Apple Pay Cash - odpovědi na 10 často kladených otázek (Q&A)

Co je Apple Pay Cash?

Nová nabídka Apple Pay, která poskytuje jednoduchý způsob odesílání nebo přijímání peněz mezi přáteli a členy rodiny pomocí aplikace Zprávy nebo Siri na vašem zařízení. Je to podobné jako populární aplikace Venmo, což je nabídka paypal, která usnadňuje online převody peněz mezi jednotlivými uživateli.

Společnost iFolks v USA může hned začít používat Apple Pay Cash k nakupování v obchodech, aplikacích a na webu. Zůstatek v Apple Pay Cash můžete také převést na svůj bankovní účet.

Může někdo používat Apple Pay Cash?

Existuje několik požadavků, které musí být splněny, než budete moci používat Apple Pay hotovost prostřednictvím zpráv na vašem zařízení. Tato funkce je k dispozici pouze obyvatelům USA, kteří mají alespoň 18 let. Než budete moci tuto službu používat, musíte dokončit proces ověření identity.

Služba Apple Pay Cash vyžaduje, abyste měli platnou debetní nebo kreditní kartu, kterou můžete použít v aplikaci Peněženka, abyste usnadnili hotovostní převody.

Abyste mohli používat Apple Pay Cash, nemusíte si stahovat novou aplikaci.

Která zařízení Apple podporují funkci Apple Pay Cash?

K usnadnění transakce Apple Pay Cash můžete použít svůj iPhone, iPad nebo Apple Watch. Pokud používáte iPhone nebo iPad, budete muset na těchto zařízeních používat iOS 11.2. Zde jsou pokyny společnosti Apple týkající se způsobilých zařízení pro Apple Pay a Pay Cash. Pokud upgradujete zařízení na watchOS 4.2, vaše hodinky Apple Watch nyní podporují funkci Apple Pay Cash

Jaké jsou limity při používání Apple Pay Cash?

Ve vašich pozicích v Apple Pay Cash můžete mít pouze maximální hotovostní zůstatek 20 000 $. Vzhledem k tomu, že k převodu peněz na svůj účet Apple Pay Cash používáte debetní nebo kreditní kartu, budete si muset podrobnosti ověřit u své banky nebo společnosti vydávající kreditní kartu.

Podle pokynů společnosti Apple je minimální částka, kterou můžete převést na svůj účet z vaší banky nebo společnosti vydávající kreditní kartu, 10 USD a maximální povolená částka aktuálně v jedné transakci je 3 000 USD. Během 7denního období také můžete přidat maximálně 10 000 $.

Pokud jde o skutečné odesílání nebo přijímání peněz mezi uživateli, můžete posílat nebo přijímat peníze kdekoli mezi 1 a 3 000 USD v jedné zprávě. Během sedmi dnů můžete odeslat nebo přijmout maximálně 10 000 $.

Je Apple Pay Cash vázán na moje Apple ID?

Stejně jako u jakékoli nabídky služeb Apple je i tato nová služba přímo propojena s vaším Apple ID. Po nastavení Apple Pay Cash na jednom zařízení ji můžete použít na jakémkoli vhodném zařízení, kde jste přihlášeni k iCloudu se stejným Apple ID.

Pokud plánujete používat Apple Pay Cash, budete muset nastavit dvoufaktorové ověřování, pokud jste tak dosud neučinili. Dvoufaktorové ověřování je další vrstva zabezpečení pro vaše Apple ID, která má zajistit, že budete jedinou osobou, která má přístup k vašemu účtu, i když někdo zná vaše heslo.

Mohu používat Apple Pay Cash na všech svých zařízeních?

Vzhledem k tomu, že funkce Apple Pay Cash je přímo propojena s vaším Apple ID a vaším účtem iCloud, můžete ji použít na jakémkoli vhodném zařízení, kde jste přihlášeni pomocí svého Apple ID.

Tento proces můžete také spravovat tak, aby byla funkce k dispozici pouze v konkrétním zařízení podle vašeho výběru na rozdíl od všech zařízení, která používáte.

Chcete-li vypnout Apple Pay Cash na určitém zařízení, klepněte na Nastavení> Peněženka a Apple Pay> Vypnout Apple pay Cash.

Jak nastavím a použiji Apple Pay Cash?

Pokud splňujete všechny požadavky na způsobilost k používání hotovostní funkce Apple Pay, je její nastavení velmi snadné a její používání je pozoruhodně intuitivní.

Pokyny k nastavení a používání této funkce na příslušných zařízeních Apple najdete v Návodu společnosti Apple. Tento dokument podpory společnosti Apple je velmi podrobný a provede vás všemi základy používání této nové a vzrušující funkce na vašem iPhone.

Co dělat, když ztratím iPhone s funkcí Apple Pay Cash?

V případě, že ztratíte iPhone nebo iPad, který má aktivní funkci Apple Pay Cash, budete muset udělat hned několik věcí.

  1. Přihlaste se ke svému účtu iCloud pomocí webového prohlížeče a okamžitě pro zařízení zapněte „Ztracený režim“. Schopnost provádět jakékoli transakce pomocí služby Apple Pay je okamžitě pozastavena, když aktivujete režim Ztracené.
  2. V souladu se smlouvou banky Green Dot je musíte upozornit / Apple na ztracená nebo odcizená způsobilá zařízení, kompromitovaná pověření a neautorizovaná aktivita Apple Pay v hotovosti. Pokud se domníváte, že vaše způsobilé zařízení bylo ztraceno nebo odcizeno, vaše přihlašovací údaje byly prolomeny, nebo že někdo neoprávněně vstoupil do vašeho účtu Apple Pay Cash, musíte je kontaktovat na (877) 233-8552.

