Jak přidat a vytvořit více uživatelů Face ID pomocí iOS a iPadOS

Jsme rádi, že iOS a iPadOS obsahují funkci Face ID nazvanou Alternate Appearance! Testování tohoto nastavení vám umožní vytvořit více ID tváří, buď pro sebe (jako jedno s brýlemi a jedno bez brýlí), nebo dokonce pro dva různé lidi!

Jedno zařízení, mnoho uživatelů

Pokud sdílíte své iDevice s ostatními, může být autentizace velkým problémem, zejména pro lidi se zařízeními, která podporují Face ID.

Milujeme Touch ID pro podporu více lidí

V dobách používání skeneru otisků prstů společnost Apple umožnila registraci více otisků prstů. Je to jeden z největších důvodů, proč naše rodina Touch ID miluje.

Schopnost zaregistrovat jeden z mých prstů na zařízeních mých dětí iDevices je úžasné. Navíc je mnohem snazší odemknout.

Face ID Limited Users to One!

S vydáním nových modelů iPhonů a iPadů, které podporují Face ID, nám Apple umožnil zaregistrovat jeden Face to Face ID. Tento limit pouze registrace jednoho uživatele byl nepříjemný a bolestivý bod (zejména pro mého partnera, který si nikdy nepamatuje přístupové kódy!)

Víme, že spousta lidí tam sdílí nebo vyměňuje zařízení

V rušné domácnosti je jen přirozené, že partneři, manželé, manželky a děti používají zařízení toho druhého po celý den a týden. Když jste venku a potřebujete rozptýlit to rozrušené dítě, poslední věc, na kterou chcete myslet, je Face ID!

Z tohoto důvodu, jakmile bylo Face ID zveřejněno pro veřejnost, uživatelé požádali Apple, aby přidal schopnost Face ID zaznamenat více tváří, stejně jako Touch ID umožnilo četné otisky prstů. Ale většinu prvního roku nás Face ID a Apple zklamaly.

Ale iOS a iPadOS to nakonec změní.

Rozpoznává Face ID dvě různé tváře v iOS nebo iPadOS?

Krátká odpověď je ano!

Zatímco Apple tuto funkci navrhl, aby pomohl lidem, kteří měli potíže s Face ID, rozpoznávat je v různých situacích nebo podmínkách oblékání, například s brýlemi / bez nich atd.

Naše testy však ukazují, že tato funkce funguje také se dvěma zcela odlišnými tvářemi!

S iOS 12+ a iPadOS můžete mít až dvě celkem Face ID - ne změnu v rozbití Země.

Ale pro ty z nás, kteří sdílejí iDevices s našimi partnery nebo dětmi (možná i spolupracovníkem), je tento alternativní vzhled skutečně vítanou změnou!

Jak přidat více uživatelů na Face ID

Chcete-li do svého iPhone přidat nového uživatele do Face ID, jsou kroky celkem jednoduché.

Zde je třeba udělat:

  1. OtevřenoNastavení
  2. Přejděte a vyberteID obličeje a heslo
  3. Zadejte přístupový kód
  4. Klepněte naNastavit alternativní vzhled

Poté, co jste vybraliNastavit alternativní vzhled, vy nebo ten další člověk musíte postupovat stejným způsobem jako vy poprvé - například pohybovat hlavou v kruzích, abyste zachytili jeho kontury.

Ale jakmile budete hotovi, máte dvě různá vystoupení připravená k použití Face ID.

Mohu odstranit nebo změnit alternativní vzhled ID obličeje?

Jakmile zadáte alternativní vzhled, není možné jej smazat!

Místo toho musíte změnit svůj Face ID, abyste změnili alternativní vzhled. To bohužel také znamená, že musíte znovu zadat všechna ID tváří!

Když klepnete na Obnovit ID obličeje, zařízení odebere a odstraní všechna vaše data ID obličeje - včetně původního ID obličeje a vašeho alternativního vzhledu.

Milujeme tuto funkci více ID tváře v iOS a iPadOS!

Díky našemu životu je sdílení iPad Pro mnohem jednodušší - zejména pro mého partnera, který si nikdy nepamatuje číselný přístupový kód!

A co synchronizace Face ID mezi zařízeními?

Zatím nemáme synchronizaci Face ID na zařízení - je tedy potřeba vytvořit rozpoznávání tváře na všech vašich zařízeních jednotlivě.

Bylo by ale úžasné, kdyby Apple vytvořil jednotný zážitek pro iPhone i iPad. Doufáme, že Apple v budoucích aktualizacích vydá více uživatelů Face ID, kteří se synchronizují na více zařízeních iOS a iPadOS.

Chcete-li zjistit, jaké modely aktuálně podporují Face ID, podívejte se na tento seznam Apple.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found