Jak zcela odstranit e-maily z iPhone a uložit úložiště

Pokud jde o vyřizování e-mailů na vašem iPhone, můžete být překvapeni, kolik místa lze zabírat. Apple v průběhu let pomalu, ale jistě aktualizoval oficiální aplikaci Mail s lepšími funkcemi, a totéž platí pro nejnovější verzi iOS.

Doporučené čtení

  Pokud jde o úplné mazání e-mailů z iPhone, stále existují určité výčitky. Naštěstí Apple provedl významné změny v Nastavení, díky nimž bylo možné e-maily z iPhonu úplně smazat.

  Postupujte podle těchto rychlých tipů, jak odstranit e-maily z iPhonu, iPadu nebo iPodu a snížit tak celkové úložiště aplikace Mail ve vašem zařízení

  • Odebrání a přidání účtu zpět do zařízení pomůže vyčistit úložiště aplikace Mail. Jít doNastavení> Hesla a účet>klepněte na ikonu název účtu>lis Smazat účet. Poté restartujte zařízení a po restartu přidejte účet zpět do výběruNastavení> Hesla a účty> Přidat účet
  • Smazání e-mailu od poskytovatele e-mailových služeb pomocí webového prohlížeče je často nejjednodušší způsob, jak smazat e-mail, který zanáší váš iDevice - přihlaste se ke svému účtu z počítače a prohlížeče, jako je Safari, a odtud odstraňte e-maily. Poté restartujte zařízení iDevice a počkejte, až se aplikace Mail synchronizuje se servery poskytovatele e-mailu
  • Přihlaste se do svého e-mailového účtu pomocí webového prohlížeče a omezte počet e-mailových zpráv, které služba stáhne, najednou. Například lidé, kteří používají Gmail, najdou tuto možnost v Nastavení> Přeposílání a POP / IMAP> Přístup IMAP> Omezení velikosti složky. Zvolte Omezte složky IMAP tak, aby neobsahovaly více než 1 000 zpráv
  • Zastavte svůj e-mail v načítání vzdálených obrázků. Jít doNastavení> Pošta> vypnout Načíst vzdálené obrázky

  Pro pokročilejší možnosti čtěte dál!

  Úplně odstraňte e-maily z iPhone

  Vyberte hesla a účty vyberte pokročilá nastavení e-mailu ujistěte se, že jste jako výchozí vybrali Vymazaná schránka

  Pokud jste unaveni z toho, že vidíte svou aplikaci Mail plnou e-mailů, které jsou příliš staré a neodejdou, je zde co dělat. Obvykle se snažíme najít způsoby, jak vyřešit problémy v několika krocích, ale tento je trochu podrobnější.

  Naučte se mazat e-maily z jakékoli iDevice

  1. Otevřeno Nastavení
  2. Vybrat Hesla a účty
  3. Ze seznamu vyberte jeden ze svých e-mailových účtů
  4. Znovu vyberte stejný e-mailový účet
  5. Přejděte dolů a klepněte na Pokročilý
  6. Pod nadpisem Chování poštovní schránky vyberte Archivovat poštovní schránku
  7. Podívejte se na směr Na serveru
  8. Klepnutím zaškrtněte Všechny zprávy z „Na serveru“.
  9. lisv pravém horním rohu přejdete na předchozí obrazovku a vyhledáte nadpis Přesunout vyřazené zprávy do
  10. Vybrat Smazaná poštovní schránka
  11. Klepněte na <> v pravém horním rohu se vrátíte na předchozí obrazovku
  12. Klepněte na Hotovo v pravém horním rohu uložte tato nastavení
  13. Opakujte pro všechny své e-mailové účty

  Nyní, když jste získali všechna správně zadaná nastavení, je dalším krokem úplné smazání e-mailů z iPhone. Aby to bylo možné, zbývá do „Inbox Zero“ jen několik kroků:

  1. Otevři Poštovní aplikace
  2. Klepněte na „Upravit„V pravém horním rohu
  3. Vyberte všechny e-maily, které chcete smazat
   1. Najednou můžete smazat až 150 e-mailů
  4. Jakmile iOS tyto e-maily smaže, přejděte na stránku odpadky a vymazat znovu
  5. Tento postup opakujte, dokud všechny e-maily úplně nezmizí
  6. Po dokončení restartujte zařízení!

  Po dokončení iOS smaže všechny e-maily a už se nemusíte starat o využití dalšího úložiště. Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli odebrat e-maily ze serveru, při používání desktopové aplikace Mail se e-maily ani nezobrazí.

  A nezapomeňte restartovat!

  zdroj: jablko

  Po odebrání e-mailu a změně nastavení je zásadní zařízení vypnout. Restartování zařízení iPhone, iPad a iPod vymaže všechny mezipaměti a odstraněné položky ze zařízení!

