AirPods Pro --- Kompletní průvodce

AirPods Pro jsou jedním z nejpopulárnějších produktů společnosti Apple, protože mění způsob, jakým posloucháte svůj obsah, ještě více než původní AirPods. Toto je de facto průvodce pro vše, co potřebujete vědět o těchto úžasných bezdrátových sluchátkách od Cupertino.

V této příručce se dozvíte, co jsou AirPods Pro, co nabízejí různé zvukové režimy, co dělat, když je ztratíte, tipy pro zvýšení výkonu, jak udržovat AirPods, řešení běžných problémů a ještě více.

Co jsou AirPods Pro?

AirPods společnosti Apple jsou některé z nejpopulárnějších produktů, které budou k dispozici v poměrně dlouhé době. Tato sluchátka nabízejí bezdrátové řešení pro poslech vašeho oblíbeného obsahu, telefonování a mnoho dalšího.

Po měsíce se šířily zvěsti o vydání „Pro“ modelu AirPods. V říjnu 2019 se pověsti staly realitou, protože AirPods Pro byly tiše oznámeny prostřednictvím tiskové zprávy.

Tato nová sluchátka nabízejí podobnou výdrž baterie jako 2. generace AirPods, která byla uvedena na trh začátkem roku. Pro Pro však existuje nový design, protože stonky byly zkráceny, spolu s novým snímačem síly pro ovládací prvky.

Dvě největší funkce AirPods Pro jsou aktivní potlačení šumu (ANC) a režim průhlednosti. ANC vám umožní eliminovat hluk pozadí, zatímco režim Transparency (Průhlednost) vám umožní přes hudbu jasně poslouchat vnější svět.

Jsou AirPods Pro vodotěsné?

Jedním z klíčových faktorů při pohledu na nové AirPods Pro je, zda jsou vodotěsné. Přinejmenším je důležité mít alespoň určitou odolnost proti potu, protože AirPods jsou populární v tělocvičně, zvláště pokud nechcete sluchátka jako PowerBeats Pro.

  Pokud jde o AirPods Pro, jedná se o „odolné proti potu a vodě (IPX4)“. To znamená, že Pro vydrží stříkající vodu a bude je moci vzít do posilovny. Je jen důležité si uvědomit, že si je nemůžete (nebo neměli) zaplavat.

  Co je čip H1?

  Čip H1, představený spolu s AirPods 2. generace, je vlastní čipovou sadou společnosti Apple pro bezdrátová sluchátka. Díky AirPods Pro čip H1 přináší sluchátkům „Hey Siri“ spolu s lepší výdrží baterie, lepší stabilitou a ještě více.

  Čip H1 pracuje s režimem aktivního potlačení šumu a průhlednosti, aby poskytoval lepší výkon.

  Umožňuje také bezdrátové nabíjení prostřednictvím nabíjecího pouzdra a ještě rychlejší přepínání mezi zařízeními.

  Co dostanete v krabici?

  Když poprvé otevřete krabici AirPods Pro, budete uvítáni samotnými sluchátky, vpředu i uprostřed. Pak existuje několik doplňků, které Apple obsahuje, abyste mohli začít.

  Zde je rozpis všeho, co v krabici dostanete:

  • AirPods Pro
  • Bezdrátové nabíjecí pouzdro
  • Nabíjecí kabel Lightning na USB-C
  • Silikonové špičky do uší (S, M, L)
  • Dokumentace

  U AirPods Pro bohužel nejsou k dispozici žádné samolepky Apple.

  Pokud máte starší zařízení Apple a nejste si jisti, zda se s nimi AirPods Pro spáruje, podívejte se na technické specifikace AirPods Pro od společnosti Apple, kde najdete seznam kompatibilních zařízení.

  Jak se poprvé spárovat s vaším iPhone

  Místo toho, abyste se pohrávali s nabídkou Bluetooth, učinila společnost Apple spárování AirPods Pro s vaším iPhone absolutní hračkou. Musíte udělat následující:

  1. Otevřete pouzdro AirPods Pro poblíž vašeho iPhone.
  2. lisPřipojit ve vyskakovacím okně na obrazovce.

  AirPods Pro se rychle připojí a začne pracovat s vaším iPhone. Ve skutečnosti můžete použít jakékoli jiné zařízení Apple přihlášené ke stejnému Apple ID, a to díky automatickému přepínání zařízení.

  Krátký čas? Podívejte se na naše video s tipy pro AirPods Pro

  Ujistěte se, že špičky uší dosedly správně

  Jak jsme zmínili výše, v krabici jsou zahrnuty tři různé špičky do uší, které vám umožní najít to nejvhodnější pro vaše uši. Aby to bylo ještě jednodušší, Apple přidal Test přizpůsobení špičky uší do nastavení.

  Tento test využívá mikrofony na AirPods Pro, aby se ujistil, že sluchátka vytvářejí pevné utěsnění vašich uší. Chcete pevné utěsnění pro nejlepší potlačení šumu a pro zlepšení basové odezvy v tom, co posloucháte.

