Jak zálohovat iPhone na externí disk pomocí iTunes nebo Finderu a terminálu

Dochází Macu málo místa a chcete přesunout zálohy iPhonu, iPadu nebo iPodu na externí disk místo na interní Mac? Zajímá vás, zda je možné zálohovat iPhone na externí disk?

Dobrá zpráva je, že je to opravdu možné. Naučte se, jak dnes změnit své úložiště pomocí aplikace iTunes nebo Finder!

Postupujte podle těchto rychlých tipů a přesuňte zálohy iTunes z iPhone na externí disk

 • Pro macOS Mojave a vyšší nezapomeňte v terminálovém programu povolit přístup na celý disk Předvolby systému> Zabezpečení a ochrana osobních údajů> Ochrana osobních údajů
 • Vytvořte složku s názvem MobileSync v kořenovém adresáři na externí jednotce
 • Zkopírujte aplikaci Finder nebo záložní složku iTunes iDevice (MobileSync) na externí disk a poté přejmenujte interní složku
 • Pomocí terminálu vytvořte symbolický odkaz na novou záložní složku iTunes vaší externí jednotky pomocí příkazu: 
  • ln -s / Svazky / [Název vaší externí jednotky] / MobileSync / Záloha / ~ / Knihovna / Aplikace \ Podpora / MobileSync
 • U aplikace Finder v systému macOS Catalina + použijte stejný příkaz pro Terminál, ale mezi slovo přidejte dvě mezery Záloha a ~ (symbol vlnovky pro vaši uživatelskou knihovnu), takže vypadá takto:
  • ln -s / Svazky /[Název vaší externí jednotky] / MobileSync / Záloha / ~ / Library / Application \ Support / MobileSync

Na iCloud můžete kdykoli zálohovat - a doporučujeme to udělat. Ale také si myslíme, že zálohování na jiné místo přes iTunes nebo Finder je dobrý nápad.

Je pravděpodobné, že váš iPhone nebo jiná iDevice je větší než ubohý 5GB iCloud účet, který Apple nabízí zdarma. Svůj účet iCloud můžete upgradovat na větší plány od 0,99 USD měsíčně (11,88 USD ročně) za 50 GB.

Proč ale nevyužijete místo toho všeho volného místa, které pravděpodobně máte na externím pevném disku, k zálohování iPhonu, iPadu nebo jiného iDevice? Nebo bych měl říct, že k tomuto bezplatnému nebo placenému účtu iCloud můžete použít i externí disk!

Na Apple ToolBoxu doporučujeme mít vždy více zálohy svých iDevices. V ideálním případě bychom všichni měli mít minimálně dvě zálohy - jednu v cloudu a jednu na interní nebo externí jednotce.

Nejlepší ze všech přístupů je mít dva místní a dva mraky.

Proč? Protože nikdy nevíte - stejně jako lidé se věci rozpadnou a selžou, dojde ke krizi, nastanou katastrofy. Pojďme tedy být proaktivní a zaujmout přístup dokořán otevřením zálohy 2X2.

Zálohování iPhonu pomocí aplikace iTunes nebo Finder

Svůj iPhone a iPad vždy zálohuji lokálně přes iTunes a pomocí aplikace Finder pro Mac se systémem macOS Catalina +. Ale šílí mě, že se nedokážu rozhodnout, kterou složku použít pro svou zálohu.

A protože to nemám pod kontrolou, nemám možnost uložit to na externí disk. A to mě zatraceně buzeruje!

Zálohu iTunes / Finder můžete samozřejmě ručně zálohovat vyhledáním složky zálohy a jejím přetažením do externího HD při každém zálohování.

Ale jaká bolest! Pokud zjistíte, že jste dost naštvaní, jako já, pak je tu Apple Terminal, který vám pomůže.

Pojďme na to!

Používáte MacOS Mojave nebo vyšší?

Než použijete Terminál v macOS Mojave, musíte mu udělit plný přístup ke změně nastavení správy.

Tento nový proces je způsoben změnou úrovně zabezpečení společnosti Apple v systému macOS.

Když aplikaci (nebo nástroji, jako je terminál) udělíte plný přístup na disk, váš operační systém ji přidá do „seznamu povolených“ aplikací, které podle vás bezpečně pracují s citlivými daty a systémovými daty.

