Proč aplikace žádají o použití Bluetooth v iOS 13 a iPadOS?

Dostáváte spoustu upozornění, která vás upozorňují, že aplikace třetích stran chtějí používat Bluetooth, a žádají vás o povolení k přístupu k poloze přes Bluetooth? Žádá spousta aplikací o použití příslušenství Bluetooth? Nejste si jisti, co s tím dělat - povolit nebo zakázat?

V rámci vylepšení ochrany soukromí v systému iOS 13 musí aplikace nyní vyžadovat povolení přístupu k Bluetooth v iOS 13 a iPadOS, pokud chtějí nebo potřebují přístup k Bluetooth na vašem iPhonu, iPodu nebo iPadu. To vyšlo najevo, kolik aplikací v minulosti bez našeho vědomí používalo Bluetooth!

S veřejným vydáním iOS 13 (iPadOS klesl později na konci měsíce) několik uživatelů poukázalo na překvapivou (a mírně alarmující) škálu aplikací, které žádají o povolení používat Bluetooth.

Google, Facebook, YouTube a Spotify požadují povolení Bluetooth v systému iOS 13. Ale stejně tak vyžadují některé bankovní aplikace, aplikace pro sdílení jízd a dokonce i aplikace pro rozvoz jídla, jako je Dominos.

Prozkoumejme některé z důvodů, proč by tyto aplikace mohly chtít přístup k Bluetooth na vašem iPhonu nebo iPadu. A jak to můžete ovládat.

Podle těchto rychlých tipů můžete změnit nebo aktualizovat oprávnění Bluetooth v iOS a iPadOS

  • Chcete-li zjistit, které aplikace mají přístup Bluetooth, a změnit nastavení oprávnění, přejděte na Nastavení> Soukromí> Bluetootha zapínat a vypínat aplikace
  • V iOS 13+ a iPadOS vyžaduje Apple všechny aplikace třetích stran, aby před přístupem k jakýmkoli informacím o Bluetooth požádaly o povolení. Tento proces vám má poskytnout větší kontrolu a informace

Oznámení o povolení Bluetooth v iOS 13 a iPadOS

Je důležité si uvědomit, že samotné aplikace se nezměnily. Ve vašem zařízení používali Bluetooth před iOS 13, ale nedostali jste o tom oznámení. Místo toho zařízení poskytlo přístup na pozadí.

Všechny aplikace, které se objeví a požádají o použití Bluetooth v systému iOS 13, jej pravděpodobně již používaly v systému iOS 12. Existuje spousta dobrých nebo špatných důvodů, proč by to mohly chtít udělat. Ale v současné době neexistuje snadný způsob, jak zjistit, o co jde.

Apple Maps uvádí tři důvody pro povolení přístupu k poloze.

Když aplikace chce používat služby určování polohy, dostanete podobné oznámení, které je v systému iOS 13 ještě lepší. Na rozdíl od Bluetooth však mohou požadavky na služby určování polohy zdůvodnit, proč potřebují přístup na vašem iPhonu nebo iPadu.

Vývojáři mohou uvést důvody, proč chtějí získat přístup k vaší poloze, spolu s tím, co z ní získáte. Obvykle je to něco jako „místní doporučení“ nebo „odhadovaná doba cesty“.

Všechna oznámení Bluetooth však mají stejný základní text, který zní:

"Tato aplikace používá Bluetooth k připojení a sdílení informací s příslušenstvím a dalšími zařízeními Apple."

Oznámení Bluetooth nemohou uvádět žádné důvody pro povolení přístupu.

Pro vývojáře neexistuje žádný způsob, jak to vysvětlit proč chtějí používat Bluetooth. Doufejme, že se to změní pro veřejné vydání iOS 13 letos na podzim.

Dobré důvody pro přístup aplikací k Bluetooth na vašem iPhonu nebo iPadu

Kolem tohoto problému bylo značné množství negativity, takže jsem to chtěl začít pozitivním jamem. Předpokládejme, že vývojáři aplikací chtějí pro nás to nejlepší a podívejme se na některé dobrý důvody, proč aplikace může používat Bluetooth.

Spotify používá Bluetooth k rozpoznání, kdy jste připojeni k autorádiu, takže se může přepnout na Car View. Podobně Google Mapy označují, kde jste zaparkovali, místo, které jste odpojili od autorádia.

V současné době je to pouze pro Android, ale Spotify Car View nabízí velké zjednodušené ovládání.

YouTube a další video aplikace se připojují k hardwarovým klíčům, jako je ChromeCast, přes Bluetooth. Jiné aplikace používají Bluetooth k připojení k náhlavním soupravám, paměťovým zařízením a dalšímu příslušenství.

I Apple využívá Bluetooth v nové aplikaci Najít moji k vyhledání offline zařízení.

Špatné důvody pro přístup aplikací k Bluetooth na vašem iPhonu nebo iPadu

Bohužel je naivní věřit, že vývojáři aplikací chtějí pro nás jen to nejlepší. Ve skutečnosti Apple změnil přístup Bluetooth v systému iOS 13, protože to vývojáři využili.

Nefarious vývojáři používají Bluetooth ke sledování polohy uživatele. Mohou to udělat, když nepoužíváte jejich aplikaci. A mohou to udělat, aniž by vás požádali o souhlas.

Společnost Apple uvedla, že na WWDC 2019 „zavírá dveře proti [Bluetooth & Wi-Fi] zneužívání“. Právě proto Apple změnil oprávnění Bluetooth v iOS 13 a iPadOS. A proto byste měli pozastavit, než povolíte přístup Bluetooth k aplikacím na vašem iPhonu nebo iPadu.

Mám povolit přístup Bluetooth nebo ne?

Udělejte si chvilku, než aplikaci povolíte přístup k Bluetooth na vašem iPhonu nebo iPadu. Zeptejte se sami sebe, proč tato aplikace potřebuje Bluetooth a zda důvěřujete vývojáři aplikace nebo ne.

Náš návrh je nejprve odepřít přístup ke všemu. Používejte aplikaci jako obvykle. Možná vás překvapí, co můžete bez Bluetooth ještě dělat.

Například Spotify může posílat hudbu do bezdrátových sluchátek bez Bluetooth. Může dokonce bez problémů přepnout přehrávání na vaše další zařízení!

Pokud najdete požadovanou funkci, která k fungování potřebuje Bluetooth, změňte svá oprávnění Bluetooth v Nastavení.

Jak povolím nebo zakážu Bluetooth pro aplikace v iOS 13 nebo iPadOS?

  1. Na iPhonu nebo iPadu přejděte do Nastavení> Soukromí> Bluetooth.
  2. Měli byste vidět seznam všech aplikací, které ve vašem zařízení požadovaly přístup Bluetooth.
  3. Zapněte nebo vypněte přepínač pro každé zařízení.
Možnosti povolení nebo zakázání přístupu Bluetooth najdete v Nastavení.

Dejte nám vědět v komentářích, které aplikace požadovaly přístup Bluetooth na vašem iPhonu nebo iPadu? Nechal jsi je mít? A jaký byl výsledek?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found