  Spuštění testu přizpůsobení špičky uší:

  1. Připojte své AirPods k iPhonu.
  2. OtevřiNastavení aplikace.
  3. Klepněte naBluetooth.
  4. PodMoje zařízení, klepněte nai vedle vašeho AirPods Pro.
  5. Přejděte dolů a klepněte naTest přizpůsobení špičky uší.
  6. Klepněte na Pokračovat.
  7. Po vložení obou AirPodů do uší klepněte naHrát si tlačítko dole.

  Jakmile je test dokončen, výsledky ukazují, zda je dobré těsnění nebo ne. Pokud máte špatnou pečeť, zkuste upravit AirPods v uších nebo vyměnit ušní koncovku jiné velikosti.

  Jak mohu změnit koncovky uší na AirPods Pro?

  Špičky do uší na vašich AirPods Pro se zapínají a vypínají pomocí malého plastového kroužku. Chcete-li je odstranit, je třeba opatrně vytáhnout špičku ucha od těla AirPod.

  K odstranění špičky ucha musíte poměrně silně zatáhnout, ale dávejte pozor, abyste tenký silikon neroztrhli.

  Když k AirPods Pro připevňujete koncovku do uší, ujistěte se, že se plastový kroužek oválného tvaru shoduje s mřížkou AirPod, poté je tlačte k sobě, dokud neuslyšíte cvaknutí.

  Mohu používat ušní tipy AirPods Pro od jiných výrobců?

  Tipy pro uši třetích stran pro vaše AirPods Pro je možné zakoupit od důvěryhodných značek, jako je Comply. Mnoho uživatelů upřednostňuje špičky do uší z paměťové pěny od jiných výrobců před silikonovými špičkami od společnosti Apple, takže to stojí za to vyzkoušet sami.

  Ačkoli to nakonec záleží na osobních preferencích, uživatelské recenze naznačují, že špičky do uší z paměťové pěny mohou poskytnout:

  • Pohodlnější nošení
  • Těsnější těsnění
  • Lepší potlačení šumu
  • Vylepšená kvalita zvuku

  Vše ovládejte pomocí AirPods Pro

  Dny, kdy jste museli klepat na AirPods (a ušní bubínek) pokaždé, když chcete něco ovládat, jsou pryč. S AirPods Pro přepnul Apple na snímač síly, aby mohl ovládat váš obsah, telefonní hovory a potlačení hluku.

  Co je snímač síly?

  Pokud se podíváte na AirPods 1. a 2. generace ve srovnání s AirPods Pro, existuje několik hlavních konstrukčních rozdílů. Snad největší je skutečnost, že stonky jsou u AirPods Pro kratší.

  A tam také najdete snímače síly.

  Zde jsou všechny ovládací prvky, které můžete pomocí senzoru provádět:

  • Jedním stisknutím přehrajete a pozastavíte hudbu.
  • Jedním stisknutím přijmete příchozí hovor, dalším stisknutím zavěsíte.
  • Dvojitým stisknutím přeskočíte vpřed na trati, přidržením rychle vpřed.
  • Třikrát zmáčkněte, abyste přeskočili zpět na stopu, držte je a přetočte zpět.
  • Stisknutím a podržením přepnete mezi aktivním potlačením šumu a
  • Režim průhlednosti.

  Podle našeho názoru je to mnohem lepší způsob, jak ovládat svá média. Klepnutím na ušní bubínek s běžnými AirPods se nikdy necítilo dobře.

  Upravte dobu trvání snímače síly

  Apple naštěstí umožnil upravit dobu, po kterou bude senzor síly reagovat. To je zvláště užitečné pro uživatele s obtížemi s mobilitou, kteří by mohli mít potíže s krátkým stiskem senzoru.

  Toto můžete změnit v nastavení Přístupnost. Zde je postup:

  1. Otevři Nastavení aplikace na vašem iPhone.
  2. Přejděte dolů a vybertePřístupnost.
  3. Přejděte dolů a klepněte naAirPods.

  Odtud se vám zobrazují tři různé kategorie: Stiskněte Rychlost, Stiskněte a podržte dobu, a Kontrola hluku. Chceme se zaměřit na první dvě kategorie.

  Stisknutím tlačítka Rychlost nastavíte rychlost potřebnou k dvojitému nebo třikrát stisknutí na stonku vašeho AirPod. TheVýchozí je již povoleno, existují také možnosti proPomalý aNejpomalejší.

  Stisknutím a podržením doby trvání upravíte dobu potřebnou ke stisknutí a podržení dříku vašich AirPodů pro změnu režimu potlačení šumu. Jiný nežVýchozí, můžete upravit nastavení naKrátkýneboKratší.

  Co je aktivní potlačení šumu?

  U AirPods Pro je aktivní potlačení šumu klíčovou funkcí, která vám umožní blokovat vnější hluk a soustředit se na vaše média. Zde je popis Apple, jak to funguje:

  Mikrofon směřující ven detekuje externí zvuky, které váš AirPods Pro poté potlačí protihlukem, čímž externí zvuky zruší, než je uslyšíte. Mikrofon směřující dovnitř naslouchá ve vašem uchu nežádoucím vnitřním zvukům, které vaše AirPods Pro také potlačují protihlukem.