Jak udělit terminálu plný přístup na disk

 1. Otevřeno Předvolby systému> Zabezpečení a ochrana osobních údajů> Karta Ochrana osobních údajů
 2. Vybrat Úplný přístup na disk z levého postranního panelu
  1. Pokud nemůžete provést změny, odemkněte disk a v případě potřeby zadejte heslo správce
 3. Klepněte na ikonu + symbol přidat Terminál ke schváleným aplikacím s plným přístupem

Jakmile udělíte Terminálu plný přístup, restartujte Terminál. V tomto okamžiku byste měli jít!

Jak nastavit zálohování iPhone na externí disk

1. Otevřete externí disk a vytvořte novou složku pro zálohu. Pojmenujte jej MobileSync nebo způsobem, který si pamatujete, například „MyiPhoneBackUp.“Někteří uživatelé systému macOS zjistili, že MUSÍ pojmenovat tuto složku MobileSync, aby to fungovalo!

2. Otevřete nové okno Finderu pomocí Soubor> Nové okno vyhledávače nebo Command-N

3. Vyberte Přejít do složky pomocí Přejít> Přejít do složky nebo Command + Shift + G

4. Do zobrazeného pole zadejte ~ / Knihovna / Podpora aplikací / MobileSync / a vyberte Přejít

5. Vyhledejte složku s názvem "Záloha."

6. Přetáhněte ikonu "Záloha" složku do složky na externí jednotce, kterou jste vytvořili v kroku 1

7. Přejmenujte původní složku Zálohování (složku na interní jednotce) na „BackupOld“ (nachází se zde: ~ / Library / Application Support / MobileSync /)

8. Spusťte Terminál (Aplikace> Obslužné programy)

9. Zadejte tento příkaz a nahraďte „ExternalDriveName“ s přesným názvem vaší externí jednotky a nahrazením „MobileSync“ nebo „MyiPhoneBackUp“ s názvem složky, kterou jste vytvořili z kroku 1:ln -s / Volumes / ExternalDriveName / MobileSync / Backup / ~ / Library / Application \ Support / MobileSync

 • U aplikace Finder v systému macOS Catalina + použijte stejný příkaz pro Terminál, ale mezi slovo přidejte dvě mezery Záloha a ~ (symbol vlnovky pro vašeho uživatele), takže to vypadá takto:
  • ln -s / Svazky /[Název vaší externí jednotky] / MobileSync / Záloha / ~ / Library / Application \ Support / MobileSync

10. Stiskněte Zpět

11. Ověřte, že odkaz navázal

 • Vyberte Přejít do složky pomocí Přejít> Přejít do složky nebo Command + Shift + G
 • Do zobrazeného pole zadejte:~ / Knihovna / Podpora aplikací / MobileSync /
 • V okně Mobile Sync by se měla zobrazit zkratka (symbolický odkaz) ke složce Backup, která vás informuje, že je vytvořen odkaz na složku Backup externí jednotky. Měli byste také vidět složku BackupOld, kterou jste vytvořili v kroku 7. Kliknutím na zástupce Zálohování potvrďte, že funguje!

12. Otevřete Finder nebo iTunes, připojte zařízení iOS a zálohujte normálně výběrem „Tento počítač„Jako místo zálohy, jako jste to udělali dříve

13. Vyberte ikonu Zálohovat hned knoflík 14. Pokud vše půjde dobře, měl by se záložní soubor nyní nacházet na určené externí jednotce. Ověřte, že tam opravdu je.

Je dobré to vyzkoušet několikrát. A pokud máte více iPhonů, iPadů nebo iPodů, zkuste je všechny zálohovat na externí disk!

Od této chvíle iTunes nebo Finder zálohují vaše zařízení iDevice na externí disk, takže je nezapomeňte před zálohováním připojit k počítači.

Pokud nemáte připojenou externí jednotku, zálohování selže. A pokud potřebujete zařízení obnovit ze zálohy, budete muset připojit tuto externí jednotku.

Kdy odstranit starou záložní složku

Jakmile potvrdíte, že Finder nebo iTunes zálohují vaše zařízení iDevice na tuto externí jednotku, doporučujeme vám před odstraněním složky „BackupOld“ počkat několik dní nebo týdnů, abyste se ujistili, že vše funguje podle očekávání.

Je zásadní několikrát zálohovat zařízení iDevice a ověřit tyto zálohy, než tuto starou složku se zálohou odstraníte. Po ověření pokračujte a smažte složku BackupOld, abyste ušetřili místo na počítači Mac.

Pamatujte, že vaše stará záložní složka se nachází ve vaší uživatelské knihovně: ~ / Knihovna / Podpora aplikací / MobileSync /

Vidíte v terminálu chybu „Provoz není povolen“?

