Jak nastavit a nakonfigurovat nastavení serveru proxy na iPadu, iPhonu nebo iPodu Touch

Chcete na anonymní web přejít v úplném soukromí nebo obejít omezení IP a navštívit blokované weby? Zařízení iOS můžete nastavit tak, aby používalo proxy server. Proxy server funguje jako bezpečnostní bariéra mezi vaší sítí a internetem předáváním požadavků mezi webovým prohlížečem a požadovaným webem. Konfigurace zařízení iOS (iPad / iPhone nebo iPod Touch) pro připojení k internetu pomocí serveru proxy je velmi jednoduchý. Tento článek popisuje, jak používat proxy server:

POZNÁMKA: Potřebujete informace o svém proxy serveru. Tyto informace může poskytnout váš správce systému. Alternativně můžete na internetu vyhledat bezplatné proxy servery (viz poznámka č. 2 níže).

Nejprve zjistíme vaši aktuální IP adresu.

Z velmi základního hlediska máte dvě různé adresy IP: interní a externí (nebo veřejná IP).

Jak najít interní IP adresu zařízení iPhone, iPad nebo iPod Touch

Jednoduše klepněte na, Nastavení> Wi-Fi a najděte název sítě, ke které jste aktuálně připojeni, a klepnutím na modré tlačítko se šipkou zobrazte svou IP adresu.

Jak zjistit externí IP adresu vašeho připojení

Vaše interní IP adresa se bude lišit od vaší externí IP adresy. Nejjednodušší způsob, jak zjistit svou externí IP adresu, je použít web pro vyhledávání IP adres. Google také poskytuje tuto službu. Jednoduše navštivte web google.com pomocí webového prohlížeče. Zadejte „moje IP“ a stiskněte Hledat. V horní části výsledků vyhledávání Google řekne „vaše veřejná IP adresa je (vaše veřejná IP). “ Vaše IP adresa bude tvořena řadou čísel oddělených tečkami.

Skrýt svou IP

Chceme skrýt naši veřejnou IP adresu pomocí proxy serveru. Jak je uvedeno výše, musíte mít informace o svém proxy serveru (IP informace o serveru a informace o portu). V tomto článku používáme následující informace o serveru, které jsme našli online pomocí vyhledávání Google:

IP adresa: 189.41.73.37 a port: 8080. Tento server proxy se nachází v Brazílii.

Nyní, když máme informace o našem proxy serveru, jednoduše klepněte na Nastavení> Wi-Fi a klepněte na modrou šipku vedle názvu sítě. Poté klepněte na Ručně a zadejte své IP a informace o portu. To je ono.

Nyní budete vypadat jako návštěvník z Brazílie. Řekněme například, že se nacházíte v Chicagu a používáte tento proxy server. Dále předpokládejme, že YouTube je v Brazílii zakázán. Nebudete mít přístup na YouTube. Chcete-li se naučit svou novou veřejnou IP, znovu navštivte Google, zadejte „moje IP“ a Google nyní řekne

"Vaše veřejná IP adresa je." 189.41.73.37.”

Poznámky:

1 - Pomalé servery proxy zpomalí rychlost vašeho internetu.

2 - S užíváním pro veřejnost je spojena řada bezpečnostních rizik, neznámý, otevřít proxy servery.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found