Apple ID deaktivováno z bezpečnostních důvodů? Tady je co dělat

Vidět legitimní zprávu, že jste byli uzamčeni z vašeho účtu Apple, může být děsivé. Ale hned nemusí být důvod k obavám.

Tady je to, co o tom potřebujete vědět.

Proč je Apple ID deaktivováno z bezpečnostních důvodů?

Pokud Apple měl podezření, že se s vaším účtem něco děje, pravděpodobně se vám při příštím pokusu o přihlášení pomocí vašeho Apple ID zobrazí výstraha.

Zobrazí se zpráva, která je variantou „vaše Apple ID bylo z bezpečnostních důvodů uzamčeno“.

Obvykle se to stane, když se někdo pokusí o přihlášení k vašemu účtu příliš často s nesprávným heslem. Účty bez toto může být zvláště ohroženo dvoufaktorovým ověřením nebo dodatečným zabezpečením.

Někdy se tato zpráva může zobrazit, pokud jste se dlouho nepřihlásili a společnost Apple implementovala nové zásady týkající se hesla nebo zabezpečení.

Naštěstí, pokud se vám tato zpráva zobrazí, obvykle to znamená, že váš účet je v bezpečí před hackery, dokud jej neodemknete.

Poznámka: Nikdy byste neměli důvěřovat nevyžádaným e-mailům nebo textům, které tvrdí, že váš účet byl uzamčen. Při pokusu o přihlášení by se upozornění měla zobrazit přímo na zařízeních Apple. Neměla by se zobrazovat v poštovním klientovi třetí strany nebo v aplikaci Zprávy Apple. Neklikejte na žádné odkazy, dokud neověříte, že pochází od společnosti Apple.

PŘÍBUZNÝ:

  • Jak vytvořit ID Apple bez kreditní karty
  • Zařízení Požádá mě o přihlášení pomocí Apple ID někoho jiného. Co mohu udělat?
  • Jak změnit ID e-mailu Apple, ke kterému nemáte přístup

Jak odemknout účet Apple ID

Naštěstí je to docela jednoduchý proces, jak to opravit - zdá se však, že to závisí na tom, kde se přihlašujete a jaké zařízení právě používáte.

Pokud na skutečném upozornění uvidíte tlačítko „odemknutí klepnutím“, můžete na něj klepnout a postupovat podle kroků procesu odemykání.

V opačném případě budete muset přejít na web pro obnovení hesla společnosti Apple: iforgot.apple.com. Nebo stačí kliknout na odkaz níže.

  • Nápověda k heslu Apple

Zde můžete k odemčení účtu použít své stávající heslo. Pokud jste zapomněli heslo, můžete jej obnovit pomocí webové stránky.

V obou případech budou další kroky záviset na tom, jaký typ zabezpečení účtu jste nastavili.

Pokud nemáte žádný účet Zabezpečení

Pokud pro svůj účet nemáte dvoufaktorové nebo dvoustupňové ověřování, je docela snadné ověřit vaši identitu. Většinou to nemusí být nutně dobrá věc. Ale pro rychlý návrat do účtu je to v pořádku.

K ověření a odemčení účtu stačí zadat aktuální heslo.

Společnost Apple vás občas požádá, abyste odpověděli na některé bezpečnostní otázky, které jste zadali při nastavování účtu. Pokud si odpovědi nepamatujete, možná budete potřebovat další pomoc s heslem.

Pokud máte dvoufaktorové ověření

Pokud máte nastavení dvoufaktorového ověřování, můžete se rozhodnout pro příjem přihlašovacího kódu na jednom ze svých důvěryhodných zařízení.

Alternativně si můžete zvolit příjem textové zprávy na primární smartphone přidružený k vašemu účtu.

Pokud máte dvoufázové ověření

Apple začal přecházet většinu svých uživatelů na dvoufaktorové ověřování. Stále však mohou existovat uživatelé se starším dvoustupňovým ověřováním.

Pro dvoufázové ověření budete potřebovat kód zaslaný do důvěryhodného zařízení a klíč pro obnovení. Tím klíčem je 14místný kód, který vám Apple poslal při nastavování zabezpečení - pokud jej nemáte, možná se nebudete moci přihlásit ke svému účtu.

Další úvahy

Pokud si nepamatujete heslo k Apple ID, může být nejlepší jej resetovat, než se pokoušet zadávat nesprávná hesla.

Apple uzamkne vaše Apple ID po příliš mnoha neúspěšných pokusech o heslo do dalšího dne.

Podobně, pokud je váš účet uzamčen, ale upozornění, které obdržíte, nezmiňuje zabezpečení, možná nebudete moci resetovat heslo.

V takovém případě budete muset svůj účet získat zpět přímo od společnosti Apple.

Jak se připravit na příště

I když je proces odemykání účtu společnosti Apple velmi jednoduchý, můžete udělat několik dalších věcí, které vám pomohou účet zabezpečit a proces příště zjednodušit a zabezpečit.

Nezapomeňte přidat důvěryhodná zařízení, důvěryhodné účty nebo záložní e-maily. Můžete tak učinit na webu Apple ID.

Pokud máte pro svůj účet zabezpečení dvoufázového ověření, může být vhodné jej deaktivovat a upgradovat na dvoufaktorové ověřování. Tímto způsobem nebudete potřebovat klíč pro obnovení, který by vás mohl trvale zablokovat, pokud jej ztratíte.

Pokud se vám Apple ID nedaří odemknout, možná budete muset kontaktovat podporu Apple. Můžete tak učinit přímo pomocí následujícího odkazu - stačí vybrat Apple ID a Zakázané Apple ID v možnostech.

  • Podpora Apple

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found