  To vše se děje v reálném čase a pomocí čipu H1. Proměňte AirPods Pro na all-in-one sluchátka, která potřebujete.

  Co je režim Průhlednost?

  Může být nepříjemné, když si musíte vzít AirPods do uší a vyslechnout je, jen abyste někoho slyšeli mluvit. S režimem Průhlednost to již není problém, protože můžete aktivovat režim a udržovat AirPods.

  Tento režim v podstatě využívá mikrofony k tomu, aby propustily více zvuku, abyste mohli slyšet, co se kolem vás děje. Spíše než to zrušit pomocí protihluku.

   Jak přepínat mezi ANC a Transparency

   Všichni jsme tam už byli: posloucháte hudbu, když s vámi někdo zahájí konverzaci. Místo toho, abyste museli AirPods vyjímat, můžete aktivovat režim Transparency, abyste je místo toho slyšeli přes hudbu.

   Poté, co konverzace skončí, můžete ANC znovu zapnout.

   Udělat to tak:

   1. Ujistěte se, že jsou AirPods připojeny k vašemu iPhone a přehrávají hudbu.
   2. Přejetím prstem dolů z pravého horního rohu iPhonu to odhalíte Kontrolní centrum.
   3. Stiskněte a podržte Objem lišta v Control Center.
   4. Přepínání mezi Zrušení šumu, Průhlednost, a Vypnuto.
   5. Případně zmáčkněte a podržte snímač síly na stonku AirPods Pro.

   Je důležité si uvědomit, že se budete chtít ujistit, že jsou AirPods Pro bezpečně uloženy v uchu. Pokud ne, můžete narazit na problémy se zvukem, který prochází, když je povoleno ANC, a s nedostatečným zvukem, když se používá režim Transparency.

   Povolte potlačení šumu pomocí jediného AirPodu

   Z jednoho či druhého důvodu ne každý používá oba AirPods současně. Při spuštění se předpokládalo, že nebudete moci používat ANC s jediným AirPodem, ale není tomu tak.

   Ve skutečnosti můžete povolit ANC pomocí jediného AirPodu prostřednictvím nastavení přístupnosti:

   1. Otevři Nastavení aplikace na vašem iPhone.
   2. Přejděte dolů a vybertePřístupnost.
   3. Přejděte dolů a klepněte naAirPods.
   4. Dole povolteZrušení šumu s jedním AirPodem.

   Můžete si všimnout, že kvalita zvuku není tak vysoká, jako když máte oba AirPods. To se však do jisté míry dá očekávat, pokud používáte pouze jeden AirPod.

   Pomocí hodinek Apple Watch můžete ovládat režim potlačení šumu

   Byl by hřích, kdyby Apple neumožnil změnit režim potlačení šumu z vašich Apple Watch. Naštěstí se toho nemusíme bát, protože v hodinkách můžete přepínat režimy v pohodě.

   1. Než začnete, ujistěte se, že jsou AirPods připojeny k vašemu iPhone a přehrávají hudbu.
   2. Probuďte své Apple Watch.
   3. Z Právě teď hraje obrazovce klepněte na Sdílení zvuku ikona v levém dolním rohu.
   4. Klepněte na svůj AirPods Pro v seznamu.
   5. Vybrat Aktivní potlačení šumu nebo Průhlednost.

   Je zřejmé, že z hodinek můžete přepínat tam a zpět na svůj iPhone. To funguje, i když máte AirPods Pro spárované s hodinkami.

   Nastavte si živé poslech s AirPods Pro

   Kromě režimu Transparentnost, který umožňuje lépe slyšet vnější svět, je k dispozici také Live Listen. To vám umožní používat mikrofon na vašem iPhone k zesílení zvuků ve vašich AirPodech, jako je pomůcka pro kurz.

   Můžete to nastavit takto:

   1. OtevřiNastavení aplikace na vašem iPhone.
   2. Přejděte dolů a vyberteKontrolní centrum.
   3. Klepněte naPřizpůsobte ovládací prvky.
   4. Klepněte na ikonu Přidat (+) tlačítko vedleSluch.

   Jakmile přidáte Sluch do Řídicího centra, budete se muset aktivovat, kdykoli budete chtít použít Živý poslech. Postupujte takto:

   1. Připojte svůj AirPods Pro k iPhonu.
   2. Přejetím prstem dolů z pravého horního rohu zobrazíte Kontrolní centrum.
   3. Klepněte na ikonuSluch ikona.
   4. VybratŽivý poslech.

   Po aktivaci živého poslechu posuňte iPhone blíže ke zdroji zvuku a zesilte jej ve svých AirPods Pro. To by vám mělo při poslechu konverzací pomoci lépe slyšet.

