Je Apple Pay opravdu bezpečný? Co potřebuješ vědět

Při zodpovězení této otázky je třeba se podívat na nedávné události, které byly v titulcích z nedávné doby. V lednu 2014 jeden z největších maloobchodníků v zemi, společnost Target, oznámila, že hackerem bylo prolomeno více než 70 milionů kreditních karet a osobních údajů zákazníků. Jednalo se o epickou událost v historii maloobchodu.

POZADÍ

Společnost Home depot uvedla, že bylo ohroženo 56 milionů zákaznických účtů. Na základě těchto událostí proběhla velká diskuse a banky a partneři kreditních karet představili novou technologii ke zmírnění těchto rizik. Udělali jsme dlouhou cestu, protože první kreditní kartu představil v roce 1950 Diners Club. Miliony cutomers se spoléhaly na jejich kreditní karty.

Otázkou je, jak moc můžeme důvěřovat našim maloobchodníkům a online obchodníkům, že tyto informace ochrání vzhledem k nedávnému nárůstu hackerských incidentů?

APPLE PAY

To je místo, kde Apple Pay přijde vhod a je potenciálním herním měničem. Pokud u těchto transakcí používáte Apple Pay, u prodejce nejsou uloženy žádné vaše osobní údaje ani informace o kreditní kartě. Apple Pay je navržen tak, aby chránil vaše osobní údaje. Apple Pay neshromažďuje žádné informace o transakcích, které by mohly být spojeny s vámi. Platební transakce probíhají mezi vámi, obchodníkem (nebo vývojářem aplikací pro platby prováděné v rámci aplikací) a vaší bankou.

Platby v obchodech, které přijímají bezkontaktní platby pomocí Apple Pay Near Field Communication (NFC) mezi vaším zařízením a platebním terminálem. NFC je průmyslová standardní bezkontaktní technologie navržená tak, aby fungovala pouze na krátké vzdálenosti. Apple na vašich modelech iPhone 6 obsahuje čip NFC. Když provádíte platbu pomocí Apple Pay, nepoužívá číslo vaší debetní nebo kreditní karty; místo toho používá náhodně vygenerované číslo přiřazené vaší kartě, které se říká token. Tyto tokeny se mění s každou provedenou transakcí, takže je nikdo nemůže duplikovat.

To je mnohem bezpečnější než tradiční kreditní karta, kterou lze v případě ztráty nebo odcizení použít několikrát, než ji zrušíte. Zakódování skutečných informací o kreditní kartě je mnohem bezpečnější než použití skutečné fyzické kreditní karty s obchodníkem. Ačkoli se banky v USA zpočátku pomalu přijímaly a zahřívaly na Apple Pay z několika důvodů, nedávno se k používání Apple Pay zaregistrovalo 27 nových bankovních partnerů. Nyní můžete také používat Apple Pay na vaší čerpací stanici Exxon Mobil. Apple Pay pomalu, ale jistě získává kritiky a ukazuje se jako velmi bezpečná alternativa k fyzickým kreditním kartám, které používáme po celé věky.

PŘÍPAD ZKRACENÉHO IPHONU

Vzhledem k tomu, že vaše zařízení, ať už jde o variantu iPhone 6 nebo Apple Watch, může usnadnit vaše transakce Apple Pay, co se stane, když dojde ke krádeži těchto zařízení? Může někdo použít vaše zařízení k podvodným nákupům? Apple má v této otázce jasno. Jejich webové stránky naznačují, že pokud jste na svém iPhonu nebo iPadu zapnuli „Najít můj iPhone“, můžete jednoduše pozastavit Apple Pay umístěním zařízení do Ztraceného režimu pomocí funkce Najít můj iPhone místo okamžitého zrušení karet. To je velká pomoc, protože víme, s jakou bolestí se musíme setkat při volání každé z karetních společností a pokusit se karty zrušit, když dojde k neštěstí.

Můžete také trvale odebrat možnost platit pomocí Apple Pay pomocí kreditní a debetní karty ve vašem zařízení a pokusit se odebrat karty odměn uložené ve vašem zařízení vzdáleným vymazáním zařízení pomocí funkce Najít můj iPhone. Na iPhonu, iPadu a Apple Watch můžete na stránce iCloud.com/Settings odebrat možnost provádět platby z kreditních a debetních karet v zařízení.

Vaše kreditní a debetní karty budou pozastaveny nebo odebrány ze služby Apple Pay vaší bankou nebo autorizovaným poskytovatelem služeb vaší banky, i když je vaše zařízení offline a není připojeno k mobilní síti nebo síti Wi-Fi. Můžete také zavolat své bance, aby pozastavila nebo odstranila vaše kreditní a debetní karty ze služby Apple Pay. Jak vidíte, existuje několik možností, jak vyřešit problém kolem ukradeného zařízení.

DALŠÍ E-PENĚŽENKY

V tomto začínajícím odvětví elektronických peněženek jsou i další nabídky. Samsung má svůj program Samsung Pay a Google nabízí program Android Pay. V souvislosti s nabídkou Apple Pay společností Apple se několik maloobchodníků pokusilo přinést také své vlastní jedinečné nabídky. Dobře známým programem byl program nabízený lékárnami CVS prostřednictvím jejich programu CurrentC. Je třeba poznamenat, že při jeho nabídce došlo k hackerskému incidentu.

Pokud jde o finanční transakce online, hackeři se vždy snaží zneužít a porušit je. Při provádění finančních transakcí online je třeba být opatrný. Je důležité věnovat pozornost obrazovce a webové stránce a pamatovat na to, že Apple Pay vás během transakce nikdy nežádá o vaši kreditní kartu. Hackeři se vždy snaží využít nedostatek znalostí na straně zákazníků, včetně snahy obejít Apple Pay.

SOUHRN

Jelikož Apple Pay letos nabral na obrátkách, zatím nenalezneme žádné případy velkých hackerských incidentů, které by měly dopad na zákazníky používající Apple Pay. Apple učinil zásadní kroky, aby byl velmi bezpečný. Kromě architektury čipů založené na NFC integrovala společnost Apple do systému mobilní peněženky Touch ID a komplexní architekturu přístupových kódů.

Apple neukládá ani nemá přístup k číslům kreditních nebo debetních karet, která jste přidali do Apple Pay. Apple Pay ukládá pouze část vašich skutečných čísel karet a část vašich čísel účtů zařízení spolu s popisem karty, aby vám pomohly spravovat vaše karty.

Se všemi titulky kolem Apple vs FBI v poslední době se člověk může určitě cítit pohodlněji s představou, že vaše transakce Apple Pay jsou docela bezpečné ve srovnání s použitím fyzických kreditních karet v transakcích. V příštích několika týdnech vám ukážeme, jak nastavit a používat Apple Pay na vašem iPhone a Apple Watch.

Rádi bychom slyšeli vaše komentáře, pokud se plánujete zaregistrovat a používat Apple Pay nebo jste jej začali používat. Podobně pro lidi, kteří sedí na plotu s touto novou technologií, prosím podělte se o to, jaké jsou vaše hlavní obavy a nejistoty, pokud jde o přechod na tuto novou nabídku technologií.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found