Jak odstranit zálohy iCloud

iCloud vám umožňuje ukládat váš obsah (hudbu, fotografie, aplikace, kontakty, kalendáře a videa atd.) a automaticky je odesílat do všech vašich zařízení iOS (iPad, iPhone nebo iPod) a počítačů (Mac nebo PC). Ale někdy a z různých důvodů možná budete chtít (nebo potřebujete) smazat zálohy iCloud.

Pokud si nezakoupíte tarif úložiště na iCloudu, pravděpodobně nemáte na svém bezplatném 5GB účtu iCloud mnoho místa. Samotné zálohy iDevice mohou zabírat většinu tohoto prostoru, takže vám zbude jen velmi málo úložiště pro věci, na kterých záleží - jako jsou vaše fotografie a domácí filmy. Pokud však již zařízení nevlastníte, můžete a měli byste uvolnit úložný prostor na iCloudu odstraněním celé zálohy iCloudu v iDevice.

Ale u zařízení, která stále vlastníte, nedoporučujeme smazat zálohu iCloud, pokud je to POUZE záloha, kterou máte. Pokud potřebujete místo na svém iCloudu, zálohujte JAKO PRVNÍ (například přes iTunes do svého PC nebo Macu) a až poté odeberte zálohy iDevice z iCloudu. Pokud tedy pro vás představuje problém místo na iCloudu, místo zálohování zařízení iDevice na iCloud zvažte zálohování zařízení pomocí iTunes.

Proč záleží na zálohování

Pojďme si to ujasnit. Zálohy jsou důležité. Takže nikdy nechcete být někde bez zálohy. Vaše záloha iDevice zahrnuje všechny typy důležitých informací, jako jsou vaše SMS a iMessage texty, fotografie a videa, vaše osobní nastavení zařízení a rozvržení domovské obrazovky, údaje o zdraví a aplikacích a vaše historie nákupů iTunes a App Store.

Záloha iDevice je vaším lístkem k migraci dat do jiného zařízení. A k tomu máte přístup, když obnovíte svůj iPhone nebo iPad. Ber to jako svůj plán pojištění osobních údajů. Chrání vaše data bez ohledu na okolnosti.

Odstraňte zálohy iCloud na počítačích iDevices, Mac a Windows

iOS: iPhone, iPad a iPod Touch

Krok 1. Klepněte na Nastavení> Profil Apple ID> iCloud

Krok 2. Nahoře vyberte svůj graf úložiště úložiště Apple ID

Krok # 3. Klepněte na Správa úložiště nebo Správa úložiště> Zálohování. Nyní vidíte všechna svá zařízení, která používají iCloud, se stejným Apple ID

Krok č. 4. Vyberte si iDevice v sekci Zálohy

Krok # 5. Klepněte na Odstranit zálohu; požádá vás o potvrzení, zda „chcete zálohování vypnout a smazat všechna data zálohy pro„ název zařízení “z iCloudu.“ a klepněte na „Vypnout a smazat“

Odstraňte zálohy iCloud v systémech macOS a Mac OS X

Krok 1.Nabídka Apple> Předvolby systému

Krok 2. Klikněte na iCloud

Krok # 3. V pravém dolním rohu vyberte Spravovat

Krok č. 4. Klikněte na Zálohy

Krok # 5. Vyberte Zálohu, kterou chcete vymazat

Krok # 6. Klikněte na Odstranit

Krok # 7. Potvrďte a klepněte na Odstranit

Odstraňte zálohy iCloud na počítačích se systémem Windows

Krok 1. Otevřete iCloud pro Windows

Krok 2. Klikněte na Úložiště

Krok # 3. Na levé straně vyberte možnost Zálohovat

Krok č. 4. Vyberte zařízení iDevice, jehož zálohu chcete z iCloudu odebrat

Krok # 5. Klikněte na Odstranit. A poté Potvrdit a Odstranit

Nevýhody zálohování iDevice

Bohužel momentálně nemůžete mazat části záloh - je to buď všechno, nebo nic! Pokud tedy chcete zachovat historii textů a zpráv, ale chcete smazat svá zdravotní data, neexistuje způsob, jak ze uložené zálohy iCloud odstranit pouze jeden typ dat - alespoň zatím ne. Zálohy iCloudu nelze ani zobrazit - nemůžete jít do zálohy a podívat se, co tam je. Tyto zálohy iDevice lze aktuálně plně odstranit nebo použít pouze k obnovení zařízení nebo nastavení a migraci dat do jiného iDevice.

Místo toho uvolněte místo jiným způsobem!

Pokud chcete na svém účtu iCloud získat více místa a nechcete platit poplatky za plán upgradu úložiště na iCloudu, nejlepší je vyklidit část vašeho nepořádku na iCloudu. Přemýšlejte o tom jako o iCloud Data Diet!

Nejprve se podívejte na všechny aplikace, které aktuálně ukládají data na vašem účtu iCloudNastavení> Profil Apple ID> iClouda podívejte se pod nadpis „APLIKACE POUŽÍVANÉ ICLOUD.“ Mnoho aplikací se po instalaci automaticky zálohuje na iCloud - a většina z nich nepotřebuje iCloud k uložení čehokoli! Pojďme je tedy vypnout. V části Aplikace používající iCloud vypněte všechny aplikace, které nechcete nebo nepotřebujete zálohovat jejich data na iCloud. To je první krok.

Dále klepněte naNastavení> Profil Apple ID> iCloud> Správa úložištěa zkontrolujte, které aplikace spotřebovávají nejvíce dat iCloud. Pokud jsou v seznamu uvedeny některé aplikace, které k zálohování nepotřebujete iCloud, vraťte se do předchozí nabídky a vypněte aplikaci v části APPS USING ICLOUD.

Po přepnutí smažte tyto aplikace dokumenty a data z iCloudu návratem doNastavení> Profil Apple ID> iCloud> Správa úložištěa klepnutím na tuto aplikaci. Poté vyberte Odstranit dokumenty a data, chcete-li odebrat všechna data aplikace z iCloudu (a jakýchkoli dalších zařízení připojených k vašemu Apple ID.)

Vyčistěte svůj nepořádek iDevice!

Pokud odstraněním aplikací z iCloudu nebyl dostatečně snížen váš celkový úložný prostor iCloud, je čas provést jarní čištění vašeho zařízení! Zmenšením velikosti uložených dat ve vašem zařízení také snížíte požadavek na úložiště pro iCloud - je to výhoda pro všechny. Zvažte tedy odstranění některých nepořádek a datových prasat ve vašem zařízení - věci, jako jsou nepoužívané aplikace (a jejich data), staré texty a zprávy (zejména ty s přílohami), duplicitní nebo nežádoucí fotografie, videa a stažená videa, hudba a ostatní soubory. Zjistěte, zda čištění nepořádku na vašem zařízení také zeštíhluje vaše potřeby úložiště iCloud.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found