Nelze se připojit k App Store na Macu? 10 kroků k nápravě

App Store je nejbezpečnější místo pro stahování nových aplikací pro váš Mac. Pokud se váš Mac nemůže připojit k App Store, nezačínejte stahovat aplikace z neznámých zdrojů, místo toho to opravte podle těchto pokynů!

Pokud se váš Mac nemůže připojit k App Store, postupujte podle těchto tipů

 1. Restartujte router.
 2. Navštivte web stavu systému Apple a zkontrolujte Mac App Store.
 3. Ukončete App Store a restartujte Mac.
 4. Otevřete App Store a přejděte na Obchod> Odhlásit se.
 5. v Systémové preference, nastavte svůj Čas schůzky automaticky.

Níže a podrobněji jsme vysvětlili tyto tipy (a další).

Proč můj Mac říká „Nelze se připojit k App Store“?

Existuje mnoho důvodů, proč se váš Mac nemusí připojit k App Store. Možná máte problém s připojením k internetu, servery Apple nebo operačním systémem na vašem počítači Mac.

Je velmi běžné, že po aktualizaci systému macOS narazíte na problémy s App Store. Jindy to může přestat fungovat bez zjevného důvodu.

Váš Mac se nemusí z několika důvodů připojit k App Store.

Co dělat, když se váš Mac nemůže připojit k App Store

Postupujte podle následujících kroků a opravte svůj Mac, když se na prázdné obrazovce zobrazí „Cannot Connect to App Store“. Po každém kroku nezapomeňte znovu otestovat App Store; uvedli jsme je v pořadí, ve kterém je nejmenší pravděpodobnost, že vám pomohou.

A samozřejmě, než začnete s odstraňováním problémů, vytvořte si novou zálohu svého Macu. Tímto způsobem jsou vaše data v bezpečí, pokud se něco pokazí.

Krok 1. Zkontrolujte připojení k internetu v počítači Mac

Otevřete požadovaný prohlížeč a načtěte novou webovou stránku. Pokud to nefunguje nebo pokud je prohlížeč neobvykle pomalý, může dojít k problému s připojením k internetu vašeho počítače Mac.

Safari nemůže načítat stránky vůbec, pokud nejste připojeni k internetu.

Zkuste to vyřešit pomocí následujících návrhů:

 • Restartujte směrovač Wi-Fi.
 • Připojte se k jiné síti Wi-Fi.
 • Vypněte VPN, pokud ji používáte.
 • Otevřete Předvolby síťového systému a změňte svůj DNS.
 • Požádejte o pomoc svého poskytovatele internetových služeb.

Krok 2. Zkontrolujte, zda jsou systémy Apple funkční a funkční

Je možné, že se právě teď nikdo nemůže připojit k Mac App Store. Systémy společnosti Apple někdy neočekávaně selhávají. Jindy je Apple kvůli údržbě dočasně převezme do režimu offline.

Nejnovější informace přímo od společnosti Apple najdete na webu Stav systému Apple. Zkontrolovat Mac App Store položka konkrétně; pokud je App Store online, mělo by mít vedle sebe kruhové zelené světlo.

Zelený kruh znamená, že služba funguje normálně.

Apple přidává oznámení nebo mění barvu a tvar různých světel, aby vás informoval, když konkrétní služby nefungují.

Krok 3. Ukončete App Store a restartujte Mac

Toto je základní - ale účinný - krok při řešení potíží, který byste měli použít, kdykoli narazíte na problémy s počítačem Mac. Ukončete aktivní aplikaci stisknutím Cmd + Q nebo vyberte název aplikace a poté Ukončit [App] z řádku nabídek.

Před restartováním počítače Mac ukončete App Store.

Pokud se App Store nezavře, stiskněte Cmd + Option + Esc a Force Quit to.

Po zavření App Store přejděte na Shut> Vypnout a vypněte Mac. Před opětovným stisknutím tlačítka napájení počkejte alespoň 30 sekund a znovu jej restartujte.

Krok 4. Odhlaste se a znovu se přihlaste

Pro mnoho uživatelů prázdná obrazovka říká, že jejich Mac se nemůže připojit k App Store, kdykoli se pokusí zobrazit informace o Apple ID. To naznačuje problémy s vaším účtem Apple ID, jejichž nejjednodušším řešením je odhlásit se a znovu se přihlásit.

Otevřete App Store a vyberte Obchod> Odhlásit se z řádku nabídek. Ukončete App Store podle výše uvedených pokynů. Když znovu otevřete App Store, přejděte na Obchod> Přihlásit se a zadejte podrobnosti svého Apple ID a znovu se přihlaste.

Přihlaste se znovu pomocí své e-mailové adresy a hesla Apple ID.

Pokud to nefunguje, zkuste se odhlásit a znovu se přihlásit od Předvolby systému> Apple ID> Přehled.

Krok 5. Aktualizujte počítač Mac na nejnovější verzi systému macOS

Problém s operačním systémem na vašem Macu může být důvodem, proč prázdná obrazovka říká, že se nemůžete připojit k App Store. K tomu dochází příležitostně, když macOS dostane softwarovou chybu.

Apple obvykle vydá aktualizaci opravy, kterou můžete nainstalovat, abyste opravili takové chyby. Musíte se jen ujistit, že používáte nejnovější verzi systému macOS.

