iOS 10, ukazuje na dobrý design myšlení od společnosti Apple

Někteří z vás již mohou mít ve svých zařízeních iOS 10. I když na povrchu z pohledu a dojmu, iOS 10 nevypadá tak odlišně od vašich starších verzí iOS; má některé šikovné funkce.

iOS10 získal rozsáhlé tiskové zpravodajství o nových a vylepšených funkcích, jako je ovládací centrum, vylepšená funkčnost iMessage a schopnost odstranit některé ze skladových aplikací v zařízení.

Jedním z aspektů nového iOS, který nás zaujal, je design, který si Apple osvojil v některých funkcích iOS 10. Zdá se, že existuje souvislá myšlenková kontinuita základních prvků designu, a to i pro nejjednodušší aplikace. Vidíme to v nové aplikaci Hodiny / budík na iOS 10.

V 9.3 představila společnost Apple režim Night Shift a získala ocenění od několika segmentů svých zákazníků. Uživatelé, kteří zůstávají pozdě a používají zařízení iOS ke čtení a procházení, nyní mohou snadno přepnout nastavení a zažít optimalizované nastavení světla, které je pro oči pohodlnější a méně rušivé pro vašeho partnera.

Většina uživatelů chtěla, aby iOS podporoval také tmavý režim.

Řekněme, že jste připraveni tomu říkat noc a chcete nastavit budík na svém iPhonu nebo iPadu se systémem iOS 9.3. V okamžiku, kdy přepnete na aplikaci pro hodiny, jste stále v jasném světle (okolní, pokud máte zapnutou noční směnu). Nebylo by v pohodě mít tmavší nastavení, že je chladnější pro oči těsně před nárazem?

To je místo, kde se v iOS 10 objevují prvky designového myšlení. Aplikace Hodiny byla nyní v novém iOS přepracována. Místo jasných světel, na které jste zvyklí v 9.3, máte nyní rozhraní tmavého režimu, které je pro vaše oči příjemnější, pokud se pokoušíte nastavit budík.

Na rozdíl od základní aplikace s hodinami 9.3 do toho designéři promysleli něco dobrého v iOS 10. Změnilo se například nastavení alarmu. Nyní můžete naplánovat budíky na celý týden a přizpůsobit si nastavení pro každý jednotlivý den v týdnu. Obrovský nátlak? Také nyní přidali možnost, kde můžete spravovat své alarmy podle požadavků na spánkový zvyk. Místo toho, aby vás nastavil tak, aby vás probudil v 7 hodin ráno, Pokud vám lékař navrhl, abyste si vzali dobrých 8 hodin spánku, hádejte co, nyní můžete nastavit budík podle počtu hodin místo tvrdého a rychlého času.

V případě, že vás váš televizní pořad obsadil, aplikace nyní obsahuje upomínku na dobrou noc, kterou si můžete přizpůsobit, aby vám mohla připomenout, že je čas jí nazvat noc pro 8hodinový spánek krásy, který jste si objednali! Umožňuje vám nastavit, s jakým zvukem se chcete probudit.

Jednou ze změn, která se nám v aplikaci obzvlášť líbí, je možnost nastavit hlasitost alarmu nezávisle na hlasitosti vyzvánění.

V systému iOS 10 byly tyto funkce alarmu pěkně integrovány do nového nastavení s názvem BedTime. Bedtime se nyní integruje s vaší aplikací Zdraví na vašem iPhone, protože sleduje vaše spánkové návyky a zobrazuje vám základní informace o analýze spánku.

Na první pohled to pro většinu z nás nemusí vypadat jako velký problém. Myslíme si, že Apple zintenzívnil svoji hru v iOS 10. Nejprve místo toho, aby přemýšlel pouze o jednotlivých aplikacích, myslí na tyto aplikace více z uživatelského hlediska a vyžaduje čas, než ji integrovat do dalších relevantních aplikací. Líbilo by se použití jako jasná obrazovka nebo tmavá obrazovka při spánku? Chtěli by se každý den budit ve stejnou dobu nebo spát o víkendech? Jednoduché otázky, ale trvalo jim téměř téměř deset let, než se jich zeptali.

Za druhé, Vzhledem k tomu, že rozhraní iOS 10 může v této aplikaci dosáhnout optimálního tmavého režimu, myslíme si, že se jedná o předchůdce toho, že když bude iOS 10 konečně vydán, bude podporovat tmavý režim v celém zařízení a nejen v aplikaci Hodiny / Před spaním .

Myslíme si, že iOS 10 má něco pro každého, a v příštích několika týdnech se podrobně věnujeme některým funkcím, abychom zdůraznili použití designového myšlení společností Apple.

Poslední příspěvky