Chraňte data svého počítače Mac v Genius Bar - pár věcí, které byste měli vědět

Panely Apple Genius jsou tu, aby vám pomohly uvést váš Mac do provozu, pokud nefunguje správně. Ale než vyrazíte s Macem do místního obchodu Apple, je třeba udělat několik věcí.

Společnost vám také předem poskytne několik základních kroků. Kromě nich však existují i ​​některé hlubší tipy, které byste měli mít na paměti ohledně oprav Genius Bar, hesla administrátora a dat ve vašem Macu.

Zde byste měli vědět.

Základy

Předtím, než svůj Mac vezmete k opravě, nezapomeňte pokrýt základní informace. A co je nejdůležitější, to znamená zálohování dat.

Pokud jde o základy přípravy vašeho Macu na službu, pravděpodobně už dohodu znáte.

Pokud jste však své zařízení nepřenesli do Genius Bar nebo autorizovaného poskytovatele služeb Apple, stojí za to si přečíst některé z důrazně doporučených kroků.

  • Zálohujte svá data. To je naprosto kritické. I když servisní technici nemusí nutně vymazat vaše data, nikdy nevíte, jaké typy oprav mohou vyžadovat, aby tak učinily (nebo vyžadují, aby vyměnily váš disk). Zálohujte svá data - nejlépe na více míst.
  • Aktualizujte své zařízení. Tento krok není přesně „vyžadován“, ale Apple jej doporučuje. Společnost obvykle pravidelně vydává opravy chyb, proto doporučuje, aby bylo možné pomocí aktualizace vyřešit mnoho softwarových problémů. To se samozřejmě netýká hardwarových problémů.
  • Přineste si příslušenství. Apple říká, že přináší jakékoli příslušenství, které může souviset s problémem, například váš napájecí adaptér nebo nabíjecí kabel. Možná nebudete muset nechat příslušenství u techniků, ale stojí za to mít je pro případ.

Pokud necháváte zařízení u opraváře, možná budete muset deaktivovat zabezpečené spuštění, heslo firmwaru Mac nebo Find My Mac. Obecně vás však provedou těmito kroky.

Pokročilejší tipy

To jsou základy. Před uvedením počítače Mac do provozu však můžete zvážit několik dalších věcí.

Mnoho oprav například vyžaduje, aby uživatelé předali přístup ke svým účtům (nebo účtu v systému Mac). Pokud vás to okamžitě znepokojuje, je zde několik způsobů, jak na to.

Vytvořte nové ID uživatele

Vytvoření nového uživatelského účtu speciálně pro Apple pomocí snadného hesla je dobrý způsob, jak zabránit pracovníkům oprav z vašeho vlastního účtu.

Dobrou alternativou k tomu, abyste technikům Genius Bar umožnili přístup k vašemu primárnímu účtu správce, je jednoduše vytvořit nový. Říkejte tomu „Genius Bar“, „Apple Support“ nebo něco podobného a dejte mu jednoduché heslo - například „support1“.

U většiny oprav to bude stačit. Pokud nemají oprávnění správce, nebudou mít skutečný přístup k vašim datům.

Na druhou stranu některé opravy vyžadují, abyste servisní technikům poskytli heslo správce. I když to vysloví jako „heslo správce“, ve skutečnosti to znamená „heslo správce“.

Uživatel podpory Apple můžete nastavit jako účet správce se stejným heslem. To bude obecně pro většinu uživatelů v pořádku - pokud nemáte konkrétně velmi citlivá data, která se nechcete dostat do nesprávných rukou.

Zapněte FileVault

Překlopení na FileVault může nabídnout trochu ochrany dat navíc.

Také stojí za to zapnout šifrování disku FileVault 2 před odesláním počítače Mac k opravě. Když je FileVault 2 povolen, může dešifrovat obsah vašeho disku pouze administrátor, který jej nastavil.

Z tohoto důvodu by měla být vaše data v bezpečí před jakýmkoli účtem, který není administrátorem a který jste nastavili pro pracovníky podpory Apple, aby je používali k testování.