   Použijte sdílení zvuku s AirPods Pro

   Dny, kdy jste museli sdílet svůj seznam skladeb s někým protahováním kabelu sluchátek, jsou pryč. Díky sdílení zvuku můžete oba poslouchat stejný zvuk z jednoho iPhone současně, pokud máte každý vlastní sadu AirPods nebo AirPods Pro.

   Zde je návod, jak používat sdílení zvuku:

   1. S připojenými AirPods začněte přehrávat zvuk na svém iPhone.
   2. Přejetím prstem dolů z pravého horního rohu obrazovky zobrazte ikonu Kontrolní centrum.
   3. Klepněte na ikonu AirPlay ikona v sekci přehrávání zvuku.
   4. Přibližte další pár AirPodů k iPhonu a odklopte víko
   5. Zobrazí se výzva s možnostíSdílet zvuk.

   Jakmile váš přítel potvrdí, bude moci poslouchat stejnou hudbu nebo média jako vy!

   S vydáním iOS 14 společnost Apple dokonce umožnila sdílet zvuk s Apple TV 4K. To znamená, že každý můžete nastavit hlasitost podle svých preferencí, aniž byste se museli starat o probuzení dětí.

   Automatické přepínání zařízení

   Automatické přepínání zařízení vám slibuje bezproblémové přepínání mezi různými zařízeními Apple, aniž byste museli pokaždé spárovat a opravovat AirPods Pro.

   Jakmile se vaše AirPods přepnou na nové zařízení, zobrazí se oznámení.

   Abyste mohli využívat tuto funkci, musíte aktualizovat svá zařízení Apple na iOS 14, iPadOS 14 nebo macOS Big Sur.

   Jakmile tak učiníte, zvuk v AirPods Pro se automaticky přepne na jakékoli zařízení, které jste použili jako poslední.

   Pokud například posloucháte hudbu na svém MacBooku a poté přijímáte hovor na svém iPhone, AirPods Pro se automaticky přepne z MacBooku na iPhone. Pokud ukončíte hovor a začnete sledovat video na iPadu, AirPods Pro se místo toho automaticky přepne na váš iPad.

   Prostorový zvuk v iOS 14 a iPadOS 14

   Tradičně jste potřebovali více reproduktorů, abyste si mohli užít pohlcující zvuk prostorového zvuku. S vydáním iOS 14 a iPadOS 14 však Apple představil AirPods Pro inovativní funkci, která vám poskytne zážitek z prostorového zvuku pouze s vašimi AirPods.

   Spatial Audio simuluje prostorový zvuk z vašich AirPods Pro.

   Prostorový zvuk využívá k simulaci prostorového zvuku vedle inteligentních snímačů pohybu ve vašich AirPods Pro a zařízeních Apple také inteligentní algoritmy.

   Funguje na všechna videa Dolby Atmos, která sledujete na iPhonu nebo iPadu, a vytváří dojem zvuků přicházejících zleva, zprava, nad, pod, před a za vámi.

   Tato úžasná technologie dokonce přizpůsobuje zvukové pole tak, aby bylo vše soustředěno na obrazovce, když otočíte hlavu nebo přesunete iPhone nebo iPad na nové místo.

   Nechte své AirPods Pro ohlašovat hovory a SMS

   Pokud jste hluboko ve studiu nebo na dlouhém pracovním sezení, může vám nakonec chybět telefonní hovor nebo textová zpráva. S AirPods Pro vám Siri může oznamovat tyto zprávy, takže nemusíte svůj iPhone kontrolovat.

   Zde je návod, jak Siri oznámit volání na vašem AirPods Pro:

   1. OtevřiNastavení aplikace.
   2. Přejděte dolů a vyberteTelefon.
   3. Přejděte dolů a klepněte naVyhlašujte hovory.
   4. Klepněte na Sluchátka a auto neboPouze sluchátka.

   Zjevnou výhodou je, že můžete slyšet, jaké zprávy přicházejí, aniž byste museli zastavit vyzvednutí telefonu.

   Jaká je životnost baterie na AirPods Pro?

   Pokud jde o bezdrátová sluchátka, jednou z obav je, že baterie nevydrží dostatečně dlouho. Naštěstí je u AirPods Pro výdrž baterie přibližně stejná jako u standardních AirPodů, přičemž Apple nabízí pět hodin.

   Pokud však používáte aktivní potlačení šumu, toto se trochu sníží - na 4,5 hodiny.

   Díky přiloženému nabíjecímu pouzdru můžete dobít své AirPods až o dalších 24 hodin déle. Pouzdro také poskytuje rychlé nabití, což vám umožní nabíjet AirPod (nebo dvě) po dobu pěti minut, abyste získali další hodinu výdrže baterie.

   Rychle zkontrolujte životnost baterie

   Nechcete, aby vám na AirPods Pro docházela výdrž baterie, zvláště pokud máte před sebou celý plán. Existuje několik způsobů, jak zkontrolovat výdrž baterie na vašich AirPodech, přičemž první využívá čip H1 a váš iPhone.

