Co je nového v Apple Music v iOS 13

iOS 13 je docela pravděpodobně největší upgrade mobilního softwaru společnosti Apple za poslední roky. Existuje tolik nových změn, funkcí a upgradů, že může být těžké je všechny najít.

Jednou z takových instancí je Apple Music. Na WWDC ’19 aplikace nedostala příliš mnoho času na obrazovce, ale Apple do aplikace integroval několik změn. Udělali jsme si čas, abychom našli „nejlepší“ funkce, a budeme se podělit o to, jak ovlivní vaši zkušenost.

Tmavý režim všude

Toto je funkce, po které uživatelé toužili, a je konečně tady. Ve všech iOS 13 a iPadOS je nyní k dispozici temný režim pro celý systém. To zahrnuje mnoho vašich oblíbených aplikací spolu s Apple Music.

Místo toho, abyste byli oslepeni všemi bílými pozadími, můžete přepnout Dark Mode a nechat všechno vypadat lépe. Navíc s aktivovaným tmavým režimem by to teoreticky mělo zlepšit výdrž baterie, protože u OLED displejů není použito tolik pixelů.

Duplikujte skladby se seznamy skladeb

Žijeme na svých mobilních zařízeních a to samé lze říci o našich hudebních knihovnách. Apple Music je jedním z lídrů v oboru jako streamovací platforma, protože si můžete snadno vytvořit svou osobní knihovnu seznamů skladeb.

V minulosti by bylo frustrující procházet a vytvořit dlouhý seznam skladeb, ale zjistíte, že jste přidali duplicitní skladby. S Apple Music v iOS 13 to už nebude problém, protože aplikace zobrazí varovné dialogové okno s vysvětlením, že skladba již byla přidána do aktuálního seznamu skladeb.

Možnosti náhodného přehrávání a opakování

Z jakéhokoli důvodu si Apple ráda hraje s tlačítky Shuffle a Repeat ve své aplikaci Hudba. Zpět v systému iOS 12 to bylo provedeno přejetím nahoru od přehrávané skladby a klepnutím na tlačítka Shuffle nebo Repeat.

U systému iOS 13 se to znovu změnilo, protože je třeba se dostat do fronty u libovolného přehrávaného seznamu skladeb. Ve spodní části obrazovky Právě hraje klepněte na tlačítko „Nahoru Další“. Odtud uvidíte seznam skladeb a v části „Další“ jsou tlačítka Shuffle a Repeat.

Přizpůsobitelné nabídky

Další velká aktualizace s iOS 13 přišla na Share Sheet, který poskytuje řadu akcí, které lze provést. Jsou přizpůsobitelné pro jednotlivé aplikace, včetně Apple Music.

Při používání aplikace Hudba klepněte a podržte skladbu a zobrazí se spousta možností. Posuňte se úplně dolů, klepněte na tlačítko „Upravit akce“ a přizpůsobte svůj sdílený list nejužitečnějšími akcemi pro vás.

Živé texty

Ať už je to karaoke noc, nebo se jen rádi učíte texty, Apple Music v iOS 13 má úžasnou novou funkci. Živé texty jsou zde a texty se budou při přehrávání hudby posouvat, takže přestanete být vázáni na jazyk.

Chcete-li k tomu získat přístup, klepněte na tlačítko Texty ve spodní části obrazovky Právě hraje a obrazovka bude převzata. Stále budete mít přístup k ovládacím prvkům hudby, ale aktuální texty budou zvýrazněny. Navíc, pokud chcete přejít na konkrétní část, klepněte na slova a skladba skočí do tohoto bodu.

Další fronta

Spolu s výběry Shuffle a Repeat je Up Next Queue bolavým místem pro Apple. V systému iOS 13 se věci znovu mění, protože bude možné zobrazit frontu skladeb pouze jedním klepnutím.

Uživatelé nyní mohou tyto skladby uspořádat stisknutím a podržením. Nebo použijte akce Sdílet list, abyste mohli rychle přidat skladby do vaší fronty Nahoru. Nyní potřebujeme pouze tlačítko „Vymazat vše“, abychom se vrátili, a opravdu budeme v podnikání.

Živé rádio s iOS 13

Nyní můžete hrát živé rádio s iOS 13 (i když tato funkce byla k dispozici ve vybraných oblastech pro iOS 12). Nejlepší způsob přístupu k živému rádiu vašeho iPhone je přes Siri. Zde je podrobný článek s návody, který naši přátelé z Digital Trends popsali v této funkci.

Závěr

Všechny změny v Apple Music mě konečně ovlivnily, abych se vzdálil od Spotify. Je zřejmé, že se Apple snaží Spotify přímo využít, a tyto změny v tomto procesu pomohou.

Dejte nám vědět, jaké jsou vaše oblíbené změny s Apple Music v iOS 13. Vypněte zvuk a pošlete nám několik odkazů na vaše oblíbené seznamy skladeb v Apple Music, protože neustále hledáme novou hudbu k poslechu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found