Jak zobrazit fotografie iCloud na iPhone

Příchod telefonů s fotoaparátem znamená, že pořizujeme více fotografií kdykoli předtím. Na jedno zařízení se ale tolik obrázků nevejde, a proto potřebujete vědět, jak prohlížet fotky z iCloudu na iPhone.

Služba iCloud od společnosti Apple mění život. Mnoho uživatelů se snaží obejít cloudové úložiště, ale jeho výhody si pravděpodobně užívají každý den. iCloud poskytuje v zákulisí řadu neocenitelných služeb.

Synchronizuje důležitá data napříč našimi zařízeními: kontakty, kalendáře, připomenutí, poznámky a další. Zálohuje soubory, aplikace, zprávy a další data - což usnadňuje upgrade nebo výměnu našich zařízení.

Knihovna fotografií na iCloudu synchronizuje fotografie na všech vašich zařízeních

A s knihovnou fotografií na iCloudu uchovává kompletní kolekci našich fotografií online, přístupnou odkudkoli

  • Knihovna fotografií na iCloudu kombinuje obrázky ze všech vašich zařízení Apple do jedné knihovny a nahrává je na iCloud pro vzdálený přístup
  • To znamená, že fotografie pořízená na vašem iPadu je k dispozici na vaší Apple TV. Nebo se obrázky importované z digitálního fotoaparátu do vašeho MacBooku stáhnou do vašeho iPhone

Další informace o iCloud Photos najdete v našem článku The Definitive Guide to iCloud Photos in 2019 (A Must-Have Resource)

A pokud jste to ještě neudělali, podívejte se na tento příspěvek, který vysvětluje více o iCloud Photo Library a proč je neocenitelným nástrojem pro ochranu vašich vzpomínek. Také vám ukáže, jak zapnout iCloud Photo Library a hned začít využívat výhody.

Jakmile uložíte všechny své fotografie do cloudu, potřebujete vědět, jak prohlížet fotky z iCloudu na iPhone? O tom je tento příspěvek a nebojte se: odpověď je docela jednoduchá.

Použijte aplikaci Fotografie

Aplikace Fotografie na iPhonu byla vždy místem, kde se můžete znovu podívat na vzpomínky. To se při zapnuté iCloud Photo Library nezmění. Spusťte aplikaci Fotky a zobrazte si fotky z iCloudu na iPhone. Svou aktuální iCloud Photo Library najdete připravenou a čekající.

Veškeré změny provedené ve vaší knihovně fotografií na jednom zařízení se projeví ve všech ostatních. To platí, ať už upravujete jednotlivé obrázky nebo vytváříte nová alba.

To znamená, že při mazání obrázků musíte být obzvláště opatrní - nechcete o ně nadobro přijít.

Co dělat, když chybí fotografie

Chválili jste se někdy úžasnou fotografií, kterou jste pořídili, jen abyste zjistili, že chybí ve vaší knihovně? S iCloud Photo Library se to může stát z několika různých důvodů. Zpočátku to může být děsivé - strach ze ztráty fotografie, která je jednou za život. Naštěstí to tak není. Zde jsou některé věci, které můžete vyzkoušet, pokud ve vaší knihovně fotografií na iCloudu chybí fotografie.

1. Počkejte na dokončení nahrávání

Nejčastější příčinou chybějících fotek je, že nedokončili nahrávání na iCloud. Znovu navštivte původní zařízení, které jste pořídili, abyste zjistili, zda tam stále je. Pokud ano, můžete si být jisti, že se neztratí - jednoduše ji musíte nahrát na iCloud.

Toto je automatický proces, který vaše zařízení dokončí, kdykoli má dostatek energie z baterie a připojení Wi-Fi. Ve spodní části aplikace Fotky byste měli najít zprávu s informacemi o všech fotografiích, které čekají na nahrání. Zde byste je mohli vyzvat k akci s rizikem vybití baterie. Nebo nechte svůj iPhone přes noc připojený k napájení a Wi-Fi. Fotografie by měly být nahrány do rána.