   Zde je návod, jak zkontrolovat baterii AirPods Pro:

   1. Otevřete víko pouzdra AirPods, aniž byste je museli vyjímat.
   2. Držte pouzdro blízko iPhonu a počkejte několik sekund.
   3. Na iPhonu se zobrazí stav pouzdra i AirPods.
   Stačí otevřít kufřík Použijte Siri Baterie Widget

   Další metodou kontroly výdrže baterie je povolení widgetu Baterie na vašem iPhone. Po dokončení můžete zobrazit zbývající baterii AirPods i nabíjecího pouzdra.

   Kromě toho se můžete jen zeptat Siriho, kolik energie na vašich AirPodech zbývá. Jednoduše aktivujte Siri a zeptejte se „Jaká je baterie mých AirPodů?“ a Siri poskytuje zbývající výdrž baterie.

   Mohu bezdrátově nabíjet AirPods Pro?

   Poté, co společnost Apple představila bezdrátové nabíjení s AirPods druhé generace, mělo smysl pouze pro verzi Pro sportovní bezdrátové nabíjení.

   Tento sentiment je pravdivý, protože nabíjecí pouzdro AirPods Pro můžete nabíjet bezdrátově. Během nabíjení jednoduše klepněte na pouzdro, aby se rozsvítila LED dioda, která ukazuje, zda je pouzdro plně nabité nebo ne.

   Zelené světlo znamená, že pouzdro nebo AirPods jsou nabité z více než 75%. Žluté světlo znamená, že je to méně než to, takže možná budete chtít počkat.

   Oznámení o baterii

   S aktualizací na iOS 14 a iPadOS 14 společnost Apple představila oznámení o baterii pro AirPods a AirPods Pro. Tato oznámení se zobrazují v horní části obrazovky a zobrazují stav baterie AirPods, když je téměř vybitá nebo když je plně nabitá.

   Z oznámení zjistíte, kdy je baterie téměř vybitá.

   Mělo by vám ušetřit potíže s manuální kontrolou baterie AirPods Pro.

   Najděte nesprávně umístěné AirPods Pro

   Jak úžasné jsou AirPods, určitě se docela rychle ztratí. Netrvá dlouho, než si jednu vložíte do kapsy, jen aby vám při chůzi vypadla.

   S pomocí nové a vylepšené aplikace Najít mé můžete snadno lokalizovat AirPods:

   1. OtevřiNajít moje aplikace na vašem iPhone.
   2. Klepněte naZařízení ve spodní části obrazovky.
   3. Přejděte dolů a vyberte svůj AirPods Pro ze seznamu.
   4. Klepněte naPřehrát zvuk pokud jsou vaše AirPods poblíž a jsou na doslech. Pokud ne, klepněte naPokyny a poslední známé místo se zobrazí na mapě, abyste je mohli snadno najít.

   Bohužel to nepomůže, pokud jste nabíjecí pouzdro umístili nesprávně, a v tom okamžiku budete muset získat nový od společnosti Apple.

   Jak zabránit ztraceným AirPodům

   Existuje snadný způsob, jak bojovat s potenciální ztrátou AirPodů. Jednou z metod je přejmenování AirPodů na něco s vaším jménem a telefonním číslem.

   AirPods přejmenujete takto:

   1. Otevři Nastavení aplikace.
   2. VybratBluetooth.
   3. Klepněte na ikonu i vedle názvu vašich AirPods.
   4. Klepněte na název.
   5. Zadejte název, který si vyberete.
   6. Klepnutím v levém horním rohu se vrátíte zpět.

   Nový název bude uložen, což vám umožní doufat, že vám někdo dá prsten v případě ztráty AirPodů.

   Resetujte AirPods Pro

   V některých případech nemusí vaše AirPods správně fungovat. V takovém případě je budete chtít resetovat a znovu spárovat se zařízením iOS nebo macOS.

   1. Ujistěte se, že jsou vaše AirPods Pro v nabíjecím pouzdře.
   2. Počkejte 30 sekund a poté otevřete víko.
   3. OtevřiNastavení aplikace na vašem iPhone.
   4. VybratBluetooth.
   5. Klepněte na ikonu i vedle vašich AirPodů.
   6. Klepněte naZapomeňte na toto zařízení a Potvrdit.

   Po zrušení spárování sluchátek s iPhonem budete muset nechat víko otevřené na pouzdře. Poté stiskněte a podržte Založit Tlačítko na zadní straně pouzdra po dobu 15 sekund, dokud nezačne blikat světlo na přední straně. Odtud můžete AirPods Pro znovu spárovat s vaším iPhone.

   Aktualizujte firmware AirPods Pro

   Toto bylo horké téma při prvním spuštění AirPods Pro, protože se vyskytly problémy s kompatibilitou. I když neexistuje snadný způsob, jak jednoduše stisknout tlačítko „Aktualizovat firmware“, stále existuje způsob, jak aktualizaci vynutit.

   1. Ujistěte se, že jsou vaše AirPods spárovány a připojeny k vašemu iPhone.
   2. Poslouchejte hudbu až jednu minutu.
   3. Vložte AirPods Pro zpět do nabíjecího pouzdra a nabíjejte je po dobu nejméně 30 minut.