Na druhou stranu FileVault 2 pravděpodobně není zabezpečen proti jiným účtům správce. V této oblasti jsme provedli mnoho výzkumů a dosud jsme nenašli přesvědčivou odpověď.

Dlouhé a krátké je však to, že vzhledem k dostatku času a zdrojů bude pravděpodobně jiný účet správce schopen získat přístup k vašim datům šifrovaným FileVault. Jen něco, co je třeba mít na paměti.

Vypněte Secure Boot sami

Zeptejte se, proč opraváři potřebují vaše heslo správce. Pokud chcete deaktivovat zabezpečené spuštění, řekněte, že to uděláte sami.

Během nedávného setkání v baru Genius narazil autor tohoto díla na neznámou situaci. Předtím, než opustil Mac u servisních techniků Apple, byl upozorněn, že bude třeba deaktivovat „heslo firmwaru“ na Macu. Na počítačích Mac však nebylo nastaveno žádné heslo firmwaru.

Po trochu kopání se to zdá být novým bezpečnostním opatřením spojeným s čipem pro společné zpracování T2 v mnoha nových modelech MacBooků a Maců. Zatímco technik řekl, že se jedná o „heslo firmwaru“, měl pravděpodobně na mysli Secure Boot a související funkce T2.

To ale přináší důležitý bod. Technik, vůbec profesionál, se zeptal, zda je uživateli nepříjemné rozdávat heslo správce. Pokud ano, technik řekl, že před odesláním počítače Mac mohou jednoduše deaktivovat „heslo firmwaru“ v obchodě.

Protože technik řekl, že je to možné, důrazně doporučujeme jít touto cestou, pokud je to možné. Pokud zaměstnanec Genius Bar říká, že k deaktivaci této funkce potřebuje vaše heslo správce, řekněte mu, že vám tato možnost nevyhovuje a jednoduše ji chcete deaktivovat sami.

Vymažte svá citlivá data

Pokud váš Mac obsahuje obzvláště citlivá data, doporučujeme před opravou zálohovat zařízení a poté otřít domácí disk.

Pokud na vašem Macu existují věci, ke kterým nemáte přístup nikomu jinému, pak je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, zálohování počítače a vymazání dat.

To může být pro běžnou populaci trochu nadměrné a zaměstnanci Apple Genius Bar pravděpodobně nebudou slídit váš systém.

Vždy však existuje možnost zneužití. Pokud je práce, kterou děláte, obzvláště citlivá nebo jsou v počítači Mac extrémně důvěrná data, bude tato možnost pro vás jediná.

Můžete se řídit našimi předchozími průvodci vymazáním dat z počítače Mac. Jakmile svůj Mac získáte zpět, můžete jej obnovit ze zálohy, kterou jste vytvořili pomocí nástroje Migration Assistant.

Jsou zaměstnanci Genius Bar důvěryhodní?

Aby bylo jasno: Technici Genius Bar jsou profesionálové a nebudou trávit spoustu času snoopováním vašich dat. Ale stále jsou to lidé.

Na konci dne jsou zaměstnanci Genius Bars a Apple Authorized Service Providers obsazeni lidmi. Lidé jsou ze své podstaty omylní. Jak již bylo řečeno, služba Apple je jednou z nejlepších a zaměstnanci Genius vždy vynikali!

Existují mechanismy, které pomáhají chránit uživatelská data. To zahrnuje zásady, které podle bývalých zaměstnanců Genius Bar zabraňují jednotlivým technikům v tom, aby byli v místnosti sami se zařízeními uživatele.

Zvažte také, jak je průměrný technik Genius Bar denně zaneprázdněn. Pravděpodobně nemají čas na provedení oprav pro mravenčí zákazníky.

Nejedná se jen o to, aby seděli v místnosti a prohledávali uživatelská data. A pokud by to udělali, je pravděpodobné, že by v Apple Store dlouho nevydrželi a pravděpodobně by sloužili jako příklad pro ostatní zaměstnance.

Skutečně jde o to, abyste změřili úroveň svého rizika a poté o něm rozhodli.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found