Jak zavřete hotovostní účet Apple Pay?

Důležité je mít na paměti, že vypnutí Apple Pay Cash pomocí vašeho nastavení iDevice NEZATVORÍ váš účet Apple Pay Cash.

Jakmile bude váš zůstatek na účtu nulový, budete muset kontaktovat společnost Apple a zrušit váš účet. Vezměte prosím na vědomí, že na vaší kartě Apple Pay Cash budete muset udržovat zůstatek 0 $ alespoň 30 po sobě jdoucích dní, než kontaktujete společnost Apple se zrušením účtu. To je podle pravidel stanovených bankou Green Dot.

Je Apple Pay Cash jen výstřelek?

Není příliš brzy na to říci, ale vzhledem k trendům by zde Apple Pay Cash mohl zůstat dlouho. V červenci 2017 bylo oznámeno, že Venmo, populární služba placených hotovostí, poskytla v tomto čtvrtletí transakce hotovostního převodu přes 8 miliard dolarů. To bylo více než dvojnásobek 3,9 miliardy USD, které poskytl v předchozím roce pro toto období.

Roste poptávka na trhu, aby se odstranila potřeba provést výlet do bankomatu a poté nést a předat někdy velké částky v hotovosti za poskytnuté služby. Spolubydlící rozdělující nájem a služby, rodiče platící chůvu, hosté sdílející účet, přátelé posílající peněžní dary k narozeninám a cestující rozdělující náklady na dovolenou jsou potenciální případy použití, které zvyšují poptávku po platforem peer to peer. 

Důležité obavy při používání Apple Pay Cash

Existují určité důležité aspekty, které byste si měli být vědomi, pokud plánujete ve svém zařízení iDevice používat funkci Apple Pay Cash.

  • Pokud jde o použití debetní karty a kreditní karty pro funkci Apple Pay Cash, je velký rozdíl. Za použití debetní karty se neplatí žádné poplatky, ale při použití kreditní karty vám bude účtován poplatek 3%
  • Pokud máte v plánu použít kreditní kartu k usnadnění převodu hotovosti, měli byste se také poradit se společností, která vydala vaši kreditní kartu, a ujistit se, že nad 3% nejsou žádné další příplatky nebo poplatky za služby.
  • Pamatujte, že vaše platební karta Apple Pay není kreditní kartou a neposkytuje přečerpání ani úvěrovou linii.
  • Z Apple Pay Cash můžete na svůj bankovní účet převést až 3 000 $ za převod a až 20 000 $ během sedmi dnů. Snadný je také převod částek z účtu Pay Cash do banky. Pamatujte, že doba přenosu NENÍ okamžitá. Může vzít kamkoli mezi 1 a 3 pracovními dny k převodu peněz na váš bankovní účet. Bankovní převody nebudou ukládány o svátcích nebo víkendech.
  • Vaše ID Apple je základním kamenem této funkce. Apple nabízí službu Pay Cash ve spolupráci s bankou Green Dot. Tato služba vyžaduje, aby vaše Apple ID mělo „S dobrou pověstí“. Pokud smažete své Apple ID, zbavte se oprávněného zařízení, deaktivujte bezpečnostní funkce na svém Apple ID že Apple vyžaduje přístup nebo používání funkcí Apple Pay, nebo jinak přestane mít Apple ID, které je v dobrém stavu, nebo Oprávněné zařízení, možná nebudete moci používat nebo nadále používat Služby (úplně nebo zčásti)
  • Zrušení účtu Apple Pay Cash je snadné, ale prostý a jednoduchý zůstatek NULA je trochu zavádějící. Podle dohody Green Dot Bank jste povinni udržovat a Nulový zůstatek po dobu 30 po sobě jdoucích dnů než je budete moci kontaktovat a účet zrušit.
  • Někteří uživatelé možná nepoužívají na svých zařízeních Apple dvoufaktorové ověřování. Pokud jste tuto funkci nenastavili, měli byste se podívat na FAQ od Apple týkající se této bezpečnostní funkce. K používání funkce Apple Pay Cash budete potřebovat 2FA.

Celkem,

Doufáme, že jsme se zabývali některými klíčovými otázkami a obavami, které můžete mít ohledně používání nové funkce Apple Pay Cash. Je to velmi intuitivní funkce, která se velmi snadno používá. Může ušetřit čas, pokud jde o vyplácení menších částek v hotovosti za služby, které konzumujeme, nebo o zasílání malých částek našim rodinným příslušníkům nebo přátelům.

Stejně jako u každé nové nabídky technologií vyžaduje, abychom změnili své chování. Pokud jste vždy nenáviděli chodit do bankomatu za výběrem menšího množství hotovosti, bude to dobrý způsob, jak se tomu vyhnout, pokud jsou všichni vaši přátelé a členové rodiny na zařízeních Apple. Na druhou stranu, pokud se vám líbí způsob, jakým nyní děláte věci, a nechcete mít potíže se správou dalšího platebního mechanismu, můžete si počkat a podívat se, jak se tato nová služba Apple vyvíjí v příštích několika měsících nebo letech.

Rádi bychom vás slyšeli.

Už používáte novou službu Apple Pay Cash nebo ji plánujete použít v blízké budoucnosti? Sedíte na plotu, pokud jde o tuto funkci? Pokud ano, jaké jsou některé z důvodů, proč se této službě vyhýbáte?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found