   Jakmile k aktualizaci dojde, neuvidíte nutně oznámení. Můžete však restartovat připojená zařízení a zjistit, zda problémy stále přetrvávají.

   Správně používejte AirPods Pro s počítačem Mac

   Jak by se dalo očekávat, Apple usnadňuje používání nových sluchátek s počítačem Mac. Pokud iPhone pro počáteční nastavení ještě nemáte, nebojte se, protože je stále můžete spárovat.

   1. V počítači Mac otevřete Kontrolní centrum z řádku nabídek.
   2. Vybrat AirPlay tlačítko vedle Objem jezdec.
   3. Klikněte na ikonu Šipka vedle vašich AirPods Pro odhalíte všechny režimy potlačení šumu.
   4. Případně přejděte na Předvolby systému> Bluetooth a klikněte na Možnosti tlačítko pro vaše AirPods Pro.

   Pěkné na tom je, že můžete rychle přepínat mezi režimy, aniž byste k tomu potřebovali iPhone.

   Přizpůsobte si AirPods pomocí počítače Mac

   Pokud nemáte zařízení se systémem iOS k přizpůsobení AirPods Pro, existuje způsob, jak to udělat s počítačem Mac.

   Do nabídky vstoupíte takto:

   1. Zkontrolujte, zda jsou sluchátka aktivně spárována.
   2. OtevřenoSystémové preference na počítači Mac.
   3. Klepněte naBluetooth.
   4. Klepněte naMožnosti vedle vašich sluchátek.

   Odtud se vám zobrazí několik různých nastavení. Můžete nastavit, který mikrofon se má použít, přepínat automatickou detekci uší a dokonce nastavit ovládací prvky snímače síly pro každý AirPod.

   Spárujte AirPods Pro se zařízením Android

   Svět iOS není pro každého, protože je možné učinit případ, že některá zařízení Android jsou lepší než dokonce i nejnovější iPhone. Nebo si možná užíváte obě platformy, ale chcete používat AirPods Pro s telefonem Android.

   AirPods můžete spárovat se zařízením Android takto:

   1. Otevřete víko pouzdra AirPods Pro.
   2. Stiskněte a podržte Založit tlačítko na zadní straně pouzdra po dobu 15 sekund.
   3. Světlo na přední straně pouzdra začne blikat.
   4. Odtud otevřeteNastavení aplikace v telefonu Android.
   5. Klepněte naBluetooth podPřipojená zařízení.
   6. Klepněte naSpárovat nové zařízení.
   7. Vyberte AirPods Pro zDostupná zařízení seznam.

   Nyní, když jsou AirPods Pro připojeny k zařízení Android, uvádíme rozpis toho, co funguje:

   • Aktivní potlačení šumu
   • Režim průhlednosti
   • Ovládání pomocí snímačů síly

   Ale to je vše, takže nebudete moci zobrazit indikace stavu baterie AirPods ani nebudete moci používat test Apple Tip Fit Fit nebo sdílení zvuku. Pokud ale tyto další funkce nejsou důležité, budou profesionálové perfektní, dokonce i se zařízením Android.

   Vylepšete to pomocí AirPods Pro a zástupců

   S iOS 13 a iPadOS se zkratky změnily na systémovou aplikaci, což znamená, že není co stahovat. S AirPods Pro můžete vytvářet zkratky pro rychlé přepínání mezi režimy ANC a Transparency.

   Jak přepnout režim Noise Control pomocí zkratek

   Chcete-li se ponořit hlouběji do zkratek, můžete vytvořit přepínač pro zapnutí režimu ANC nebo Transparency. Jedná se o extrémně jednoduché a představují dokonalý způsob, jak přimět některé uživatele, aby se aklimatizovali na používání zkratek obecně.

   Zkratku si můžete vytvořit sami:

   1. OtevřiKlávesové zkratky aplikace na vašem iPhone.
   2. Klepněte na ikonu Přidat (+) v pravém horním rohu.
   3. Pomocí vyhledávání zadejteAirPods do vyhledávacího pole.
   4. Klepněte naNastavte režim kontroly šumu.
   5. Na hlavním panelu klepněte naTrasa v rámci zástupce a vyberte svůj AirPods Pro.
   6. Poté klepněte naRežim kontroly šumu.

   Odtud můžete vybrat, co má zástupce dělat, a zde jsou tyto možnosti:

   • Vypnuto
   • Zrušení šumu
   • Průhlednost
   • Zeptejte se pokaždé

   Pokud se rozhodnete aktivovat Noise Cancellation s první zkratkou, můžete se vrátit zpět a vytvořit druhou pro aktivaci Transparency. Výhodou vytvoření dvou samostatných zkratek je rychlý přístup k nim prostřednictvím Widgetu zkratek nebo dlouhým stisknutím aplikace k jejich aktivaci.

   Můžete AppleCare + získat později?

   Jak jsme zmínili výše, může to být velký downer, pokud nakonec ztratíte AirPod nebo nabíjecí pouzdro. Místo toho, abyste museli vybírat dalších 250 $ za úplně nový balíček, můžete využít AppleCare +.