  Pokud používáte iOS 11 a novější, existuje nový způsob restartu:

  • Otevřeno Nastavení> Obecné
  • Přejděte úplně dolů a klepněte na Vypnout
  • Posunutím vypněte
  • Před opětovným zapnutím počkejte přibližně 30 sekund

  Nebo postupujte podle těchto manuálních metod:

  • Restartujte iPhone a iPad pomocí Face ID
   • Stiskněte a podržte boční nebo horní tlačítko a jedno z tlačítek hlasitosti, dokud se nezobrazí posuvník
   • Přetažením posuvníku zařízení zcela vypnete
   • Po vypnutí zařízení znovu stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud se nezobrazí logo Apple
  • Restartujte iPhone SE a iPhone 8 nebo starší nebo iPod touch a iPady pomocí tlačítek Domů
   • Stiskněte a podržte horní (nebo boční) tlačítko, dokud se nezobrazí posuvník
   • Přetažením posuvníku zařízení zcela vypnete
   • Po vypnutí zařízení znovu stiskněte a podržte horní (nebo boční) tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple

  Další vysvětlení

  V tomto okamžiku bychom byli naštvaní, kdybychom nezmínili pár věcí o výše uvedených krocích. Konkrétně, pokud jde o výběr „odstraněné schránky“ pro vaše zahozené zprávy.

  V tuto chvíli máte k dispozici poštovní schránku odstraněnou nebo archivovanou. Pokud je vybrána Archivní schránka, všechny vaše dříve přijaté e-maily se vrátí zpět do části „Všechny zprávy“ v aplikaci Pošta.

  Další věc, na kterou bychom chtěli poukázat, je, když vyberete možnost „Na serveru“. Od této chvíle vám iOS dává na výběr, zda vyberete „Na mém telefonu“ nebo „Na serveru“.

  Důvodem, proč je chcete odstranit ze serveru a nejen z telefonu, je to, že jsou konkrétně odstraněny z vašeho e-mailového účtu. V opačném případě budou e-maily smazány pouze z vašeho telefonu a mohly by se znovu objevit „závady“ vašich e-mailových služeb.

  Závěr

  Aplikace Apple Mail je pravděpodobně jedním z nejlepších způsobů správy e-mailů z iPhonu, iPadu nebo Macu. Toto je jen další způsob, jak dokázat, jak můžete přizpůsobit a vytvořit nejlepší možný zážitek ze svých zařízení.

  Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat a dejte nám vědět, pokud narazíte na nějaké problémy. Pokud ano, vložte komentář níže a my vám rádi pomůžeme přijít na to, jak úplně smazat e-maily z iPhone a ušetřit vám místo na vašem zařízení.

  Tipy pro čtenáře

  • Nejjednodušší způsob je odstranit e-mailový účet Nastavení> Hesla a účty, restartujte a poté účet znovu přidejte
  • Někteří poskytovatelé e-mailů mají nastavení, které umožňuje omezit počet e-mailů uložených v zařízení najednou - vím, že to Gmail nabízí, a předpokládám, že i ostatní. Vím, že váš e-mail musí být nastaven jako IMAP a tuto změnu můžete provést pouze prostřednictvím webového prohlížeče. U Gmailu najdete tuto funkci v nabídce Nastavení (ikona ozubeného kola)> Přeposílání a Nastavení POP / IMAP v části Limity velikosti složky pro IMAP - můžete ji nastavit kdekoli mezi maximálně 1 000 až 10 000. Výchozí nastavení je „neomezovat počet zpráv ve složce IMAP.“
  • Toto fungovalo pro mě: Otevřete Mail a přejděte do své Doručené pošty. Klepněte na tlačítko Upravit a vyberte svůj první e-mail. Dále podržte tlačítko Přesunout a podržte tlačítko Přesunout a klepnutím na tento první e-mail zrušte jeho výběr. Uvolněte všechny prsty z obrazovky a počkejte několik sekund a poté počkejte, až se aplikace Mail zeptá „Přesunout tyto zprávy do nové poštovní schránky.“ Klepněte na koš. Poté přejděte do koše, vyberte tlačítko Upravit a vyberte možnost odstranit všechny. Potvrďte tlačítko Odstranit vše
  • Navštivte web svého poskytovatele e-mailových služeb v počítači pomocí webového prohlížeče, jako je Safari nebo Chrome (nebo podle vašich preferencí.) Tam smažte své e-maily a počkejte chvíli, než se váš poskytovatel e-mailu synchronizuje s vaším iPhone, iPad nebo iPod

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found