nemůžete číst prostřednictvím aplikace Kindle, takže zde žádné elektronické čtení z iPadu. Většina knih v KOLL jsou exkluzivní Kindle, nikoli knihy od velkých vydavatelů, takže pokud hledáte nějakého bestselleru z New York Times, v KOLL ho nenajdete. To neznamená, že knihy KOLL jsou špatné. Ve skutečnosti objevíte několik skvělých nových autorů a najdete některé fascinující tituly ke čtení. Někteří z těchto autorů a knih se dokonce dostali na seznam bestsellerů New York Times!

Díky Kindle Unlimited

Chcete-li věci dále plést, nabízí Amazon Kindle Unlimited, službu měsíčního předplatného, ​​kde si za poplatek (v současné době 9,99 USD / měsíc) můžete přečíst tolik knih, kolik chcete, a najednou si prohlédnout až 10 knih. Stejně jako KOLL neexistují žádné termíny splatnosti. Kindle Unlimited však zahrnuje také zvukové knihy a přístup k aplikaci Kindle, takže můžete číst kdykoli na jakémkoli zařízení.

Zdroj: Amazon

Kindle Unlimited také čerpá z 1 milionu plus Kindle Lending Library, s jednou hlavní výjimkou. Předplatitelé Kindle Unlimited mají přístup ke všem knihám o Harrym Potterovi. V tuto chvíli Amazon stále pracuje na dohodách s Big Publishers, takže knihy včetně většiny bestsellerů jsou stále nedostupné.

iBooks

Mnoho lidí přísahá na iBooks pro e-čtení na iPadu. Knihy si kupujete prostřednictvím obchodu iBooks Store a existuje mnoho bezplatných nabídek i nejnovější bestsellery k nákupu. Krása iBooků jsou navigační nástroje. Většina uživatelů iDevices považuje navigaci v iBooks za velmi intuitivní a řídí se stejnými pravidly jako váš iPad nebo iPhone. Rychle otáčejte stránky na zařízení iDevice a čtěte jednu stránku po druhé. Nebo otočte iPad na šířku a zobrazte si dvě stránky najednou. Při čtení knihy na zařízení iDevice používejte prst jako zvýrazňovač. S iBooks můžete sdílet fráze přímo ze stránky na Facebooku nebo Twitteru nebo poslat fragment textu nebo e-mailu. V nočním režimu můžete dokonce číst bílo-černě.

iBooks Multi-Touch Experience

iBooks také využívá vícedotykové ovládání. V obchodě iBooks vyhledejte knihy označené Multi-Touch. Používání vícedotykové funkce vám umožňuje procházet a procházet fotogaleriími, prsty otáčet objekty, sledovat animace a dokonce poslouchat zvukové komentáře. Pro uživatele, kteří mají rádi interaktivní zážitek z elektronického čtení z iPadu, je multi-touch pro vás!

zdroj: jablko

iCloud Sync s iBooks

iBooks se synchronizuje s iCloudem, takže všechny vaše iDevices a vaše počítače mají kdykoli přístup ke všem vašim knihám. Takže můžete začít číst na jednom zařízení a vyzvednout si to později na jiném zařízení a začnete tam, kde jste skončili. Zajímavé je, že iCloud aktuálně nenabízí audioknihy, takže se nebudou synchronizovat mezi vašimi zařízeními. A mnoho funkcí iCloud vyžaduje iOS 9 nebo novější a Mac OS El Capitan nebo novější.

zdroj: jablko

Jak sdílet iBooks

iBooks umožňují určité sdílení, ale zdaleka není tak robustní jako Amazon Kindle. Pokud jste povolili Rodinné sdílení, můžete sdílet své knihy a některá další média iTunes (hudbu, aplikace a filmy) až se šesti členy rodiny, kteří jsou označeni jako součást rodinného sdílení. Rodinné sdílení bude fungovat na iOS 8 a novějších a MAC OS Yosemite a novějších. Zajímavé je, že audioknihy nejsou způsobilé pro rodinné sdílení. Jdi zjistit.

iBooks čte soubory PDF

Nakonec iBooks obsahuje knihovnu s více než 2,5 miliony knih a počítá se. iBooks také sleduje všechny vaše soubory PDF. Jakékoli plány, návrhy, návody nebo jiné dokumenty projektu jsou proto umístěny do vaší knihovny iBooks pro snadný přístup. Máte také možnost uložit libovolný soubor PDF do iBooků, když obdržíte e-mailem, abyste mohli snadno číst z iPadu.

Skutečné kouzlo iBooků; Svět bezplatného čtení

Funkce PDF iBook je skutečným kouzlem. Otevřením všech souborů PDF vám iBooks umožní přístup do světa knih ePub. A to je váš klíč k elektronickému čtení iPadu po celém světě! Můžete navštívit weby jako Project Gutenberg, Open Library, Internet Archive, Smashwords, BookBoon, Bookyards, Free eBooks.net, ManyBooks, DigiLibraries, LibriVox, The Online Books Page, dokonce i eBookstore společnosti Google a mnoho dalších. Všechny tyto weby nabízejí bezplatné a placené knihy ePub a některé nabízejí verze pro Kindle i verze pro čtení ve vašem prohlížeči. Některé dokonce nabízejí zvukové knihy. Některé z těchto webů vyžadují přihlášení k odběru; ostatní ne.

Chcete-li tyto knihy ePub číst v iBooks, je trik zajistit, abyste při stahování objevili „Otevřít v iBooks“. Po stažení s ním zacházejte jako s jakýmkoli iBookem - navigace je stejná.

Zdroj: la-sight.com

Zabalit

Léto je ideální čas na posezení a relaxaci s knihou v ruce. V dnešní době naše iDevices nabízejí skvělé možnosti, jak najít tu správnou knihu pro tuto chvíli. Naše iDevices ukládají spoustu knih pro e-čtení z iPadu, takže máme vždy možnosti pro sebe a kohokoli jiného v rodině. Obrazovky iDevice se za ta léta vylepšily, takže čtení je mnohem příjemnější, než tomu bylo dříve. A mít dva nebo dva polarizované sluneční brýle pomáhá v těch slunečných dnech, kdy vládnou záře a odrazy.

Tak na co čekáš?

Popadněte nějaké eKnihy a vyrazte na pláž, k bazénu, houpací síti nebo kamkoli vás vaše cesty zavedou. A nezapomeňte na deštník a opalovací krém. Veselé čtení z iPadu!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found