Přizpůsobení chování poklepání na domovské tlačítko iPadu

Tlačítko Domů je „běžné“ tlačítko (na rozdíl od tlačítek dotykové obrazovky), které je hlavním primárním tlačítkem ve spodní části iPadu.

Toto je tlačítko, které stisknete, aby se váš iPad vrátil na domovskou obrazovku. Stisknutím tohoto tlačítka, když je již na domovské obrazovce, se přesunete na obrazovku Hledat. Je to také tlačítko, které stisknete, abyste iPad přepnuli z pohotovostního režimu a na obrazovku „Odemknutí posunutím“.

Pokud jste si mysleli: „Hele, nevěděl jsem, že můžete přizpůsobit tlačítko Domů“, měli byste pravdu. Chování kliknutí na tlačítko Domů nelze přizpůsobit. Chování tlačítka Domů však můžete upravit „dvojitým kliknutím“. Než to uděláme, podívejme se, co dělá typické poklepání na tlačítko Domů.

Dvojité kliknutí na tlačítko Domů ve skutečnosti moc nedělá. Ve výchozím nastavení, pokud dvakrát kliknete na tlačítko Domů, obvykle se dostanete zpět na domovskou obrazovku (stejně jako v případě, že jste na něj právě klikli). Pokud však nejste v režimu iPod, přejdete místo toho na ovládací prvky přehrávání iPodu.

Pokud chcete přizpůsobit „poklepání“ tlačítka Domů na něco užitečnějšího, postupujte podle těchto kroků.

1. Na domovské obrazovce klepnutím na „Nastavení“ vyvolejte obrazovku Nastavení.

2. Na panelu Nastavení klepněte na „Obecné“.

3. Poté klepněte na „Domů“ a uvidíte nastavení „Poklepejte na domovské tlačítko pro:“ Pro toto nastavení budete mít tři možnosti: „Domů“, „Hledat“, „iPod“. Ve výchozím nastavení je nastavena na „Domů“. Můžete však nastavit akci dvojitého kliknutí, která vás přenese na obrazovku Hledat nebo do aplikace iPod jednoduše klepnutím na tyto možnosti a zaškrtnutí. Například zaškrtněte tuto možnost klepnutím na „Hledat“. Nyní se obrazovka vyhledávání zobrazí pokaždé, když dvakrát kliknete na tlačítko Domů.

4. Normálně, pokud dvakrát kliknete na tlačítko Domů během přehrávání iPodu, zobrazí se ovládací prvky přehrávače iPod. Pokud to ale nechcete, můžete toto chování vypnout. Na stejné obrazovce Nastavení v části Ovládací prvky přehrávače iPod uvidíte nastavení „při přehrávání hudby zobrazit ovládací prvky přehrávače iPod“. Toto nastavení může být „zapnuto“ nebo „vypnuto“. Přepněte jej do polohy „vypnuto“ a dvojitým kliknutím na tlačítko Domů se již nezobrazí „Ovládací prvky přehrávače iPod“, i když iPod přehrává. Místo toho zobrazí jakoukoli obrazovku, kterou jste nastavili v kroku 3.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found