Jak nastavit domácí sdílení a rodinné sdílení s novou Apple TV

Jak se v našich domovech hromadí nová zařízení s OS a iOS, máme tendenci vytvářet ostrůvky obsahu na více zařízeních. V tomto článku se podíváme na pochopení funkce domácího sdílení a sdílení rodiny, kterou nabízí Apple. Jelikož různí členové rodiny mají často různé předvolby sledování televize, prozkoumáme také, jak nastavit funkci domácího sdílení s vaší novou Apple TV, aby mohla streamovat jiný obsah. Nakonec se zaměříme na některé běžné tipy pro řešení problémů spojené s funkcí domácího sdílení společnosti Apple.

Co je domácí sdílení?

Domácí sdílení je funkce, která existuje od roku 2009. A ne, není to Air bnb pro váš domov! Domácí sdílení umožňuje sdílení hudby a videa ve stejné domácí síti. Je obzvláště užitečné, když se pokoušíte sdílet zařízení Apple, jako je Apple TV, s více lidmi v rodině. Funkce domácího sdílení vám umožňuje přenášet nebo streamovat hudbu, video, aplikace a další obsah iTunes Store mezi počítači ve stejné síti. Hudbu a video z iTunes můžete také přehrávat na iPadech, iPhonech a zařízeních iPod Touch se systémem iOS 4.3 nebo novějším a také na Apple TV.

Jaký je rozdíl mezi touto funkcí a novým rodinným sdílením?

Rodinné sdílení představila společnost Apple v loňském roce jako součást svého vydání iOS 8. Tato funkce umožňuje správci nastavit „rodinné sdílení“ přidáním členů do skupiny a poskytnutím čísla kreditní karty k platbě za nákupy iTunes a App Store provedené těmito členy.

Děti mladší 13 let nyní mohou mít rodičovské schválené účty Apple ID a funkce Zeptejte se na nákup umožňuje rodiči ovládat nakupování v App Store dítěte tím, že dospělému povolí nebo odmítne pokus o nákup.

Členové stejné rodiny s iOS 8 mohou také sdílet své online kalendáře a přispívat obrázky pořízenými jejich iPhony, iPody a iPady do skupinového alba. Rodiče mohou obzvláště zajímat funkci sdílení polohy, která zobrazuje polohu členů rodiny a jejich zařízení iOS na mapě.

Chcete-li nastavit sdílení rodiny, přečtěte si podrobný článek na našem webu.

//appletoolbox.com/2014/12/setup-use-family-sharing/

Jak nastavím sdílení domů?

Můžete nastavit sdílení domácnosti, které se bude používat pro vaše počítače (umožňuje připojení 5 počítačů ve stejné síti), zařízení iOS, jako jsou iPady a iPhony a Apple TV. Chcete-li povolit sdílení domů na svém iPadu / iPhonu, přečtěte si následující článek:

//appletoolbox.com/setting-up-home-sharing-on-your-ipad-iphone-or-ipod/

Nedávno jsem koupil Apple TV 4. Jak jej mohu sdílet s ostatními členy rodiny?

Většina lidí má své vlastní preference, pokud jde o zvyky a preference při sledování televize. Pomocí funkce sdílení domů a itunes můžete snadno sdílet svou Apple TV s ostatními členy rodiny.

Ve své nové Apple TV (4. generace) přejděte na Nastavení> Účty> Domácí sdílení. Na dřívějších modelech Apple TV přejděte do Nastavení> Počítače. Vyberte možnost „Zapnout domácí sdílení“.

Poté zadejte své Apple ID a heslo.Použijte stejné Apple ID pro každý počítač nebo zařízení v domácí síti sdílení.

Na Apple TV můžete zobrazit všechny své účty z různých počítačů, aniž byste cokoli měnili.

Klíčem k sdílení domů je, že bez ohledu na podrobnosti účtu každého účtu, pokud všechny používají stejné podrobnosti sdílení domu, může Apple TV streamovat obsah z kteréhokoli z nich.

Nezáleží na tom, kdo je váš účet, který jste nastavili pro použití v iTunes Store na Apple TV, každý, kdo používá stejné nastavení sdílení domácnosti jako Apple TV, se bude moci připojit ke své knihovně z Apple TV. Apple TV může také přistupovat k obsahu z AirDisku, ale pouze v případě, že je obsah propojen přes iTunes a běží počítač, na kterém je spuštěn iTunes.

Klíčem při používání účtu více iTunes ke sdílení je, že počítač bude muset být spuštěný.

Jednoduché tipy pro odstraňování problémů s nastavením domácího sdílení

  • Ujistěte se, že používáte nejnovější verzi iTunes dostupnou pro váš počítač.
  • Vaše Apple TV musí být alespoň model 2. nebo 3. generace a spuštěná verze 4.2.1 softwaru.
  • Ujistěte se, že pro všechna zařízení používáte stejné Apple ID. Toto je nejdůležitější krok a může způsobit problémy, pokud to nezkontrolujete a nezapomenete
  • Zkontrolujte nastavení sítě a zkontrolujte, zda jsou všechna vaše zařízení připojena ke stejnému routeru.
  • Vypněte nastavení brány firewall „Blokovat všechna příchozí připojení“ a „Povolit pouze základní služby“.
  • Pokud váš počítač spí, přístup nemusí být udělen. Přejděte na Sdílení energie v Předvolbách systému a zaškrtněte políčko vedle „Probuzení pro přístup k síti Wi-Fi“.

Sdělte nám prosím své komentáře a myšlenky níže. Šťastné sdílení!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found