Jak zjistím, zda se moje pouzdro AirPods nabíjí bezdrátově?

Kromě Apple Watch může být řada sluchátek AirPods největší od Apple od iPhone. Možná dokonce i původní Mac. Poté, co byly na konci roku 2016 vydány původní AirPods, společnost Apple konečně posunula některé aktualizace do sestavy. Apple představil bezdrátové nabíjení s AirPods 2.

To bylo částečně způsobeno očekávaným vydáním AirPower, který byl později uložen do postele. Stále jsme ale dostali možnost bezdrátově nabíjet naše AirPods bez obav z kabelů.

Jaké pouzdra AirPods se nabíjejí bezdrátově?

Jak jsme zmínili výše, Apple představil bezdrátové nabíjení s AirPods 2. generace. Společnost nabídla dvě různé možnosti, jednu s bezdrátovým připojením a druhou bez.

Společnost Apple navíc umožnila zakoupit bezdrátové nabíjecí pouzdro zvlášť pro každého, kdo chtěl upgradovat. Zde jsou nabíjecí pouzdra AirPods, která se budou nabíjet bezdrátově:

  • AirPods s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem (2. generace)
  • Nabíjecí pouzdro AirPods Pro

Když společnost vydá verzi produktu „Pro“, očekávali byste, že bude mít všechny zvonky a píšťalky. Přesně to máme s AirPods Pro, protože tato sluchátka také sportovní bezdrátové nabíjení.

Můžete nabíjet AirPods 1 a 2 bezdrátově?

Krátká odpověď zde je, ano. První a druhou generaci AirPodů můžete nabíjet bezdrátově, a to pomocí nabíječky. K tomu musíte mít správné nabíjecí pouzdro.

Je zřejmé, že první generace AirPodů nebyla vydána s bezdrátovým pouzdrem. Apple mezitím dal zákazníkovi možnost koupit si AirPods 2. generace buď s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem, nebo se standardní verzí.

Apple však v nejlepším možném kroku začal samostatně prodávat pouzdro pro bezdrátové nabíjení. Tento případ je kompatibilní s AirPods 1. i 2. generace. To znamená, že vaše původní AirPods z roku 2016 mohou být konečně bezdrátově nabité a nemusíte jen utrácet více za upgrade.

Jak zjistit, zda se moje pouzdro AirPods nabíjí bezdrátově

Pokud vlastníte bezdrátové nabíjecí pouzdro AirPods nebo AirPods Pro, je celkem snadné zjistit, jakou verzi máte. Ve srovnání s původním pouzdrem je nyní na přední straně pouzdra malá LED.

Po umístění na bezdrátovou nabíječku se dioda LED rozsvítí a bude vám indikovat, zda se nabíjí nebo ne. Samozřejmě se budete muset ujistit, že máte bezdrátovou nabíječku kompatibilní s Qi, kterou nyní najdete všude.

Po usazení pouzdra AirPods na nabíjecí podložce se přední LED na několik sekund rozsvítí. Tímto dáte vědět, že se pouzdro ve skutečnosti nabíjí, než LED zhasne.

V různých zprávách se zdá, že případ AirPods bude vyžadovat alespoň hodinu nabíjení. Existují další, které uvádějí, že bezdrátové nabíjení bude trvat o něco déle, než dosáhne 100%. Kabelové nabíjení však bude vždy rychlejší než bezdrátové.

Co dělat, když se váš obal AirPods nenabíjí bezdrátově?

V případě, že přijedete domů, hodte pouzdro AirPods na nabíječku a nic se neděje, je třeba zkontrolovat několik věcí.

  • Je pouzdro správně vyrovnáno ve středu nabíjecí podložky? - Toto je nejběžnější, protože některé nabíjecí podložky mohou být jemné a nebudou se bezdrátově nabíjet, pokud není pouzdro umístěno správně.
  • Jste si jisti, že je třeba je účtovat? - Čas od času si možná budete myslet, že váš případ musí být nabit, ale případ AirPods je docela dobrý v udržení poplatku a i po dni či dvou nepoužívání si případ zachová svůj náboj.
  • Je moje bezdrátová nabíječka zapojena? - Dalším běžným problémem je, že kabel, který vstupuje do nabíjecí podložky, nebo kabel, který vede do bradavice, je uvolněný. Zkontrolujte připojení a zkuste znovu nabít pouzdro AirPods.

Pokud jste vše zkontrolovali a vaše pouzdro AirPods se stále nenabíjí, existují dvě možnosti. Prvním je dvakrát zkontrolovat bezdrátovou nabíječku a zjistit, zda není v okolí další. Připojte a umístěte pouzdro na nabíječku a vyměňte staré, pokud již nefunguje.

Oslovte společnost Apple a získejte náhradní bezdrátové nabíjecí pouzdro. Pokud jste vyčerpali všechny ostatní možnosti, problém může být ve vašem nabíjecím pouzdře. Oslovte podporu Apple prostřednictvím funkce chatu na stránce Podpora. Pokud v záruce nedojde k poškození vodou, můžete získat zbrusu nové pouzdro. V případě, že vyprší platnost záruky nebo pokud bude voda, možná budete muset dokoupit nový kufřík.

Závěr

AirPods jsou naprosto fenomenální. To platí ještě více s vydáním AirPods Pro, ale i verze 2. generace je stále skvělá. Díky bezdrátovému nabíjení si nebudete muset dělat starosti s hledáním správného kabelu nebo tak něco. Jednoduše vložte AirPods na nabíjecí podložku a o chvíli později je vyzvedněte.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se AirPodů, nabíjecích pouzder nebo potřebujete doporučení ohledně nabíjecích podložek, dejte nám vědět. Rádi vám nabídneme nějaké návrhy nebo pomůžeme, pokud se vyskytnou nějaké přetrvávající problémy.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found