Jak opravit otevření Apple Mail na rozdělené obrazovce na macOS Catalina

Budeme-li upřímní, vydání macOS Catalina nebylo tak půvabné, jak Apple doufal. Očekávalo se, že tato iterace bude největší v nějaké době vzhledem k zavedení aplikací Catalyst.

Catalina byla bohužel od začátku vývojářské beta verze poznamenána chybami. To se rozšířilo na mnoho aplikací, včetně vlastní aplikace Mail společnosti Apple.

Jedním frustrujícím problémem bylo, když se aplikace Mail otevře sama na rozdělené obrazovce.

Otevírání pošty na rozdělené obrazovce v systému macOS Catalina

Tato chyba nemusí být pro Catalinu úplně nová, ale aplikace Apple Mail už nějakou dobu způsobuje uživatelům zmatek. Kdykoli je vydána nová verze systému macOS, existují očekávání, že budou opraveny „hlavní“ chyby. V případě otevření pošty na rozdělené obrazovce to prostě není tento případ.

Zejména se zdá, že k problému dochází, pokud pracujete na celé obrazovce jiné aplikace. Příkladem toho může být procházení Redditu nebo sledování YouTube v Safari v režimu celé obrazovky. Poté se aplikace Mail, zdánlivě z ničeho nic, rozhodne otevřít v zobrazení rozdělené obrazovky.

K tomu zdánlivě dochází kvůli některým zjištěným chybám, když máte Gmail připojen k poště. Zdánlivě selže ověřování mezi Google a Apple Mail. To způsobí, že se Mail otevře sám, což způsobí opětovné ověření přihlášení.

Jak opravit otevírání pošty na rozdělené obrazovce

Vzhledem k tomu, že se chyba týká Gmailu, měli byste nejprve projít a odebrat účet z Mailu, než uděláte cokoli jiného. Účet odeberete takto:

 1. Otevřete aplikaci Mail na počítači Mac
 2. Klepněte naPošta v řádku nabídek
 3. VybratÚčty z rozbalovací nabídky
 4. Zvýrazněte účet Google, který chcete odebrat
 5. Klepněte na tlačítko „-“ na straně
 6. Klepněte naOK potvrdit

Vytvořte heslo aplikace pro Gmail

Tím odstraníte účet Google z Mailu, ale ještě jste to neudělali. Dalším krokem, který chcete podniknout, je povolení dvoufaktorového ověřování (2FA) a vytvoření „hesla aplikace“ pro použití s ​​Mailem na macOS Catalina.

 1. Otevřete prohlížeč a přejděte do nastavení zabezpečení účtu Google
 2. Přejděte dolů a vyberteDvoufázové ověření
 3. Přihlaste se a potvrďte e-mail a heslo svého účtu Google
 4. Zapněte dvoufázové ověření

Odtud máte možnost použít buď výzvu Google, nebo prostřednictvím textové zprávy s ověřovacími kódy. Když použijete výzvu od Googlu, musíte mít v telefonu nainstalovanou aplikaci Google a přijde oznámení potvrzující, že jste přihlášeni.

Po dokončení přejděte zpět na hlavní stránku Nastavení zabezpečení a vyberteHesla aplikací. V poli stiskněte první rozevírací seznam a vybertePoštaa ve druhém poli vyberteMac. Poté klepněte nagenerovat. Tím se vytvoří heslo, které se bude používat pouze s vaším účtem Gmail spolu s aplikací Mail na vašem Macu.

Získejte Gmail zpět v aplikaci Pošta v systému macOS Catalina

Nyní, když bylo vygenerováno heslo aplikace, musíte ve svém počítači Mac otevřít aplikaci Apple Mail. Pak postupujte takto:

 1. Klepněte naPošta v řádku nabídek
 2. VybratÚčty z rozbalovací nabídky
 3. Klikněte na „+”Tlačítko dole
 4. Vybrat Jiné účty ze seznamu možností
 5. VybratE-mailový účet
 6. Zadejte svůj e-mailový účet Gmail aHeslo aplikace které jste vytvořili dříve
 7. Klepněte naPřihlásit se

Po přihlášení se aplikace Pošta zeptá, zda chcete synchronizovat Mail a Poznámky s tímto účtem. Nechte Mail zaškrtnutý a můžete si vybrat, zda chcete poznámky synchronizovat, nebo ne, poté stiskněteHotovo.

Nyní, když byl účet přidán, bude chvíli trvat, než aplikace Mail synchronizuje data mezi vaším účtem Gmail a samotnou aplikací. Po dokončení byste však již neměli narazit na případy, kdy se aplikace Mail pro MacOS Catalina otevírá sama.

Závěr

Pokud jde o macOS Catalina, existuje mnohem více chyb a výstředností, než by si Apple přál připustit. Jsme si jisti, že tyto problémy budou odstraněny pomocí budoucích přírůstkových aktualizací. Stejně jako v případě mnoha softwarových verzí můžete buď zvolit upgrade a uložit hlášení o chybách, nebo se jen zastavit, dokud nebude mnoho chyb zmáčknuto.

Pokud i nadále narazíte na problémy s macOS Catalina, ozvěte se v komentářích níže a my vám rádi pomůžeme. Pokud jde o aplikaci Apple Mail, dejte nám vědět, co si myslíte o poskytovaných upgradech nebo pokud používáte jiného klienta, jako je Spark nebo AirMail.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found