Jít do About> O tomto počítači Mac> Aktualizace softwaru zkontrolovat nové aktualizace macOS. Stáhněte a nainstalujte všechny dostupné položky. Uživatelé beta by se měli vrátit k veřejnému vydání systému macOS.

Zaškrtněte políčko, aby se váš Mac automaticky aktualizoval.

Krok 6. Změňte nastavení data a času na počítači Mac

Nesrovnalosti mezi datem a časem mezi vaším Macem a servery Apple mohou způsobit problémy s komunikací s App Store. To lze snadno opravit automatickým nastavením data a času.

Na počítači Mac přejděte na Předvolby systému> Datum a čas. Změny odemknete kliknutím na visací zámek a zadáním hesla správce. Poté klikněte na ikonu Čas schůzky kartu a zapněte ji Nastavit datum a čas automaticky.

Změňte své časové pásmo nebo ručně upravte čas, abyste zjistili, zda opravuje App Store.

Pokud je již zapnuto, vypněte jej a dočasně změňte čas na jiné časové pásmo. Znovu otestujte App Store a poté resetujte datum a čas.

Krok 7. Vymažte předvolby obchodu App Store z knihovny

Váš Mac ukládá data o tom, jak používáte App Store, jako malé soubory do knihovny. Používá tyto soubory k zajištění plynulejšího zážitku, ale někdy vám mohou překážet, když se váš Mac připojí k App Store.

Použijte Finder k vyhledání a odstranění souborů mezipaměti v případě, že jsou poškozené. App Store znovu vytvoří nové, když je znovu použijete.

Otevřete Finder a vyberte Přejít> Přejít do složky z řádku nabídek. Typ ~ / Knihovna / Mezipaměti / a klikněte Jít.

Finder po kliknutí otevře složku Cache Jít.

Vyhledejte každý z následujících souborů a všechny, které najdete, přesuňte do koše:

 • com.apple.appstore
 • com.apple.appstoreagent
 • skladový účet
 • sady skladů
 • uložené stahování
 • storeinapp

Nyní jděte na ~ / Knihovna / Kontejnery / a tyto soubory smažte, pokud je najdete:

 • com.apple.storeagent.plist
 • com.apple.commerce.plist
 • com.apple.appstore.plist

Krok 8. Povolte příchozí připojení z brány firewall

Integrovaná brána firewall ve vašem počítači Mac ji chrání před potenciálními hrozbami malwaru. Ve výchozím nastavení je brána firewall nastavena tak, aby umožňovala připojení z App Store. Pokud však máte potíže, měli byste nastavení zkontrolovat.

Jít do Předvolby systému> Zabezpečení a soukromí> Brána firewall. Chcete-li provést změny, klikněte na visací zámek, zadejte heslo správce a přejděte na Možnosti brány firewall.

Zapněte možnost na Automaticky povolit vestavěnému softwaru přijímat příchozí připojení a klikněte OK.

Povolte integrovaný software a ujistěte se, že brána firewall neblokuje App Store.

Měli byste také dočasně deaktivovat bezpečnostní software třetích stran, například Norton AntiVirus. Pokud to vašemu Macu umožní překonat prázdnou obrazovku a připojit se k App Store, požádejte vývojáře o pomoc s úpravou nastavení.

Krok 9. Resetujte mezipaměť brány firewall na počítači Mac

I když nastavíte bránu firewall tak, aby umožňovala příchozí připojení, problém s mezipamětí může být důvodem, proč se váš Mac nemůže připojit k App Store. Mezipaměť můžete resetovat tak, že ji odstraníte ve Finderu a necháte bránu firewall vytvořit novou.

Otevřete Finder a vyberte Přejít> Přejít do složky z řádku nabídek. Zadejte cestu k souboru / var / db / crls / a klikněte Jít.

Pomocí výše uvedené cesty k souboru přejděte do mezipaměti brány firewall.

Najít a odstranit crlcache.db nebo ocspcache.db. Možná budete muset zadat heslo správce. Poté restartujte Mac a zkuste se znovu připojit k App Store.

Krok 10. Odeberte certifikáty VeriSign z klíčenky

Pokud App Store říká „Při přihlašování došlo k neočekávané chybě: UNTRUSTED_CERT_FILE“, znamená to, že ve vašem Macu je problém s klíčenkou.

Mnoho uživatelů tento problém odstranilo odstraněním certifikátů VeriSign z klíčenky.

Otevřeno Klíčenka přístup ze složky Utilities ve vašich aplikacích nebo pomocí Spotlight. Hledat verisign. Vyberte všechny výsledky podržením Posun, poté stiskněte Vymazat a zadáním hesla správce je smažete.

Ve vyskakovacím upozornění potvrďte, že chcete odstranit certifikáty VeriSign.

Co když se váš Mac stále nemůže připojit k App Store

Pokud jste postupovali podle všech výše uvedených kroků, ale stále se nemůžete připojit k App Store na vašem Macu, možná budete muset mluvit přímo s Apple, aby vám poskytl podporu one-to-one. Měli by být schopni zúžit příčinu vašeho problému.

Dohodněte si, že budete mluvit s podporou Apple v Apple Store, telefonicky nebo pomocí webchatu. A dejte nám vědět, co navrhují v komentářích!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found