Slabý signál na vašem novém iPhone 5? Zde je rychlá oprava

V posledních několika týdnech se objevilo několik zpráv o tom, že někteří zákazníci mají problémy se signálem wifi na svém novém iPhonu 5. Po spuštění spotřebitele 5 došlo k rozsáhlým problémům s tím, že telefon stahoval nadměrné množství dat ze své sítě operátora, i když na wifi připojení. Někteří zákazníci zaznamenávali více než jeden koncert dat spotřebovaných jejich telefony za jeden den. Společnost Apple rychle vydala opravu, která problém vyřeší, ale některé problémy zůstaly, pouze tentokrát na druhém konci spektra. Namísto nadměrného využití dat přijímají některé iPhony 5 jen slabý signál, zatímco jiné jen těžko. V obou případech je problém jasně patrný při srovnání iPhone 4S a 5 vedle sebe, kde první má několik signálních pruhů a druhý jen jednu nebo dvě.

Existuje však extrémně snadné, ale pouze dočasné řešení, které obnoví sílu vašeho signálu wifi (alespoň do doby, než Apple uzná problém a vydá oficiální). Říkám, že je to jen dočasné, protože řešení zahrnuje změnu nastavení zabezpečení routeru z WPA / WPA2 na starší šifrovací technologii WEP. WEP je mnohem méně zabezpečený než WPA a WPA2, takže sami budete muset rozhodnout o výhodách silnějšího připojení wifi oproti snížené bezpečnosti.

Důvod problému může spočívat ve skutečnosti, že u starších směrovačů využívajících WPA / WPA2 může docházet k problémům se synchronizací s novějšími zařízeními, jako je iPhone 5. Pokud k tomu dojde, měl by iPhone 5 přepnout zpět na používání WEP. Z jakéhokoli důvodu to nemusí fungovat správně, což by způsobilo problém se signálem.

Změna nastavení routeru je snadný proces. Jednoduše musíte přistupovat k nastavení routeru přes jeho IP adresu brány. To se děje prostřednictvím vašeho prohlížeče, přičemž IP brány je obvykle číselná adresa (198.162.1.1). Adresu obvykle najdete zadáním vyhledávacího dotazu Google se značkou vašeho routeru (nebo ještě lépe v příručce). Odtud se můžete přihlásit, přejít na nastavení zabezpečení bezdrátové sítě a přepnout nastavení z WPA na WEP.

Doufejme, že to zlepší váš wifi signál. Dejte nám vědět, jak to chodí, v komentářích nebo pokud máte nějaké další řešení, které byste chtěli sdílet.

Příbuzný:

  • Tlačítka hlasitosti iPhone nefungují, opravte
  • iOS: Wi-Fi se nezapne, nastavení zašedlá, opravit
  • iPhone Žádná služba nebo problém s vyhledáváním, opravte

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found