Vybití baterie pro iPhone po aktualizaci iOS 4.0; Opravy

Ačkoli mnoho uživatelů iPhone zažívá lepší životnost baterie po aktualizaci iOS 4.0, počet uživatelů hlásil sníženou životnost baterie po aktualizaci. Ukázka zpráv z diskusních fór společnosti Apple:

  • shafeen: "Ztráta přibližně 1% výdrže baterie každých několik minut."
  • Graham Powell1: „Vylepšené 3G včera v noci a využití baterie jsou přes střechu. Z úplného nabití se telefon dostane za méně než hodinu, telefon je velmi horký. “
  • vatkins1906: „[…] Hrozná výdrž baterie po iOS 4. Před spaním měla moje 3GS 100% energii baterie. Bez aplikací spuštěných na pozadí jsem se probudil s telefonem úplně mrtvým! Před instalací iOS 4 by to bylo přibližně 95%. “

Opravy

Zkontrolujte internetový tethering. Některé zprávy naznačují, že se iPhone může trvale pokoušet o navázání tetheringového připojení, a tím vybití baterie. Přejděte do Nastavení> Obecné> Síť, klepněte na Tethering přes internet a poté klepněte na „Zrušit“. Pokouší se připojit nebo úplně vypnout tethering. Možná budete muset vypněte a znovu zapněte Wi-Fi zastavit pokusy o tethering připojení.

Na vině špatné aplikace? Neoficiální důkazy naznačují, že aplikace nekompatibilní s iOS 4.0 nebo jinak problematické podle nové verze mohou způsobit problémy s vybíjením baterie. Zálohujte svůj iPhone v iTunes a poté ve skupinách mazejte aplikace ze zařízení (můžete je kdykoli synchronizovat zpět z iTunes později). Po každé skupině restartujte iPhone a zkontrolujte problém s vybitím baterie. Pomocí této metody můžete problematickou aplikaci izolovat a trvale ji odebrat.

Také se ujistěte, že jsou všechny aplikace aktuální; vývojáři v posledních několika dnech vydali závan edicí aplikací kompatibilních se systémem iOS 4.0.

Vypněte Push. Přejděte do Nastavení> Pošta, kontakty, kalendáře a klepněte na „Načíst nová data“. Vypněte Push.

Kalibrujte baterii. Plně nabijte svůj iPhone a poté jej nechejte vybít, dokud se nevyprázdní (zařízení se samo vypne a zobrazí indikátor průběhu otáčení). Poté nabijte telefon a zkontrolujte, zda nedochází k nadměrnému vybíjení baterie.

Zavřete otevřená okna Safari. Jednou aplikací pro iOS, která na pozadí spotřebovává paměť a čas procesoru (a tedy výdrž baterie), je Safari. Zavřete všechna zbývající okna v aplikaci stisknutím tlačítka pro přepínání stránek v pravé dolní části obrazovky a kliknutím na X v levé horní části každé stránky.

Obnovte, ale ne ze zálohy (použijte jako poslední možnost). Stejně jako u jiných problémů se systémem iOS 4.0, jedna méně než ideální oprava problému s vybíjením baterie zahrnuje obnovení iPhone jako nového zařízení, nikoli ze zálohy. Zdá se, že špatná data o zadržení ze záloh iPhone mohou způsobit nadměrné používání baterie. Obnovení jako nového telefonu odstraní kontakty a další data, ale může tento problém vyřešit.

Chcete-li tak učinit, připojte svůj iPhone nebo iPod touch k počítači, v iTunes klikněte na „Obnovit“ a poté vyberte „Nastavit jako nový telefon“.

Zpětná vazba? [chráněno e-mailem].

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found