Měli byste si v roce 2019 koupit MacBook Pro nebo Air s klávesnicí Butterfly?

Nejnovější zařízení MacBook jsou extrémně výkonná zařízení pro svou velikost a hmotnost. Nedávné verze MacBooků Pro a MacBooků Air však mohou mít problém: klávesnici.

Pokud jste na trhu pro jednoho a máte peníze na jeho zakoupení, notebooky Apple jsou dobrou volbou pro mnoho druhů profesionální a kreativní práce. Existuje však několik problémů, které byste měli znát.

Příbuzný:

  Například jste možná slyšeli o takzvané kontroverzi Flexgate nebo problému s lepivými klávesami způsobeným motýlkovou klávesnicí. Flexgate, podle všech účtů, neovlivnil modely MacBooku Pro z roku 2018, protože nejsou dost staré. A nemusí se jich vůbec dotknout, a to díky malé změně, kterou Apple provedl a která mohla zabránit hlavní příčině problému (přes Opravím to).

  Problém s motýlkovou klávesnicí je ale jiná věc a jeho vysvětlení je o něco složitější. Tady je to, co o tom potřebujete vědět.

  Motýlí klávesnice

  Motýlí klávesnice Apple je svárlivá. Někteří lidé to milují, někteří nenávidí a někteří lidé opravdu nenávidět, když selže. Zde byste měli vědět.

  Návrh klávesnice

  První věc, kterou je třeba si uvědomit, je klíčové cestování. Je to hodně jiné než u většiny standardních klávesnic - dokonce i těch, které vyrábí Apple. Bude se cítit mnohem „mělčí“ než jiné klávesnice notebooku.

  I když klíčové cestování není pro každého, někteří lidé si ho opravdu užívají. Kryty na klíče jsou o něco větší a lidé na nich hlásí psaní o něco rychleji.

  Hlasitost je samozřejmě pro někoho problém. Novější modely MacBook Air a MacBook Pro však mají novou silikonovou membránu, která trochu tlumí zvuk (také pomáhá zmírnit problémy s prachem, k čemuž se brzy dostaneme).

  Celkově doporučujeme vyzkoušet jeden v Apple Store ve vašem okolí. Ale vězte, že zvykání si vyžaduje trochu času.

  Problém s klíčovým klíčem

  Mnohem větším problémem je samozřejmě selhání klávesnice. U novějších modelů MacBook Pro se někteří uživatelé setkávají s „lepivými“ klávesami, při nichž se stisknutí jedné klávesy zaregistruje jako dvě stisknutí.

  Někdy jsou hlášeny další problémy - například neregistrované lisy.

  Je třeba si uvědomit, že to nebude mít vliv na každý model MacBooku Pro. Někteří uživatelé nikdy nezažili problémy s lepivými klíči.

  Zdá se, že to tak je, protože lidé, kteří jsou spokojeni se svými zkušenostmi s MacBookem Pro, nebudou chodit na internet, aby si na to stěžovali. Samozřejmě, když k tomu dojde, rozzuří to to. A prostě není přijatelné, aby takový problém měl notebook, který stojí více než 2 000 $.

  Není také snadno jasné, co to způsobuje. Někteří lidé ukazují na prach. V této souvislosti společnost Apple implementovala silikonovou membránu, která by měla pomoci zmírnit (ale ne zcela vyřešit) problémy s prachem.

  Jiní naznačují, že by to mohlo souviset s teplem. Formát MacBook Pro není tak vhodný pro ten typ zpracování powerhouse, pro který je vyroben. V průběhu času by se teoreticky mohlo teplo zdeformovat a poškodit motýlí mechanismus, což by způsobilo problémy po silnici.

  V každém případě je klíčová otázka dostatečně rozšířená, aby vzbuzovala obavy. Je tedy třeba mít na paměti.

  Některá doporučení

  Pokud jste na trhu s novým notebookem Mac, zde je několik doporučení, která byste měli mít na paměti.

  Získejte novější modely MacBooků

  Stojí za zmínku, že Apple se neustále snažil vylepšovat klávesnici motýlů. Ve svých nejnovějších modelech MacBook Pro a MacBook Air vydaných v roce 2019 implementovala společnost Apple „nové materiály“, které údajně sníží počet selhání klávesnic.

  Samozřejmě je příliš brzy v životním cyklu těchto zařízení, abychom zjistili, zda nové materiály skutečně problém vyřeší. Pokud však hledáte nový notebook Apple, doporučujeme vám používat nejnovější modely.

  S opravami se příliš nestarejte

  Společnost Apple zahájila program opravy klávesnic, který pokrývá v podstatě každé zařízení s motýlí klávesnicí. V rámci tohoto programu společnost Apple bezplatně opraví nebo vymění jakoukoli klávesnici.

  To je samozřejmě požehnáním, pokud již máte motýlí klávesnici. Pokud ale uvažujete o koupi aktuálního modelu MacBook Pro nebo MacBook Air, je to trochu větší klid (zejména pokud si nechcete kupovat AppleCare +).

  Program pokrývá všechny notebooky Mac vybavené klávesnicí Butterfly až čtyři roky po jejich původním datu nákupu.

  Možná to počkat?

  Existuje řada pověstí, které naznačují, že Apple letos vydá nový MacBook Pro se „zcela novým designem“. To zahrnuje novou klávesnici založenou na mechanismu nůžkového spínače.

  Vzhledem k tomu, že nůžkové klávesnice jsou historicky docela spolehlivé, je pravděpodobné, že MacBook Pro 2019 by mohl zcela odstranit jakýkoli problém s lepivým klíčem. Pokud vás obzvláště znepokojuje problém, který se vám stal, možná by stálo za to na něj počkat.

  Obecnější tipy

  • Zkuste si koupit MacBook Pro 2019 nebo 2019 MacBook Air, pokud si to můžete dovolit. Tyto modely mají vylepšenou motýlkovou klávesnici, která by měla zmírnit, jak častý je problém s lepivou klávesnicí.
  • AppleCare + se velmi doporučuje, pokud si to můžete dovolit. Pokud má váš MacBook Pro 2018 problémy s motýlkovou klávesnicí, mohlo by vám to ušetřit docela dost peněz na opravy.
  • Pokud získáte MacBook na sekundárním trhu, mějte na paměti, že program oprav společnosti Apple se na něj vztahuje pouze po dobu čtyř let od jeho původního data nákupu.
  • Udržujte svůj pracovní stůl a pracovní prostor co nejčistší.
  • Pokud máte problémy s lepivými klávesami na klávesnici motýlů, nepanikařte. Při čištění klávesnice MacBooku Pro postupujte podle našeho předchozího průvodce. Klávesnici Mac ale nečistětetaké často, protože to může způsobit problémy.
  • Někteří uživatelé MacBooku Pro hlásili úspěch se silikonovými kryty klávesnic, jako je tento. Aby bylo jasné, nebylo prokázáno, že zcela předchází problémům s lepivými klíči. Jako další poznámku se také ujistěte, že kryt klávesnice netiskne na displej vašeho MacBooku.
  • Nainstalujte Unshaky. Je to aplikace, která může pomocí softwaru zmírnit některé z příznaků problému s klíčem.
  • Pokud problémy s klávesnicí přetrvávají i po vyčištění, přeneste zařízení do panelu Genius nebo k autorizovanému poskytovateli služeb Apple.

  Doufáme, že vám tyto tipy byly užitečné. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found