Touch ID nefunguje - běžné problémy a opravy

Společnost Apple nastavila laťku svou inovativní funkcí Touch ID, když byla vydána pro iPhone 5s. Společnost tuto technologii nadále vylepšovala, ale to neznamená, že je plně odolná. Zde je pět běžných problémů s Touch ID a jejich řešení.

Jak opravit selhání dotykového ID

Nejjednodušší způsob, jak vyřešit problémy s Touch ID, je přepracovat iPhone pomocí otisků prstů. Software vašeho iPhonu si pamatuje dobrou práci, ale někdy můžete čelit problémům se změnami vašeho otisku prstu. Obvykle je to způsobeno běžným opotřebením, suchou pokožkou nebo buněčnou regenerací, ale nebudeme zde příliš vědečtí. Stačí říct, že jednoduše přeškolení iPhonu pomocí otisků prstů by mělo vyřešit většinu problémů.

Chcete-li to provést, přejděte do Nastavení> Dotkněte se ID a hesla> a zadejte svůj přístupový kód. Dále odstraňte všechny aktuální otisky prstů nastavené ve vašem zařízení. Jakmile to uděláte, klepnutím na Přidat otisk prstu nastavíte obnovené otisky prstů.

Jak opravit Touch ID nefunguje v App Store

Pomocí Touch ID lze stahovat a platit za aplikace v App Store. Dalším problémem hlášeným čas od času s Touch ID je, že uživatelé k němu nemají přístup v App Store. Apple se pokusil tuto chybu vyřešit pomocí aktualizací softwaru, ale stále se může vyskytnout problém.

Pokud ano, problém může vyřešit přeškolení Touch ID, jak je uvedeno výše. Pokud to nefunguje, můžete přejít do Nastavení> Dotknout se ID a hesla> a zadat svůj přístupový kód znovu. Tentokrát vypněte iTunes a App Store. Resetujte zařízení a poté v aplikaci Nastavení přejděte zpět na Touch ID a heslo a znovu zapněte iTunes a App Store. To by mělo problém vyřešit.

Mějte však na paměti, že Apple vyžaduje, abyste poprvé zadali přístupový kód v App Store po restartu. Možná to budete muset udělat, než se Touch ID znovu zobrazí.

Jak opravit Touch ID nefunguje vůbec

Doufejme, že v této situaci neskončíte, ale ve výjimečných případech může váš senzor Touch ID přestat fungovat úplně. Budete mít dobrý nápad, je to tento případ, pokud nemůžete znovu vycvičit Touch ID v Nastavení.

Pokud se ocitnete v této situaci, můžete opravit Touch ID provedením úplného vymazání a obnovení zařízení iPhone nebo iPad. To bude vyžadovat, abyste nastavili zařízení jako nové, ale pokud nechcete žít bez Touch ID, stojí to za to.

Pokud stále nemáte štěstí, může být čas navštívit Apple Store nebo odeslat zařízení k opravě.

Další problémy s dotykovým ID

Chladné počasí

Chladné počasí není přátelské k pokožce a způsobuje větší pravděpodobnost problémů s Touch ID. Chladné počasí vám může otřít ruce a někdy dostatečně změní tisk, aby odhodilo Touch ID.

Opětovné proškolení Touch ID je vždy užitečné, ale během chladného počasí můžete mít i nadále problémy. Může se to zdát jako hloupá rada, ale pokud dáte do svých rukou trochu péče, pravděpodobně můžete své problémy s Touch ID zmírnit. Pokud tedy strávíte spoustu času v chladném počasí, udělejte laskavosti své pokožce a senzoru Touch ID laskavost a jděte si po kréme.

Mokré nebo špinavé konečky prstů

Pravděpodobně jste si toho všimli, ale pokud vaše prsty zvlhnou nebo zašpiní, Touch ID obvykle nebude fungovat. Diskutoval jsem o zahrnutí tohoto do článku, protože zjevnou opravou je jednoduše smýt ruce. Měl jsem však jednou situaci, kdy Touch ID nespolupracovalo a nakonec jsem zjistil, že problémem byla vrstva prachu, která se shromáždila na senzoru.

Před obnovením iPhonu nebo iPadu je tedy užitečné ujistit se, že jsou vaše prsty a senzor Touch ID otřeny.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found