Co je iOS? iOS - 101

Vlastníte zařízení Apple? Pak se musíte seznámit s iOS. Jako operační software, který běží na všech produktech Apple, je to platforma, kde žijí všechny vaše oblíbené aplikace. Seznamte se s tím, co váš iOS dělá a jak ho udržovat aktuální.

Co je iOS?

iOS je operační systém, který běží na vašem zařízení Apple. Je předinstalován na všech zařízeních Apple, jako je iPhone, iPad nebo iPod touch, což znamená, že vaše zkušenosti s těmito zařízeními budou téměř jednotné. Můžete vědět, co můžete očekávat při přechodu z jednoho zařízení na druhé. Při interakci se zařízením Apple získáte zkušenosti, které navrhl softwarový tým společnosti Apple, od vzhledu rozhraní až po navigaci mezi aplikacemi.

Jak zkontrolovat verzi softwaru

Ne každý má na svém zařízení Apple spuštěnou stejnou verzi iOS, protože Apple iOS pravidelně aktualizuje. Existuje snadný způsob, jak zkontrolovat, která verze je ve vašem zařízení spuštěna.

  • Nejprve přejděte na domovské obrazovce do Nastavení
  • Poté vyberte Obecné a klepněte na O aplikaci.
  • Poté uvidíte celý seznam informací o vašem zařízení, včetně počtu médií, která na něm ukládáte, počtu aplikací atd.
  • V tomto seznamu uvidíte také „Verze“, která vám ukáže, na které verzi iOS je vaše zařízení spuštěno.
  • Můžete také zjistit, ve které verzi systému iOS je vaše zařízení spuštěno v počítači, a to otevřením iTunes, připojením zařízení pomocí kabelu USB a následným výběrem zařízení, když se zobrazí v iTunes.

Aktuálně jsme v prostředí iOS 9 a čekáme, až bude iOS 9.3 brzy vydán pro veřejnost.

Mám aktualizovat verzi iOS?

Záleží. Apple doporučuje, abyste aktualizovali svá zařízení na nejnovější verze iOS, až budou k dispozici. podle našeho názoru existuje několik pokynů, kterými se lze řídit. Pokud máte nejnovější modely iPhonů nebo iPadů a jste vždy na špici, má největší smysl aktualizace. To vám umožní vyzkoušet nové funkce, jako je noční režim, když je uvolněn. K dispozici je také časové období, obvykle dva až tři týdny, během nichž si můžete zvolit downgrade verze iOS, pokud máte problémy s nejnovější aktualizací.

Pokud používáte iOS 9 - upgrade na úrovně opravy neporušuje stávající aplikace a řeší známé problémy se zabezpečením, výkonem, energetickou účinností a chybami, takže odmítnutí aktualizace 9.0.x nebo 9.x je mnohem těžší ospravedlnit, než jen neprovedení aktualizace na 9,0 na prvním místě. To byla vždy mantra od společnosti Apple.

Pokud však používáte zařízení starší generace nebo vás nepohybuje humbuk kolem nových funkcí nejnovějšího iOS, můžete si nějakou dobu počkat a vyhodnotit. Když je vydán nový kus iOS, může být vybaven určitými funkcemi a Apple následně vydává beta verzi, která tyto problémy vyřeší. Pokud se vyskytnou velké chyby, do tří až čtyř týdnů od vydání o nich uslyšíte v titulcích. Příkladem toho bylo, když lidé migrovali na iOS 9 ze systému iOS 8. Zpočátku byla spousta výzev, protože software měl chyby. Někteří lidé čekali měsíce, než upgradovali na iOS 9.

Co mám dělat s otravnými připomenutími?

Když Apple vydá novou verzi iOS, začne se vám v zařízení zobrazovat zpráva o aktualizaci. Pro lidi, kteří nechtějí aktualizovat, to může být nepříjemné.

