Jsou vaše fotografie z iPhone odesílány přes iMessage nebo text rozmazaný? Jak opravit

Je pravděpodobné, že iPhone poskytuje svým uživatelům nejlepší zážitek z fotografování na jakémkoli mobilním zařízení. To, co můžete udělat bez digitální zrcadlovky, je od používání aplikace Camera Camera až po používání aplikací třetích stran, jako je Halide, šílené. Ale po vyfotografování je chcete poslat pryč a sdílet je.

To může být prostřednictvím něčeho jako Instagram nebo Facebook, nebo možná prostřednictvím iMessage. Už od vydání iOS 13 někteří lidé tvrdí, že obrázky se zobrazují rozmazaně. Je zřejmé, že to způsobuje frustraci, ale existuje dobrý důvod.

Proč jsou mé fotografie z iPhone odesílány přes iMessage rozmazané?

Po celá léta se Apple rozhodl držet se starých časů a vydávat zařízení s nízkou úložnou kapacitou. Dny zařízení s kapacitou 16 GB nebo dokonce 8 GB jsou naštěstí pryč, ale stále neexistuje způsob, jak toto úložiště rozšířit.

Dalším důvodem však byla skutečnost, že se dopravce vzdálil od neomezeného množství dat. Nově implementované datové limity bránily uživatelům v tom, aby mohli pohodlně používat svá zařízení podle plánu.

Z těchto důvodů společnost Apple implementovala režim „nízké kvality obrazu“. Toto bylo navrženo tak, aby pomohlo ušetřit trochu úložného prostoru a zároveň odeslalo obrázky, aby se uložila data.

Jak opravit rozmazané obrázky

I když to vyžaduje několik aktualizovaných verzí iOS, Apple obvykle dává uživatelům způsoby, jak opravit nepříjemné problémy. To platí pro nový režim obrazu nízké kvality, který byl vydán s malými až žádnými fanfárami. Ve skutečnosti to mohl být jeden z těch softwarových doplňků, které Apple veřejně neoznámil.

Zakažte režim obrazu nízké kvality

Zahrnutí tohoto režimu nízké kvality obrazu společností Apple je nesmírně užitečné. Bez ohledu na to, zda vám dochází místo nebo narážíte na omezení dat. Pokud však nemáte obavy z žádného z nich, můžete to vypnout následujícím způsobem.

 1. Otevři Nastavení aplikace na vašem iPhone
 2. Přejděte dolů a klepněte na Zprávy
 3. Přejděte úplně dolů
 4. PřepnoutRežim nízké kvality obrazu doVypnuto pozice

Na očích Apple uvádí „Pokud je tato možnost zapnutá, budou mít odeslané obrázky nižší kvalitu“. Bylo by hezké, kdyby uživatelům bylo poskytnuto trochu více informací, kromě obav z toho, že s jejich zprávami něco není v pořádku.

Po vypnutí by měly být vaše obrázky odesílány a přijímány ve stejné kvalitě, v jaké byly pořízeny. Navíc se nebudete muset starat o to, že vaši přátelé (nebo vy sami) budou naštvaní na obrázky nízké kvality.

Zkuste oříznout obrázek nebo snímek obrazovky

Dokud nebyla objevena možnost pro režim obrazu nízké kvality, někteří lidé našli jiné způsoby, jak sdílet kvalitnější obrázky. Primární metodou bylo pouze snímek obrazovky a oříznutí obrázku a jeho odeslání na místo určení.

Zde je postup, jak můžete snímek obrazovky a oříznout obrázky na iOS 13 a iPadOS:

 1. Při prohlížení obsahu, který chcete vytvořit snímek obrazovky, stiskněte tlačítko napájení a tlačítko pro zvýšení hlasitosti.
 2. Klepněte na náhled obrázku v levém dolním rohu.
 3. Na okrajích a rozích jsou některé „háčky“, které umožňují oříznutí.
 4. Přetažením zobrazíte část obrazovky, kterou chcete zobrazit.
 5. Po nastavení se náhled obrázku změní a zobrazí vám nově oříznutý obrázek.
  • Chcete-li uložit do Fotek, klepněte na Hotovo v levém horním rohu.
  • Pokud chcete snímek obrazovky sdílet, klepněte na ikonu sdílení v pravém horním rohu.

Nyní, pokud jste již pořídili snímek obrazovky, ale chcete se vrátit zpět a oříznout jej později, je třeba udělat následující:

 1. Otevřete na iPhonu aplikaci Fotografie
 2. Vyhledejte fotografii, kterou chcete oříznout, a otevřete ji.
 3. Klepněte naUpravit v pravém horním rohu
 4. Ve spodní části jsou tři různé možnosti nastavení.
 5. Klepněte na ikonu zcela vpravo pomocí čtverce a šipek.
 6. Popadněte výše uvedené „háčky“ a vyberte, co má snímek obrazovky zobrazovat.
 7. Klepněte naHotovo v pravém dolním rohu.

Po dokončení se vrátíte zpět do náhledu obrázků ve Fotkách, kde jej můžete odeslat klepnutím na ikonu Sdílet. Jinak oříznutý obrázek zůstane ve Fotkách, aby jej bylo možné odeslat později.

Závěr

Je opravdu skvělé vidět, jak Apple dává uživatelům ještě větší kontrolu nad zařízeními a nastaveními. Bylo by však hezké dostat oznámení, že je ve výchozím nastavení zapnuta nová funkce. Nebo dokonce další vysvětlení toho, co je tato funkce a jak ji povolit / zakázat.

Pokud potíže s rozmazanými obrázky a snímky obrazovky přetrvávají, dejte nám vědět. Mezitím nám dejte vědět, co si myslíte o nových kamerových senzorech iPhone 11 a pokud již nahradily váš tradiční fotoaparát DSLR.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found