Jak přenést aplikace a nastavení do vaší nové Apple TV

Vylepšujete Apple TV? Pravděpodobně budete chtít automaticky přenést aplikace a nastavení do nového zařízení. Možná to nebude tak snadné, jak jste doufali.

K připojení nové Apple TV k Wi-Fi a iCloud můžete použít zařízení iOS nebo iPadOS. A pokud upgradujete z Apple TV 4 nebo novějšího, můžete použít jednu domovskou obrazovku k automatickému přenosu aplikací a rozvržení domovské obrazovky.

Kromě toho musíte většinu nastavení upravit ručně. Níže jsme vše vysvětlili podrobněji.

K přenosu aplikací Apple TV použijte jednu domovskou obrazovku

Před likvidací staré Apple TV nezapomeňte zapnout Jedna domovská obrazovka z Nastavení. Tato funkce synchronizuje vaše aplikace Apple TV a rozložení domovské obrazovky s iCloud. Je k dispozici pouze na Apple TV 4 nebo novější, protože starší Apple TV nepoužívají App Store.

Jak zapnout jednu domovskou obrazovku pro Apple TV:

 1. Jít do Nastavení> Uživatelé a účty> iCloud.
 2. Pokud se zobrazí výzva, přihlaste se ke svému účtu Apple ID.
 3. Zapnout Jedna domovská obrazovka.
Zapněte jednu domovskou obrazovku v nastavení Apple TV.

Když máte zapnutou jednu domovskou obrazovku, když se přihlásíte k iCloudu na druhé Apple TV, automaticky stáhne aplikace a uspořádá vaši domovskou obrazovku tak, aby odpovídala obsahu na iCloudu. To je skvělé pro lidi, kteří mají doma více Apple TV, ale je to také obrovská úspora času, pokud upgradujete na nové zařízení.

Nezapomeňte navštívit výše uvedená nastavení a zapnout jednu domovskou obrazovku také pro svou novou Apple TV.

Připojte se k Wi-Fi a iCloud pomocí iPhonu

Pokud máte iPhone, iPad nebo iPod touch, můžete se pomocí něj snadno přihlásit ke svému Apple ID a síti Wi-Fi na nové Apple TV. To nepřenáší nic ze staré Apple TV, ale je to méně vrtkavé než hláskování hesel a e-mailových adres pomocí dálkového ovladače Siri.

Rozbalte novou Apple TV a připojte ji a zapněte. Během instalace vás vyzve k použití jiného zařízení Apple k automatickému přidání nastavení Wi-Fi a Apple ID. Vybrat Nastavit pomocí zařízení a přesuňte svůj iPhone, iPad nebo iPod touch do blízkosti Apple TV, aby se navzájem poznali.

Po zobrazení výzvy přesuňte iPhone, iPad nebo iPod touch blízko nové Apple TV.

Přihlaste se k Apple ID na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch a ponechte jej vedle Apple TV, abyste přenesli svá nastavení.

Přihlaste se k aplikacím pomocí jednotného přihlášení

V závislosti na zemi nebo regionu, ve kterém se nacházíte, vás Apple TV může vyzvat Přihlaste se k poskytovateli televize během instalace. Tato možnost využívá výhodu jednotného přihlášení od Apple.

Jednotné přihlášení je k dispozici pouze ve vybraných zemích a pouze pro určité poskytovatele televizních služeb. Úplný seznam podporovaných poskytovatelů a aplikací pro televizi najdete na webu společnosti Apple. Když se přihlásíte jednou, automaticky se přihlásí ke všem kompatibilním aplikacím a službám na Apple TV.

To opět nepřenáší nic z vaší původní Apple TV, ale určitě vás rozběhne rychleji, než kdybyste se ke všemu přihlásili sami. Pokud jste během instalace nepoužívali jednotné přihlášení, najdete ho také v Nastavení Apple TV.

Jak používat jednotné přihlášení na Apple TV:

 1. Jít do Nastavení> Uživatelé a účty> Poskytovatel TV.
 2. Vybrat Přihlásit se.
 3. Zadejte své uživatelské jméno a heslo pro poskytovatele TV.
Ze seznamu vyberte svého poskytovatele televize a přihlaste se ke svému účtu.

Po přihlášení k poskytovateli televize se Apple TV automaticky přihlásí k jakýmkoli podporovaným aplikacím ve vašem zařízení. Mezi ně patří:

 • ABC
 • Comedy Central
 • DisneyNOW
 • a HBO GO.

Nelze přenést nastavení Apple TV

Některé věci se bohužel uvízly ve vaší staré Apple TV. Stále se musíte ručně přihlásit k aplikacím, které nepodporují jednotné přihlášení, a stále musíte ručně přizpůsobit nastavení Apple TV.

Některá z nastavení, která možná budete chtít znovu upravit, zahrnují:

 • Časovač vypnutí
 • Uživatelské účty
 • Spořiče obrazovky
 • Nastavení přístupnosti.

Při aktualizaci iPhonu je snadné přenést veškerý obsah a nastavení; můžete obnovit zálohu na iCloudu nebo použít inovativní nastavení Quick Start společnosti Apple. Bohužel žádná z těchto možností není pro Apple TV k dispozici.

Většinu nastavení Apple TV musíte ručně zkopírovat do nového zařízení.

Doufejme, že budoucí upgrady na tvOS vám umožní zálohovat Apple TV a nastavení přenosu, aby byla aktualizace rychlejší a jednodušší.

Až budete hotovi, vymažte svou starou Apple TV

Pokud plánujete svou starou Apple TV zlikvidovat - ať už ji prodáte, rozdáte nebo odložíte na skládku - nezapomeňte ji nejprve vymazat. Jinak by někdo jiný mohl získat přístup k vašemu Apple ID, streamovacím účtům nebo dokonce vašim fotkám na iCloudu.

Apple TV můžete snadno resetovat a vymazat z Nastavení.

Jak resetovat Apple TV:

 1. Jít do Nastavení> Systém> Obnovit.
 2. Vybrat Resetovat rychle vymazat a resetovat zařízení.
 3. Vybrat Obnovit a aktualizovat vymazat Apple TV a aktualizovat jej na nejnovější verzi tvOS. To trvá déle a vyžaduje připojení Wi-Fi.
Vymažte Apple TV pomocí možnosti Obnovit v Nastavení systému.

Využijte tvOS 13 na své nové Apple TV na maximum

S novou Apple TV můžete využít všech funkcí, které Apple přidal do tvOS 13. To zahrnuje více uživatelských účtů, náhledy na celou obrazovku, nové spořiče obrazovky a podporu pro řadiče herních konzolí.

Zjistěte všechny podrobnosti o tvOS 13 a využijte svou novou Apple TV na maximum.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found