Kam se v systému iOS 12 dostala funkce „Handoff“ od společnosti Apple? Máme odpovědi

Handoff je název funkce kontinuity Apple, díky níž je neuvěřitelně snadné pracovat mezi různými platformami společnosti.

Pokud jste v ekosystému Apple, Handoff vám umožní plynule pokračovat ve vašem pracovním toku z iOS do macOS a naopak.

Samotná funkce již nějakou dobu existuje s relativně malými změnami - a pokud jste ji dosud nepoužívali, doporučujeme ji vyzkoušet.

PŘÍBUZNÝ:

 • 12 Funkce iOS 12, o kterých jste nevěděli
 • AirDrop nefunguje, zde je návod, jak to opravit
 • iPhone XS Max, o 1 měsíc později (podrobná recenze)

Na druhou stranu můžete být fanouškem Handoff, který si po stažení a instalaci iOS 12 všiml, že se děje něco zvláštního.

V obou případech máme pro vás tipy a odpovědi.

Pár věcí, než začnete

Pokud jste Handoff nikdy předtím nepoužívali, je jeho nastavení velmi jednoduché. A je pravděpodobné, že už to máte připravené a nikdy jste si toho nevšimli!

Chcete-li používat Handoff, musí být obě vaše zařízení Apple - macOS a iOS - přihlášena ke stejnému Apple ID. Obě zařízení musí být podobně připojena ke stejné síti Wi-Fi.

Měli byste také poznamenat, že Handoff bude fungovat pouze na počítačích Mac se systémem OS X Yosemite a novějším.

Pokud jsou tato kritéria splněna, ale Handoff stále nevidíte, možná budete muset povolit.

 • Otevřeno Nastavení.
 • Klepněte na Všeobecné.
 • Najděte a klepněte na Ruce pryč.
 • Ujistěte se, že přepnout je zapnutý.

Za normálních okolností byste v každé verzi iOS před iOS 12 viděli na obrazovce uzamčení ikonu Handoff. Což nás přivádí k ...

Kde je funkce Handoff v iOS 12

Pokud jste běžným uživatelem služby Handoff, můžete si všimnout, že po stažení iOS 12 se již na obrazovce uzamčení nebude zobrazovat.

Není to proto, že Handoff je pryč - stále je zde v iOS 12. Ale Apple se změnil tam, kde se objeví ikona Handoff (a je to na mnohem pohodlnějším místě).

V zásadě je to v App Switcher. Můžete to vyzkoušet sami.

 • Otevřete na Macu aplikaci kompatibilní s Handoff, jako je Safari nebo Notes.
 • Popadněte zařízení iOS.
 • Budete se muset dostat do Přepínače aplikací. Na zařízeních před iPhone X, prostě dvojklik the Tlačítko Domů. Na iPhonu X nebo novějším přejeďte nahoru a pozastavte ze spodní části obrazovky.
 • Ikona Handoff se zobrazí jako banner v dolní části displeje pod otevřenými aplikacemi.
 • Jakmile na něj klepnete, bude fungovat stejně jako vždy - otevření adresy URL, dokumentu nebo jiných údajů v příslušné aplikaci.

Důvod, proč Apple provedl tuto změnu, je docela jednoduchý: Handoff fungoval dříve skvěle - pokud jste nedostali oznámení.

Možná jste si všimli, že přejetí prstem nahoru po ikoně Handoff, když se na obrazovce uzamčení zobrazují oznámení, nefungovalo. Handoff je nyní na snadněji přístupném a intuitivnějším místě.

Několik dalších tipů

Můžete také pracovat obráceně - přechod ze zařízení iOS nebo Apple Watch do počítače Mac. Normálně předání.

Za normálních okolností se oznámení o předání Mac zobrazí na levém konci Docku. Aplikaci Handoff však můžete rychle otevřít také stisknutím klávesy Command + Tab.

Podobně můžete použít Handoff ke kopírování a vkládání textu, obrázků, fotografií nebo videí mezi zařízeními. To je samozřejmě neuvěřitelně užitečné.

Tato funkce se nazývá Univerzální schránka. A pokud je Handoff povolen a funguje na všech vašich zařízeních, můžete jej použít. Stačí něco zkopírovat na jedno zařízení a zkusit vložit na jiné.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found