Vše, co potřebujete vědět o Shortcuts Automations v iOS 13.1

Apple Shortcuts není nová funkce. Ve skutečnosti je to již od iOS 12. Apple však ve své nové aktualizaci iOS 13.1 provedl několik změn ve způsobu fungování aplikace.

Pro jednoho je to nyní nativní aplikace, která je dodávána se systémem iOS - takže si ji nebudete muset stahovat samostatně. Apple také přidal další spouštěče pro určité zkratky, včetně značek NFC a automatizací.

Příbuzný:

  Přesto se zdá, že i přes to, jak jsou zkratky pohodlné a výkonné, málokdo o ní nebo jejích nových funkcích ví. S ohledem na to je zde několik dalších způsobů, jak vám mohou zkratky pomoci v iOS 13.1

  Automatizace zkratek v systému iOS 13 / 13.1

  Shortcuts je nyní zapečená aplikace v iOS 13. A přichází s řadou nových automatizačních funkcí.

  Klávesové zkratky v systému iOS 13 mají nový systém s názvem Automations. A zásadně to mění způsob vaší každodenní interakce s určitými zkratkami.

  Tyto automatizace spustí zástupce automaticky, když jsou splněny určité parametry nebo spouštěče. Mezi příklady patří například to, když ráno zastavíte budík nebo když dorazíte do práce.

  I když nejsou k dispozici pro všechny akce, je možné nastavit určité automatizace tak, aby fungovaly bez jakékoli výzvy. To znamená, že ve skutečnosti nebudete muset nic dělat - bude běžet hladce na pozadí a bude provádět různé úkoly, které mu přiřadíte.

  Osobní automatizace

  Osobní zkratky vám mohou pomoci spravovat úkoly a pracovní postupy na zařízeních iOS. Obrázek přes jackthewoodman.

  Osobní automatizace jsou ty, které běží pouze na vašich zařízeních, ale stále jsou neuvěřitelně výkonné. Některé z parametrů nebo spouštěčů zahrnují:

  • Denní doba: Například zkratka se může spustit v 8:00 nebo 15:00.
  • Poplach: Spouští se, když vychází z alarmu, například když se zastaví.
  • Cvičení Apple Watch: Spustí zástupce, když začnete cvičit pomocí Apple Watch.
  • Přijet: Spustí zástupce, když dorazíte na místo - tělocvična, práce, domov atd.
  • Odejít: Spustí zástupce, když opustíte místo.
  • Před tím než odejdu: Na základě vaší aktivity spustí zástupce před opuštěním místa. Příklad: 15 menuet před odjezdem do práce.
  • CarPlay: Spustí zástupce, když se připojíte k CarPlay.

  Při pohledu na tento seznam si pravděpodobně dokážete představit, jak silné mohou být některé zkratky. Můžete získat zástupce, který vám řekne počasí, jakmile se zastaví budík, nebo zástupce, který zařadí do fronty určitý seznam skladeb, když se dostanete do posilovny.

  Before I Leave je také neuvěřitelně silný. Využívá strojové učení k analýze, když máte tendenci řídit každý den, a na tom zakládá svoji předpověď. Můžete nastavit zástupce, který vám poskytne aktuální dopravní situaci 15 minut před odchodem z práce.

  Jak nastavit automatizaci zkratek v systému iOS 13.1

  Jednoduchý způsob, jak tomu porozumět, je na příkladu. Zde je návod, jak nastavit jednoduchou automatizaci zástupců, která vám pomůže pochopit některé základní informace o této nové funkci. V tomto příkladu vytvoříme snadnou automatizaci, která přehrává podcast / hudbu v určitou dobu ráno. Upravili jsme jej tak, aby se hrálo pouze ve všední dny, abychom si o víkendech mohli ještě užít spánku navíc! Ano, můžete si jej upravit podle dne v týdnu.

  První část tohoto procesu zahrnuje použití automatizace a nastavení spouštěče pomocí „Času dne“.

  První posloupností těchto snadných kroků je definování automatizace

  Nyní, když jste postupovali podle pokynů k definování spouštěcí události v tomto případě denní doby, bude nutné, aby vaše další posloupnost kroků definovala, čeho chcete dosáhnout. V tomto případě nastavujeme automatizaci pro přehrávání jednoduché hudby / podcastu z knihovny na iPhone.