   Pokud se při nákupu nezaregistrujete, máte na registraci 60 dní od data počátečního nákupu.

    Cena AppleCare + na AirPods Pro je pouhých 29 $, což vám poskytuje dva roky pokrytí se dvěma „náhodnými událostmi“. Pokud byste například zlomili jeden AirPod Pro a neměli jste AppleCare, bude vám účtováno 89 $. Pokud jste se však zaregistrovali do plánu ochrany, zaplatili byste jen 29 $.

    Pokud však nakonec ztratíte sluchátko nebo pouzdro pro bezdrátové nabíjení, máte smůlu a za každou z nich musíte zaplatit 89 $. Tato cena je bez ohledu na to, zda jste se zaregistrovali do AppleCare + nebo ne.

    Vyměňte ztracená nebo poškozená sluchátka AirPods Pro

    Bez ohledu na to, zda jste se zaregistrovali do AppleCare + nebo ne, stále můžete získat náhradní AirPod nebo nabíjecí pouzdro. Musíte udělat následující:

    1. Ve svém prohlížeči přejděte na adresu getsupport.apple.com.
    2. Přihlaste se pomocí svého Apple ID.
    3. VybratAirPods.
    4. V horní části stránky klikněte na Ztracené nebo chybějící AirPods> Vyměňte ztracené AirPods.
    5. Podle pokynů na obrazovce objednejte náhradní AirPod.

    Po provedení platby vám Apple pošle potvrzovací e-mail a po odeslání vás aktualizuje sledovacími informacemi.

    Jak spárovat náhradní AirPod

    V případě, že si musíte objednat náhradní AirPod Pro, budete jej po příchodu muset spárovat. Jeden by si mohl myslet, že proces je intenzivnější, ale ve skutečnosti tomu tak není. Musíte udělat následující:

    1. Vložte oba AirPods do nabíjecího pouzdra.
    2. Při otevřeném víku pouzdra stiskněte a podržte Založit tlačítko na zadní straně po dobu pěti sekund.
    3. Když světlo bliká bíle, odemkněte iPhone a postupujte podle animace nastavení.

    Voila! Nyní je váš náhradní AirPod spárován s nabíjecím pouzdrem, druhým AirPod a vaším iPhone!

    Vyměňte všechny náhodně ztracené špičky uší

    Bohužel si pro svůj AirPods Pro nemůžete jen nahromadit spoustu tipů na uši. V případě, že chcete nebo potřebujete objednat náhradní díly, musíte projít podporou společnosti Apple.

    Musíte udělat následující:

    1. Ve svém prohlížeči přejděte na adresu getsupport.apple.com.
    2. Přihlaste se pomocí svého Apple ID.
    3. VybratAirPods.
    4. V horní části stránky klikněte naZtracené nebo chybějící AirPods> Výměna ztracených koncovek AirPods Pro.
    5. Při objednávání náhradních tipů postupujte podle pokynů na obrazovce.

    Stejně jako v případě výměny ztracených sluchátek obdržíte po zaplacení poplatku 3,95 USD potvrzovací e-mail. Poté dorazí další e-mail s aktualizovanými informacemi o sledování a společnost Apple uvádí, že to bude trvat 3-5 pracovních dnů.

    Co dělat, když vaše AirPods Pro praskají nebo praskají

    Jednou z věcí, která se zdánlivě objevuje stále více a více, je, že AirPods začínají praskat, praskat nebo mají zbytečnou statiku. K tomu může dojít při přehrávání hudby, podcastů nebo telefonování. Pokud k tomu však dojde, je to frustrující problém, a zde je několik kroků, které můžete podniknout.

    Zkuste jinou aplikaci

    Nejjednodušší způsob, jak začít s odstraňováním problémů s AirPods Pro, je zkusit přejít na jinou aplikaci. Někteří zjistili, že existují aktualizace aplikací, které způsobují problémy s AirPods Pro. Pokud tedy posloucháte hudbu a slyšíte problém, zkuste přehrát video na YouTube, abyste zjistili, zda pokračuje.

    Odpojte a znovu spárujte svůj iPhone

    Další metodou, jak přimět vaše AirPods přestat fungovat, je odpojit je. Postup se neliší od ostatních produktů Bluetooth a můžete to udělat takto:

    1. Ujistěte se, že jsou vaše AirPods Pro v nabíjecím pouzdře.
    2. Počkejte 30 sekund a poté otevřete víko.
    3. Otevři Nastavení aplikace na vašem iPhone.
    4. Vybrat Bluetooth.
    5. Klepněte na ikonu i vedle vašich AirPodů.
    6. Klepněte na Zapomeňte na toto zařízení a Potvrdit.

    Poté můžete pokračovat ve spárování AirPods Pro s iPhonem nebo iPadem znovu. V případě, že problémy přetrvávají, zkuste provést měkký reset. Toho lze dosáhnout tak, že AirPods vložíte zpět na alespoň 30 sekund do nabíjecího pouzdra a poté je vyjmete.

