Dolby Vision na Apple TV a Apple TV +, Zde byste měli vědět

Apple TV je pravděpodobně nejlepším zařízením, které můžete použít, pokud chcete „odstřihnout kabel“ a zbavit se kabelu. Díky streamovacím službám, jako je Disney + a Apple TV +, získáte mnoho různých a jedinečných funkcí, jako je Dolby Vision. Navíc získáte přístup k televizním pořadům a knihovnám obsahu, který jinde není k dispozici.

Co byste ale měli dělat, když některá z klíčových funkcí přestane fungovat? To se stalo majitelům Apple TV 4K, kteří se přihlásili k TV + s nadějí, že využijí výhody přehrávání Dolby Vision.

Jak Dolby Vision pracuje s Apple TV 4K?

Pro nevědomce je Dolby Vision jinou, ale lepší verzí HDR, která se stala běžnější. Dolby Vision je integrován do mnoha nových modelů televizorů a musí být licencován přímo společností Dolby.

Cílem Dolby Vision je poskytnout co nejpřesnější obsah a dostat vás ještě blíže tomu, co si režisér představoval. Tento proces se neustále mění, což znamená, že každá scéna, kterou sledujete v televizním pořadu nebo filmu, se aktualizuje a ladí.

Pokud jde o místo, kde přichází Apple TV 4K, jedná se o jediné zařízení Apple TV, které podporuje Dolby Vision. V televizoru jsou zabudovány tři různé formáty zobrazení 4K:

 • 4K standardní dynamický rozsah (SDR)
 • 4K vysoký dynamický rozsah (HDR)
 • 4K Dolby Vision

Vzhledem k tomu, že na Apple TV máte na výběr ze tří různých možností, doporučujeme zajistit, aby je podporovala i vaše TV. Pokud ne, pak se tyto problémy neobjeví, ale můžete potvrdit, který režim videa se používá podle těchto kroků:

 1. Otevřete aplikaci Nastavení na Apple TV 4K
 2. Přejděte dolů a vyberteVideo a zvuk
 3. Vyberte formát, který chcete použít

Pokud Dolby Vision není k dispozici, nezobrazí se, což odstraňuje jakékoli obavy. Pokud jej však najdete v seznamu a nedosahujete nejlepšího obrazu, můžete mít problém.

Dolby Vision nefunguje na Apple TV?

Jedním z největších „prodejních míst“ pro Apple TV + je to, že se perfektně integruje do vaší TV 4K. Navíc Apple investoval docela dost peněz do originálních pořadů, jako jeRanní show, Pro celé lidstvo, a Dickensone.

Později však stále více uživatelů uvedlo, že tyto nabídky se již v Dolby Vision nepřehrávají. Zatímco samotný výpis uvádí, že jsou podporovány Dolby Vision, můžete velmi jasně vidět rozdíl v pořadech a filmech až pozdě.

Existuje několik různých metod, které lze vyzkoušet, aby se věci vrátily do funkčního stavu.

Spusťte diagnostický test HDMI na Apple TV

Pokud je váš kabel HDMI kompatibilní s Dolby Vision, můžete provést diagnostický test. To je k dispozici přímo na Apple TV a test můžete provést podle těchto kroků:

 1. Na Apple TV otevřeteNastavení aplikace
 2. Přejděte dolů a vyberteVideo a zvuk
 3. VybratObnovte připojení videa
Vysokorychlostní kabel HDMI od společnosti Belkin

Apple TV poté provede test, který bude trvat přibližně dvě minuty. Po dokončení bude určeno, zda existují problémy s vaším stávajícím kabelem HDMI. Pokud ano, budete chtít hledat nový a Apple navrhuje vysokorychlostní kabel HDMI Belkin Ultra HD. To je hodnoceno pro práci s Apple TV 4K i Dolby Vision HDR.

Aktualizace na tvOS 13

Pokud se vám od Apple TV dostane „v pořádku“ ohledně kabelu HDMI, ale stále nevidíte obsah Dolby Vision, možná budete chtít zkontrolovat aktualizaci. Apple vydal tvOS 13 se spoustou nových funkcí na začátku tohoto roku a od velkého vydání zavedl několik přírůstkových aktualizací.

Aktualizujte na nejnovější verzi tvOS.

Chcete-li zkontrolovat aktualizaci, musíte udělat následující:

 1. Otevři Nastavení aplikace na Apple TV
 2. Přejděte dolů a vyberte Systém
 3. VybratAktualizace softwaru
 4. Klepněte naAktualizujte software

Pokud je k dispozici aktualizace, Apple TV vás vyzve, abyste buď Stáhnout a nainstalovatneboAktualizovat později. Zatímco vaše Apple TV pracuje na svém kouzlu, ujistěte se, že je televizor po celou dobu procesu zapnutý a připojený. Televizor se několikrát restartuje, ale nebojí se, protože právě tak Apple vytvořil proces aktualizace.

Zkontrolujte aktuální nastavení televizoru

Jelikož je nyní k dispozici tolik inteligentních televizorů, do těchto televizorů jsou ve skutečnosti dodávány aktualizace softwaru. Některé z nich se aktualizují, aniž by o tom uživatel kdy věděl, a to způsobilo pro majitele TV 4K zmatek.

Jako téměř „poslední možnost“ doporučujeme zkontrolovat nastavení televizoru v části Kvalita obrazu nebo Přehrávání. Každá televize je jiná, ale jedná se o běžné fráze, které vám pomohou rozpoznat, do které nabídky přejít.

Přepnout režim přehrávání obsahu

Nakonec budete chtít zkusit změnit režim přehrávání přímo na Apple TV. Krátce jsme to zmínili dříve, ale existuje několik podrobnějších nastavení, která je třeba přepnout, aby Dolby Vision znovu fungoval.

Prvním krokem, který chcete udělat, je povolení Match Content. Můžete to udělat takto:

 1. Otevřete aplikaci Nastavení na Apple TV
 2. Přejděte dolů a vyberteVideo a zvuk
 3. VybratPorovnat obsah
 4. PřepnoutPorovnejte dynamický rozsahaPřizpůsobit snímkovou frekvenci doNapozice

To by mělo vyřešit několik problémů, ale pak si můžete všimnout, že vaše Apple TV je trochu příliš jasná. Zde přichází na řadu změna výchozího formátu.

V tomto případě budete chtít formát přepnout následujícím způsobem:

 1. Otevřete aplikaci Nastavení na Apple TV
 2. Přejděte dolů a vyberteVideo a zvuk
 3. VybratFormát
 4. Vybrat4K SDR 60 Hz

To vyhladí veškerý váš obsah a umístí oblasti interakce, jako jsou vaše nabídky a hry, do režimu SDR. Mezitím se váš videoobsah zobrazí v HDR nebo Dolby Vision, pokud je to možné.

Závěr

Pokud problémy s Dolby Vision a TV 4K přetrvávají, jen trochu trpělivosti. I když Apple výslovně neřekl, že se něco děje, existuje dostatek uživatelů, kteří slyšeli hluk.

Očekáváme, že v blízké budoucnosti přijde lepší oprava, která bude buď povolena v back-endu Apple, nebo prostřednictvím tradiční aktualizace softwaru. Pokud jste našli lepší opravu, než je uvedena výše, ozvěte se v komentářích a dejte nám vědět! Mezitím nám řekněte, jaká byla vaše oblíbená nová show z Apple TV + a zda si předplatné ponecháváte.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found