Snižuje se baterie vašeho iPhonu normálně? Tady je co vědět

Lithium-iontové baterie se ze své podstaty časem rozkládají. To zahrnuje lithium-iontovou baterii, která je právě teď ve vašem iPhone.

Když se baterie vybijí, mohou vašemu iPhone způsobit nejrůznější problémy - od snížené životnosti baterie až po problémy s výkonem.

Toto je obzvláště relevantní téma po fiasku Batterygate a zavedení nástrojů pro zdraví baterie v iOS 11.3. V nové sekci Baterie mohou uživatelé zjistit, jaké procento z původní kapacity jejich baterie zbývá.

I když je to skvělé pro transparentnost, může to také uživatele vést ke zbytečným obavám z toho, zda se jejich baterie pro iPhone „normálně“ zhoršují, nebo zda něco není v pořádku.

Pokud čtete pouze jednu větu tohoto článku, přečtěte si tuto: Přestaňte přemýšlet o kapacitě baterie.

S tím, co bylo řečeno, může být užitečné vědět něco více o bateriích iPhone, jak se zhoršují a jak udržet vaši špičkovou výkonnost déle.

  • Jak číst nové zprávy o využití baterie v systému iOS 12

Co se stane, když se baterie vybijí?

Společnost Apple definuje oficiálně degradovanou baterii jako baterii, která obsahuje méně než 80 procent původní kapacity baterie.

Zničená baterie již nebude schopna vyčerpat stejné množství energie jako nová. To může způsobit problémy v dobách špičkového odběru energie, například když spouštíte aplikace náročné na CPU.

V některých případech způsobí překročení prahové hodnoty špičkového výkonu iPhone k náhodnému vypnutí.

Samozřejmě, že Apple zapekl v bezpečném režimu, aby se zabránilo náhodnému vypnutí: škrcení výkonu. Zpomalením výkonu vašeho iPhone snížíte spotřebu baterie a snížíte pravděpodobnost náhodného vypnutí.

V posledních verzích systému iOS dal Apple uživatelům možnost vypnout správu napájení. To bude mít za následek více náhodných vypnutí u silně poškozených baterií. Uživatelé budou muset sami zvážit výhody a nevýhody.

Co je normální míra degradace?

Zjednodušeně řečeno, je téměř nemožné sledovat, jaká je „normální“ rychlost vybití baterie.

Je to do značné míry proto, že degradace baterie závisí mimo jiné na tom, jak často smartphone používáte a k čemu smartphone používáte.

Apple tvrdí, že by mělo trvat přibližně 500 úplných nabíjecích cyklů, než se nová baterie rozloží na 80 procent.

Nabíjecí cyklus je definován jako zařízení, které je zcela nabité a vyčerpané na 0 procent.

Částečné nabíjení iPhonu z jakéhokoli bodu se samozřejmě nakonec doplní na dokončení nabíjecích cyklů.

Na základě nějaké základní matematiky může být snížení kapacity baterie o 1 procenta za měsíc normální. To je případ, kdy smartphone často používáte, vyčerpáváte a nabíjíte.

Ale opět, tolik z toho je variabilní, že je těžké uvést konkrétní číslo. Váš kilometrový výkon se může drasticky lišit.

Co vede k degradaci baterie

V podstatě vše, co se rychle dostane do baterie vašeho iPhonu, ji může degradovat, protože vyčerpáte své nabíjecí cykly.

Aplikace náročné na energii, jako jsou ty, které používají obnovit aplikace na pozadí a Poziční služby jsou obyčejní viníci.

Pokud jde o další faktory, jsou také velmi rozmanité.

Pokud se například váš smartphone během nabíjení příliš zahřeje, může to neopravitelně poškodit baterii - a tím snížit její celkovou životnost a kapacitu.

Dobrým tipem je sundat z iPhonu jakýkoli případ před nabíjením a zajistit, že nikdy nebudete iPhone nabíjet na slunci nebo v horkých okolních teplotách.

Někteří uživatelé hlásí rychlejší degradaci baterie při použití rychlého nabíjení USB-C, zatímco jiní tvrdí, že ponechání iPhonu na nabíječce příliš dlouho může snížit kapacitu baterie.

8 tipů na úsporu baterie iPhone, které musíte znát

Díky způsobu, jakým nabíjecí cykly fungují, může prodloužení její životnosti zabránit příliš rychlému vybití baterie.

Jinými slovy, tipy na úsporu baterie vám pomohou. Zde je několik našich oblíbených položek, které byste měli mít na paměti.

  • Udržujte svůj jas na co nejnižší úrovni.
  • Ujistěte se, že máte v zařízení vždy nainstalovanou nejnovější aktuální verzi systému iOS.
  • Používejte Safari místo prohlížečů třetích stran, jako je Google Chrome nebo Firefox.
  • Aktualizace aplikace na pozadí, která umožňuje aplikaci automaticky aktualizovat obsah na pozadí, je notoricky známý zabiják baterie. Zkuste jít do Nastavení> Obecné> Obnovení aplikace na pozadí a deaktivovat jej pro aplikace, které to nepotřebují.
  • Lokalizační služby jsou podobný příběh. Jít do Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy a deaktivujte ji pro aplikace, které nemusí vědět, kde jste. Přinejmenším jej u aplikací, které vaši polohu potřebují, nastavte na Při používání.
  • Jít do Nastavení> Pošta> Účty> Načíst nová data. Soubor Vynést na delší časový interval, nebo jej nastavit na Manuál šetřit co nejvíce baterie.
  • Přejděte na Nabídka baterie abyste zjistili, které aplikace žerou nejvíce baterie. Podle toho s nimi zacházejte.
  • Pokud používáte Spotify nebo Apple Music, zkuste poslouchat hudbu přes Wi-Fi místo přes mobilní telefon. Nebo ještě lépe, stahujte skladby do zařízení pro poslech offline.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found