Jak používat a přizpůsobovat ovládání mise

S operačním systémem Mac OS X Lion společnost Apple představila Mission Control. Mission Control kombinuje Expose a Spaces. Pro dlouholeté uživatele počítačů Mac to může být těžký přechod.

Mission Control vám umožní vidět všechna otevřená okna na jedné obrazovce. Umožňuje také nastavit „mezery“. Spaces vám umožní mít více desktopů.

V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak používat a přizpůsobit Mission Control. Tento výukový program vyžaduje, aby váš Mac používal Mac OS X 10.7 Lion.

Používání funkce Mission Control

Chcete-li začít, otevřete ovládání mise. Můžete to udělat stisknutím klávesy Expose (Mac pro počítače z července 2011) nebo klávesy Mission Control (Mac pro počítače z července 2011) na klávesnici. Mission Control můžete také spustit kliknutím na ikonu Mission Control na doku.

Chcete-li přidat nový prostor, najeďte myší nad pravý horní roh obrazovky. Zobrazí se tlačítko „znaménko plus“. Klepněte na tím přidáte nový prostor.

Chcete-li přepínat mezi mezerami, podívejte se do horní části obrazovky Mission Control. Uvidíte všechny otevřené prostory. Chcete-li vybrat prostor, klikněte na něj. Chcete-li odstranit mezeru, stiskněte "volba" na klávesnici. Když to uděláte, uvidíte ve všech svých prostorech znak „X“. Kliknutím na tlačítko „X“ mezeru odstraníte.

Pokud byste chtěli přepínat aplikace v Mission Control, podívejte se do středu obrazovky Mission Control. Uvidíte všechny své otevřené aplikace. Klikněte na aplikaci, kterou chcete použít k přepínání aplikací.

Chcete-li přesunout aplikace do jiného „prostoru“, přetáhněte je do prostoru, kam chcete.

Přizpůsobení prostorů

Chcete-li začít, otevřete Systémové preference. Po úplném spuštění systémových předvoleb se podívejte pod Osobní záhlaví. Uvidíte možnost označenou Řídicí středisko. Klikněte na tuto možnost.

Odtud můžete přizpůsobit klávesovou zkratku, která aktivuje ovládání mise, stejně jako další základní možnosti ovládání mise. Mezi ně patří zobrazování Dashboardu jako prostoru a automatické přeskupování aplikací podle využití. Vyladění těchto možností vám pomůže získat nejlepší prostředí Mission Control.

Děkujeme za přečtení tohoto výukového programu Apple Tool Box. Brzy se podívejte na další obsah související s Apple.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found