Pokud vaše příkazy terminálu nefungují, musíte aplikaci Terminál udělit přístup na plný disk. Informace o tom, jak poskytnout Terminálu tento přístup, najdete v části výše nebo v tomto článku.

Jak vrátit zálohu na interní disk

Pokud se z nějakého důvodu chcete vrátit k zálohování na interním disku, je to docela přímočarý proces

1. Odstraňte zástupce zálohování (symbolický odkaz)

2. Zkopírujte složku Zálohování z externí jednotky zpět do umístění uživatelské knihovny: ~ / Knihovna / Podpora aplikací / MobileSync /

Zálohování na externí disk nefunguje?

Pokud nemůžete upravit, kam se ukládá váš iPhone nebo jiná záloha iDevice, existuje další možnost.

Místo použití terminálu ručně přesuňte záložní soubor Finderu nebo iTunes do externího, až jej iTunes vytvoří.

Nezapomeňte, že když přesunete tento záložní soubor, iTunes a Finder jej nevidí a pokaždé vytvoří zcela nový záložní soubor.

Najděte svůj záložní soubor iTunes a Finder na tomto místě:/ Users / yourusername / Library / Application Support / MobileSync

souhrn

Jako vždy doporučujeme v Apple ToolBoxu kromě zálohy ve Finderu nebo iTunes i zálohu na iCloud, pro případ, že by se něco pokazilo. A pokud možno, budete se řídit pravidlem 2X2 se 2 cloudovými zálohami a 2 lokálními zálohami.

Připadá mi to jako spousta zbytečného úložiště, vím, ale měl by někdy přijít den, kdy to potřebujete; budete vděční, že máte tyto zálohy připravené. Pamatujte, že toto je vaše pojistná smlouva, a my chceme komplexní krytí.

Tipy pro čtenáře

 • Sami připomíná lidem, že pokud pojmenujete název externího pevného disku mezerami mezi slovy, nezapomeňte použít správné kódování. Pokud tedy svůj externí pevný disk pojmenujete „My Passport“, ujistěte se, že používáte zpětné lomítko za My, pak mezeru a pak Passport. Například: Můj \ Passport. A nezapomeňte v případě potřeby uvést velká písmena
 • Pokud výše uvedená metoda pro vás nefungovala, zkuste postup zopakovat podle tipů čtenáře Jingshaa.
  • Nezapomeňte nahradit název externí jednotky a název složky (pokud jste pro zálohu vytvořili jedinečnou složku)
  • Otevřete Terminál a zadejte tyto příkazy (jeden po druhém s návratem mezi nimi)
  • cd ~ / Library / Application \ Support / MobileSync /
  • rm zálohování
  • mkdir / Svazky /ExternalDriveName / MyiPhoneBackUp / Backup
  • ln -s / Svazky /ExternalDriveName / MyiPhoneBackUp / Backup
  • cd ~ / Library / Application \ Support / MobileSync / Backup
 • Někteří čtenáři musí mezi kroky 10 a 11:12 přidat další příkaz terminálu.
  • V Terminálu přidejte příkaz: cd ~ / Library / Application \ Support / MobileSync / Backup
 • Vyhledejte záložní složku pro iPhone v ~ / Library / Application Support / MobileSync a zkopírujte ji do nové kořenové složky s názvem MobileSync na externí jednotce
  • Po zkopírování na externí jednotku přejmenujte interní složku Zálohování
  • Otevřete terminál a zadejte toto: ln -s / Volumes / [Název vaší externí jednotky] / MobileSync / Záloha ~ / Knihovna / Aplikace \ Podpora / MobileSync / Zálohování
  • Zavřete terminál
  • Vraťte se do iTunes a vyzkoušejte zálohu iPhonu a zkontrolujte, zda funguje
 • Pokud používáte Windows 10, vyzkoušejte tyto kroky:
  • Proveďte běžné zálohování iPhone pomocí iTunes do výchozího umístění
  • Přejděte do složky C: \ Users \ [Vaše uživatelské jméno systému Windows] \ AppData \ Roaming \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup
  • Zkopírujte tuto složku do nového umístění zálohy
  • Přejmenujte původní složku Zálohování. Doporučujeme jej přejmenovat na něco jako BackupOld
  • Stisknutím klávesy Shift a kliknutím pravým tlačítkem myši otevřete příkazové okno
  • V příkazu zadejte následující: mklink / J „% APPDATA% \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup“ „[Vaše externí jednotka]: \ iTunes Backup“ „
  • Zavřete okno příkazového řádku
  • Otevřete iTunes a zálohujte iPhone, abyste zjistili, zda funguje

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found