  Jakmile povolíte automatizaci, kterou jste vytvořili, máte hotovo. Automaticky se aktivuje a provede akci, kterou má váš iPhone nebo iPad dělat. Pokusit se!!

  Domácí automatizace

  Domácí automatizace mohou ovládnout vaši inteligentní domácnost. Obrázek přes jackthewoodman.

  Při použití zkratek můžete také spustit určité domácí automatizace a proces je stejně jednoduchý a výkonný.

  Parametry domácí automatizace zahrnují:

  • Lidé dorazí: Spustí zástupce, když někdo přijde domů pomocí geolokace.
  • Lidé odcházejí: Spustí zástupce, když všichni opustí dům.
  • Denní doba: Docela jednoduché, stačí spustit zkratku, když zasáhne konkrétní čas.
  • Ovládá se příslušenství: Můžete nastavit určité akce, které se aktivují, když se rozsvítí něco jako světla.
  • Senzor něco detekuje: Spustí zkratku, když domácí senzorové zařízení něco detekuje - například pohyb, kouř nebo nebezpečné hladiny oxidu uhelnatého.

  Jak vidíte, jsou stejně silné. Můžete mít zástupce, který přehrává relaxační hudbu a aktivuje termostat, když přijedete domů, nebo zástupce, který zapne domácí alarm, když všichni odejdou.

  Můžete také nechat zaslat texty do zařízení, když kamera detekuje pohyb nebo inteligentní domácí detektory kouře čichají kouř ve vzduchu.

  Automatizace založené na NFC v iOS 13.1

  Starší verze beta systému iOS 13 podporovala spouštěče založené na NFC, ale vyžadovalo to složité nastavení.

  Zkratky v systému iOS 13 také podporují značky NFC. To se hodně podobá současným schopnostem mnoha smartphonů se systémem Android a je to stejně užitečné jako automatizace založené na poloze nebo čase.

  Tento proces zahrnuje získávání značek NFC, které se běžně zobrazují jako nálepky. V tuto chvíli to vypadá, že je docela složité nastavit spouštěč NFC a zakódovat na něj zástupce. Ale Apple může v budoucnu tento proces usnadnit.

  Pokud jde o případy použití, jsou docela neomezené.

  Můžete například umístit značku NFC na systém domácího reproduktoru. Když na tuto značku NFC klepnete na svůj iPhone, mohlo by to automaticky spustit vaše zařízení k připojení k Bluetooth, snížit hlasitost a spustit přehrávání určitého seznamu skladeb nebo podcastu.

  Vložte značku NFC do auta a klepnutím na ni automaticky aktivujte režim Nerušit během jízdy. Mohlo by to také vyvolat vaši oblíbenou navigační aplikaci a někomu automaticky poslat SMS s vaším aktuálním ETA.

  Ke skutečnému používání značek NFC bohužel potřebujete iPhone XS nebo iPhone XR nebo novější. Zatímco předchozí iPhony podporovaly NFC, novější zařízení Apple jsou jediná, která mohou provádět čtení značek NFC na pozadí - což je vyžadováno pro automatizaci.

  Kdy mohu použít Klávesové zkratky Automations?

  Zatímco Apple vydal iOS 13 začátkem tohoto měsíce, Shortcuts Automations ve skutečnosti přicházejí v iOS 13.1.

  Automatizace měla původně vyjít v základní verzi iOS 13, kterou Apple spustil 19. září. Během cyklu testování beta však Apple tuto funkci vytáhl z iOS 13.

  Nyní se zdá, že automatizace budou znovu zavedeny v systému iOS 13.1, který je aktuálně určen pro obecné vydání pro veřejnost v úterý 24. září.

  Když se spustí, důrazně doporučujeme pohrát si s klávesovými zkratkami a novými funkcemi automatizace. Už nějakou dobu chválíme výhody zkratek, které zlepšují život. A doufejme, že díky podpoře automatizace a NFC začne více lidí používat aplikaci Apple Shortcuts.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found