Zkontrolujte, kolik fotografií je třeba nahrát z aplikace Fotky

Obvykle je to jen případ čekání, až vaše zařízení udělá svou věc. Jakmile budou obrázky na iCloudu, budou přístupné také na všech vašich ostatních zařízeních.

2. Vyzkoušejte připojení iPhone k internetu

Pokud jsou vaše fotografie rozhodně na iCloudu - zkontrolujete to tak, že si online prohlédnete celou knihovnu fotografií na iCloudu - ale ve vašem iPhonu nejsou, možná budete muset otestovat připojení k internetu.

Chcete-li zobrazit fotky z iCloudu na iPhonu, potřebujete připojení k internetu, abyste mohli stáhnout všechny nové obrázky přidané do iCloud Photo Library. Bez připojení se vaše nejnovější fotografie v aplikaci Fotky nezobrazí. Zkuste načíst web v prohlížeči Safari a zkontrolujte připojení k internetu na svém iPhone. Pokud se spoléháte na mobilní data, budete také chtít zajistit, aby byla mobilní data pro fotografie zapnutá.

Zapnout mobilní data pro fotky:

  1. Přejděte do Nastavení> Mobilní data
  2. Přejděte dolů na Fotky a klepnutím ji zapněte
  3. Poznámka: Za extra využití dat mohou být účtovány další poplatky z vaší sítě

3. Ujistěte se, že je iCloud Photo Library zapnutá

Zkontrolujte, zda je iCloud Photo Library zapnutá pro všechna relevantní zařízení. Také se ujistěte, že používají stejný účet Apple ID. Náhodná registrace s různými ID Apple vede k několika knihovnám fotografií.

Knihovnu fotografií na iCloudu musíte zapnout na jakémkoli zařízení, které pořídíte nebo na kterém budete prohlížet fotografie. To znamená, že pokud si chcete prohlížet své fotografie z iPadu na Apple TV, musí být u obou zapnutá iCloud Photo Library.

Co dělat, když jsou fotky na iCloudu rozmazané

Rozmazané fotografie na iCloudu jsou výsledkem optimalizace úložiště iPhone. Tato funkce šetří úložiště iPhone stahováním pouze obrázků s nízkým rozlišením. To znamená, že obrázky vypadají při prohlížení rozmazaně.

Pokud je váš iPhone připojen k internetu, po otevření fotografie si z iCloudu stáhne obrázek v plném rozlišení. To ukazuje prstenec vyplňující se v pravém dolním rohu. Po dokončení se obrázek zaostří a na vašem zařízení zůstane několik dní v plné kvalitě.

Pro mnoho lidí je Optimalizace úložiště iPhone nezbytnou funkcí, protože jejich iCloud Photo Library je příliš velká na to, aby zůstala na jejich zařízení. Tuto funkci však můžete vypnout, pokud máte dostatek volného místa a máte dost rozmazaných fotografií. Chcete-li tak učinit, přejděte do části Fotky v Nastavení. Stažení všech vašich obrázků může nějakou dobu trvat, ale jakmile budete hotovi, už nikdy nebudete konfrontováni s rozmazanými vzpomínkami.

Tato rozmazaná fotka stále čeká na stažení

Nyní víte, jak prohlížet fotky z iCloudu na iPhonu, měli byste si prohlédnout nejnovější kampaň společnosti Apple, která nám pomůže pořídit lepší fotografie. Mezitím se můžete zeptat na jakékoli dotazy týkající se iCloudu, knihoven fotografií nebo čehokoli jiného!

Pokud vám je iCloud těžko srozumitelný, nejste sami.

Vytvořili jsme video, které ukazuje 15 základních tipů a triků pomocí iCloudu

Podívejte se na to a přihlaste se k odběru!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found