iPhone 7, Jaký je velký problém s displeji AMOLED?

Během posledních několika týdnů jsem si nemohl nevšimnout počtu příspěvků na internetu, které hovoří o potenciálu zobrazovací jednotky AMOLED na příští generaci iPhonů, konkrétně na iPhone 7.

Zdá se, že společnost KGI Securities ming-Chi Kuo se stává pověstí, pokud jde o pověsti o Apple iPhone. Rozhodl jsem se proto zkontrolovat několik věcí sám.

Co je to AMOLED displej?

Co je lepší než Wiki? AMOLED (active-matrix organic light-emitting diode, / ˈæmoʊˌlɛd /) je zobrazovací technologie používaná v chytrých hodinkách, mobilních zařízeních, laptopech a televizorech. OLED popisuje specifický typ technologie displeje s tenkým filmem, ve kterém organické sloučeniny tvoří elektroluminiscenční materiál, a aktivní matice odkazuje na technologii, která stojí za adresováním pixelů.

Displeje AMOLED poskytují vyšší obnovovací frekvenci než pasivní matice, [nejsou dostatečně konkrétní k ověření], často snižují dobu odezvy na méně než milisekundu a spotřebovávají podstatně méně energie.

Díky této výhodě se OLED s aktivní maticí dobře hodí pro přenosnou elektroniku, kde je spotřeba energie životně důležitá.

Není žádným překvapením, že společnost Samsung a několik dalších výrobců zařízení již nějakou dobu používá technologii OLED. Infact, nejnovější Samsung Galaxy 7 edge i Galaxy 7, mají oba OLED displeje.

Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge mají velmi vysoké rozlišení 2560 × 1440 pixelů a 535+ pixelů na palec (ppi), které vytvářejí obrázky, které vypadají dokonale ostře (pro normální lidské vidění 20/20) za všech běžných podmínek sledování. Telefony iPhone 6 jsou stále v tradiční éře LCD. Technologie OLED aka AMOLED je také přispívajícím faktorem, díky kterému je telefon tenčí, lehčí, poskytuje velmi rychlou dobu odezvy a vždy v režimu zobrazení

Při pohledu na některé výdrže baterie mezi iPhone 6S plus a Samsung Galaxy S7 přes Knowyourmobile.com můžete jasně vidět výhodu dominance společnosti Samsung.

Pohled na výše uvedené statistiky a korelace nadřazenosti jen s OLED displejem může být trochu zavádějící. Baterie 3600 mAh S7 Edge je poměrně větší než 2750 mAh balení iPhonu. Kromě velikosti baterie je důležitější software, který telefon napájí. I když je iPhone 6S Plus LCD model s baterií menší velikosti, stále vám poskytuje dostatek šťávy, abyste mohli jít dva přímé dny, pokud používáte zařízení pro jiné než herní aplikace. 

V zásadě tedy ostře vypadající iPhone, jehož baterie nakopává prdel ... ano?

Apple Spin na AMOLED

Přemýšlejte znovu.

Apple vždy rád dělá věci svým vlastním zvláštním způsobem. Dlouho předtím, než začaly kolovat zvěsti o kontraktu společnosti Apple se společnostmi Samsung a LG na OLED displeje, byl Apple díky svým jedinečným OLED patentům velmi zaneprázdněn v prostoru displeje.

Počet patentů podaných a přijatých společností Apple v loňském roce pro tuto technologickou aplikaci je ohromující. Od inovativního designu používání flexibilního OLED displeje, pomocí vestavěných senzorů pro pokročilé haptiky pro nové modely iPhone s OLED displeji až po AMOLED displej, Apple pokrývá vše.

Rovněž vyvíjí cílenou technologii, aby co nejvíce využila úspory energie, pokud jde o tuto technologii. V jednom ze svých patentů pojednávalo o použití přepínatelné vrstvy na OLED displeji, aby se získala až o 30% vyšší energetická účinnost než srovnatelně velká obrazovka LCD, a přitom stále poskytovala vynikající snímkové frekvence a / nebo kontrast.

Pokud iPhone 7 přichází s rychlejším procesorem A10 napájejícím OLED displeje, můžeme od nové jednotky očekávat magickou brilanci, pokud jde o funkce, které jsou využity k využití tohoto skoku do dalších zobrazovacích platforem.

Závěr

Když si myslíte, že Apple, vždy vás napadne něco jedinečného, ​​design, který překoná vaše nejlepší očekávání a zároveň je velmi funkční. Již existují zprávy od Ming-chi, že Apple může upustit hliníkové pouzdro a jít na super robustní celoskleněný kryt.

Zdroj: iPhone7-plus-com

Jsem si docela jistý, že funkce AMOLED v iPhonu 7 nebudou „jen proto, že“. Jen proto, že to Samsung a LG sportují ve svých zařízeních, se funkce na iPhonu 7 nedočkáme. Pokud se na to podíváme ze všech nedávno podaných patentů, bude mít své vlastní zvonky a píšťalky. Přechod na OLED displej pomůže při navrhování elegantnějšího zařízení s více funkcemi a úsporou energie.

To, co mě v noci udržuje, je přemýšlení o nových funkcích iOS 10, které může představit s těmito novými modely iPhone 7.

PŘÍBUZNÝ: Očekávání pro iPhone 7, iOS 10 - nejžádanější funkce

Jaká jsou vaše očekávání ohledně funkcí nového iPhone 7 a hlavně iOS 10?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found