    Provedení tohoto úkolu zastaví všechna zařízení v pokusu o připojení k AirPods Pro. A když vyjmete AirPods Pro z pouzdra, ujistěte se, že používáte zařízení, ke kterému se je pokoušíte připojit.

    Dokonce můžete provést další krok, kdy zrušíte spárování AirPodů s jakýmikoli jinými zařízeními, která jsou připojena, abyste zabránili rušení.

    Zkontrolujte aktualizaci softwaru

    Apple příležitostně vydává nové aktualizace softwaru pro AirPods Pro. Bohužel neexistují žádné poznámky k vydání, které by odkazovaly na to, co tyto aktualizace obsahují. Můžeme však předpokládat, že se jedná o standardní opravy chyb a vylepšení softwaru pro vylepšení zážitku.

    Software můžete aktualizovat takto:

    1. Ujistěte se, že jsou vaše AirPods spárovány a připojeny k vašemu iPhone.
    2. Poslouchejte hudbu až jednu minutu.
    3. Vložte AirPods Pro zpět do nabíjecího pouzdra a nabíjejte je po dobu nejméně 30 minut.

    Přepnout automatickou detekci uší

    Další metoda je určena spíše pro ty, kteří při přehrávání médií zažívají „koktání“. Pokud však do této kategorie spadáte, můžete zkusit vypnout a znovu zapnout automatickou detekci uší.

    Tato funkce umožňuje vašim AirPodům vědět, kdy je v uších, takže média lze pozastavit nebo přehrát podle toho, o co jde.

    1. Otevřete nabíjecí pouzdro AirPods Pro, ale AirPods nechejte uvnitř.
    2. Na iPhonu otevřete Nastavení aplikace.
    3. Klepněte na Bluetooth.
    4. Vyhledejte AirPods Pro a klepněte na ikonu Informační tlačítko v seznamu zařízení.
    5. Přejděte dolů a přepínejte Automatická detekce uší do Vypnuto pozice.
    6. Počkejte několik okamžiků a poté přepněte nastavení na Na pozice.

    Během hovoru vypněte Wi-Fi

    Někdy může dojít k výše uvedeným problémům při telefonování. Může to být způsobeno tím, že různá zařízení interferují s připojením Bluetooth na vašem iPhone. V takovém případě budete chtít během hovoru vypnout Wi-Fi.

    Chcete-li rychle vypnout Wi-Fi, přejeďte z pravého horního rohu obrazovky dolů a klepněte na ikonu Wi-Fi ikona. Tímto dočasně vypnete Wi-Fi a znovu se připojíte později. Pokud potřebujete trvale vypnout Wi-Fi, postupujte takto:

    1. Otevři Nastavení aplikace na vašem iPhone.
    2. Klepněte na Wi-Fi.
    3. Přepnout Wi-Fi do Vypnuto pozice.

    Po dokončení hovoru se můžete vrátit do aplikace Nastavení a znovu ji zapnout.

    Kontaktujte podporu Apple

    Poslední možností je kontaktovat tým podpory společnosti Apple. Zástupci vás pravděpodobně nechají projít některými kroky pro řešení potíží, a pokud jste postupovali podle výše uvedených kroků, bude to již dokončeno.

    V případě, že budou AirPods shledány vadnými, může vám Apple vydat náhradní sadu AirPods Pro.

    1. Ve svém prohlížeči přejděte na adresu getsupport.apple.com.
    2. Přihlaste se pomocí svého Apple ID.
    3. Vybrat AirPods.
    4. V horní části stránky klikněte na Vyměňte ztracené nebo chybějící AirPods.
    5. Podle pokynů na obrazovce objednejte náhradní AirPods Pro.

    Údržba a řešení problémů s AirPods Pro

    AirPods Pro jsou vyrobeny společností Apple a jsou podporovány zárukou. Pokud máte s AirPods problémy se zvukem, měli byste se obrátit na Apple a opravit je.

    Většina údržby, kterou musíte u těchto jednotek provádět, se soustředí na správné čištění AirPodů. Vzhledem k tomu, že je mnoho uživatelů používá každý den, po nějaké době si můžete všimnout problémů s nabíjením. AirPods Pro se nemusí nabíjet nebo nabíjet velmi pomalu.

    Je to především kvůli nahromaděným nečistotám a nečistotám buď v pouzdře, nebo v nabíjecích kontaktech samotných AirPodů.

     AirPods Pro se nenabíjí? Oprav to hned

     Další drobné problémy související s AirPods Pro se týkají počátečního nastavení a používání sluchátek. Připravili jsme úplného průvodce řešením problémů, který zodpoví většinu vašich otázek, pokud narazíte na nějaké problémy.

     Nehody se stávají. Pokud vaše AirPods Pro poškodí vodu, můžete udělat následující.

      Doufáme, že vás tento kompletní průvodce považoval za poučný a užitečný. Nezapomeňte si jej označit jako užitečný zdroj. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích. Doufáme, že si tento úžasný hardware Apple opravdu užijete.

      Poslední příspěvky

      $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found