Nejprve mi dovolte vysvětlit, proč dostáváte toto oznámení. I když máte automatické aktualizace vypnuté, nová aktualizace IOS se stále stáhne do vašeho telefonu a iPadu. Již je v telefonu a iPadu a nyní čeká na jeho úplnou instalaci. Není nainstalován, ale sedí tam ve vašem telefonu a iPadu a čeká, až na něj kliknete a instalaci provedete. Neustále vám připomíná aktualizaci pomocí těchto možností: a) Instalovat nyní b) Instalovat později C) Instalovat dnes večer ad) Připomenout později

Musíte tedy udělat následující:

Klikněte na ikonu Nastavení. Poté klikněte na Obecné. klikněte na Úložiště a využití iCloudu. Může to říci Úložiště ve vašem zařízení. Když se objeví další stránka, uvidíte nahoře slovo Úložiště. Pod ním uvidíte Spravovat úložiště. Klikněte na něj a počkejte, až se seznam naplní. V závislosti na tom, kolik aplikací máte, to může trvat několik sekund až půl minuty. Projděte si tento seznam, dokud neuvidíte novou aktualizaci systému iOS. Smazat to. Pak by vaše vyskakovací oznámení mělo zmizet. Nedělejte si starosti se ztrátou aktualizace. Získat jej můžete vždy později v budoucnu. Pokud se vám v budoucnu zobrazí vyskakovací okno, znamená to, že si ho Apple znovu stáhl do vašeho telefonu nebo iPadu bez vašeho svolení. Jednoduše proveďte výše uvedené znovu, abyste jej odstranili a zbavili se nového vyskakovacího okna. To je jediný způsob, jak se zbavit vyskakovacího okna bez instalace.

Mějte na paměti, že když nabíjíte telefon s povoleným Wi-Fi, znovu si stáhne iOS do vašeho zařízení. Abyste tento problém vyřešili, budete možná během nabíjení muset zařízení vypnout v režimu Letadlo.

Toto je pouze dočasná oprava. Vaše zařízení vždy stáhne novou aktualizaci, když je připojeno a připojeno k wifi, takže budete muset aktualizaci opakovaně mazat, abyste se vyhnuli tomuto nepříjemnému upozornění. Nebo vždy při nabíjení přepněte zařízení do režimu v letadle. Není to ideální, ale to je nejlepší řešení, než zablokovat aktualizační server ve vašem routeru. Blokování bezdrátového směrovače, aby vaše zařízení Apple iOS nemohla kontaktovat aktualizační servery Apple. Do routeru můžete přidat mesu.apple.com.

Jak aktualizovat software

Zařízení můžete aktualizovat bezdrátově nebo prostřednictvím iTunes. Když se zobrazí vyskakovací oznámení, že je k dispozici aktualizace, jednoduše klepněte na „Instalovat nyní“. V opačném případě můžete zařízení připojit ke zdroji napájení a připojit ho k Wi-Fi. Přejděte do Nastavení, poté Obecné a klepněte na Aktualizace softwaru. Klepněte na Stáhnout a nainstalovat.

Může se vám zobrazit oznámení, které vám sdělí, že pro aktualizaci potřebujete uvolnit více místa, takže musíte některé své aplikace odebrat. Můžete se rozhodnout zrušit nebo pokračovat. Nebojte se, pokud aplikace odinstalujete, iOS je po aktualizaci znovu nainstaluje. Chcete-li provést okamžitou aktualizaci, klepněte na Instalovat. Můžete se také rozhodnout nainstalovat dnes večer nebo v jiném bodě klepnutím na Později.

K instalaci bude připomenuto další upozornění. Pokud klepnete na Instalovat dnes večer, jednoduše připojte zařízení iOS ke zdroji energie, když jdete spát. Přes noc se aktualizace nainstaluje automaticky. Pokud v telefonu není dostatek místa, můžete svůj iOS aktualizovat také pomocí iTunes. Je důležité si uvědomit, že váš počítač bude muset být připojen k síti kromě vašeho osobního hotspotu na zařízení iOS, které aktualizujete. Budete také muset mít v počítači nejnovější verzi iTunes. Poté připojte zařízení k počítači, otevřete iTunes a vyberte zařízení. Klikněte na souhrn a poté na Zkontrolovat aktualizaci. Klikněte na Stáhnout a aktualizovat.

Aktualizace systému iOS celkově zajistí, že bude vaše zařízení dobře chráněno proti potenciálním zranitelnostem a bude fungovat bez problémů. Mějte to po ruce, abyste zkontrolovali aktuální verzi systému iOS, nebo vám pomohou provést proces při příštím vydání aktualizace.

SOUVISEJÍCÍ: Na co se můžeme těšit v iOS 10?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found