Jak sdílet Wi-Fi z počítače Mac s macOS Catalina

Přes všechny nedostatky v nedávné aktualizaci macOS Catalina stále existuje spousta užitečných funkcí. Mnoho základních funkcí systému macOS se nezměnilo a to zahrnuje sdílení vašeho připojení Wi-Fi.

Toto je funkce, která existuje už nějakou dobu, dokonce před rebrandingem na macOS. S Catalinou můžete i nadále sdílet své Wi-Fi a zde je způsob, jak to uskutečnit.

Proč byste chtěli sdílet Wi-Fi?

Nejzřejmější odpovědí na výše uvedenou otázku je poskytnout připojení k internetu k jinému zařízení. Ale ponořit se trochu hlouběji, několika důvody může být jen sdílení rychlejšího připojení Wi-Fi, než jaké je již k dispozici.

Dalším velmi užitečným důvodem pro sdílení Wi-Fi z počítače Mac je, pokud potřebujete připojit zařízení bezdrátově, ale nechcete platit za více zařízení. To vám umožní toto omezení obejít, aniž byste z kapsy vypláceli zbytečné peníze.

Jak sdílet Wi-Fi z počítače Mac

Než začnete, je důležité si uvědomit, že nemůžete sdílet síť Wi-Fi z počítače Mac do zařízení iOS. Váš Macmusí aby to fungovalo, být připojeno k síti pomocí ethernetového kabelu (pevně připojeného). Jakmile je váš Mac připojen a nastaven, můžeme začít.

Sdílejte Wi-Fi z Macu na iPhone nebo iPad

Nyní, když jste připraveni sdílet své připojení, musíte provést malou přípravu v aplikaci Předvolby systému.

 1. Otevřete aplikaci Předvolby systému na počítači Mac
 2. Klepněte naSdílení

Odtud musíte kliknout naInternetové sdílení protože je třeba jej povolit, než bude možné jej použít. Jakmile jej zvýrazníte, zobrazí se nový panel s několika dalšími zaškrtávacími políčky. Musíte zaškrtnout políčko označenéWi-Fia pak se vraťte a označte zaškrtávací políčko proInternetové sdílení.

Po zapnutí sdílení Internetu se zobrazí další dílčí panel. Toto poskytuje nastavení pro vytvářenou „síť pro sdílení internetu“.

 • Jméno sítě - Změňte to na cokoli chcete
 • Kanál - Ponechte výchozí vstup sám (neměňte to)
 • Bezpečnostní - Změňte toto WPA2 Personal
 • Heslo - Zadejte zabezpečené heslo, které bude použito pro připojení k vašemu zařízení iOS.

Po vytvoření sítě se zobrazí ještě jeden dílčí panel, který chcete zapnout. Jednoduše klikněteStart a bude povoleno sdílení v síti, čímž vytvoříte připojení Wi-Fi, které váš iPhone nebo iPad bude používat.

Co uděláte dál:

 1. Otevři Nastavení aplikace na vašem iPhone
 2. Klepněte naWi-Fi
 3. Vybrat název které jste dříve pro síť vytvořili
 4. Zadejte heslo, které jste zadali při vytváření sítě
 5. Užívat si

Díky Macu získáte přístup k rychlejšímu připojení Wi-Fi. A nejlepší na tom je, že v této síti můžete bez problémů používat zařízení Mac i iOS. Může dojít k mírnému zpomalení v závislosti na tom, zda sledujete videa online, ale to by měl být jediný škytavka.

Využijte výhody technologie Bluetooth

Existuje další způsob, jak vytvořit připojení Wi-Fi mezi zařízením Mac a iOS a jeho pomocí Bluetooth. V zásadě vytváříte osobní síť napájenou přes Bluetooth.

Než budete moci zajistit, aby vaše zařízení Mac a iOS fungovaly společně, je potřeba provést několik předpokladů. Nejprve musí být Bluetooth zapnutý pro obě zařízení, protože to je primární prostředek pro tuto práci.

Aby to fungovalo, musíte také iPhone spárovat s počítačem Mac přes Bluetooth. Postup párování zařízení:

 1. Otevřete na svém iPhone aplikaci Nastavení
 2. Klepněte naBluetooth
 3. Ponechte tuto obrazovku otevřenou

Z počítače Mac:

 1. OtevřenoSystémové preference
 2. VybratBluetooth
 3. Vyhledejte svůj iPhone a kliknětePřipojit

Na iPhonu i Macu se objeví kód, který musí klepnutím potvrdit shoduPotvrdit na vašem iPhone. Voila! Váš iPhone a Mac jsou nyní spárovány přes Bluetooth.

Jakmile to uděláte, budete muset spustit připojení k internetu. Toho lze dosáhnout zapnutím funkce Osobní hotspot na vašem iPhone:

 1. Otevřete na svém iPhone aplikaci Nastavení
 2. Klepněte naOsobní hotspot
 3. PřepnoutPovolit ostatním připojit se doNa pozice

V „starých“ dobách byste museli spárovat tato dvě zařízení, abyste zadali přístupový kód. Tyto dny jsou však dávno pryč a je to mnohem jednodušší.

Za předpokladu, že je nabídka Bluetooth na vašem Macu stále otevřená, klikněte pravým tlačítkem na iPhone a klikněte naPřipojte se k síti. V pravém horním rohu počítače Mac se zobrazí modrá ikona připojení a obě zařízení budou nyní připojena.

Toto je jen další způsob, jak můžete využít ekosystém produktů společnosti Apple k provedení nějaké práce. Je však důležité si uvědomit, že tato metoda není zdaleka tak rychlá jako ostatní metody sdílení sítě.

Závěr

Apple opravdu zabil hru, pokud jde o komunikaci mezi vlastními zařízeními. Sdílení nebo vytvoření připojení Wi-Fi mezi zařízením iPhone i Mac je extrémně snadné, dokonce is macOS Catalina.

Dejte nám vědět, pokud narazíte na problémy při pokusu o sdílení Wi-Fi z počítače Mac. Pokud nemáte problémy, dejte nám vědět některé z vašich oblíbených tipů a triků při používání Macu a iPhonu nebo iPadu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found