Používání počítače Mac jako bezdrátového přístupového bodu

Všechny nedávné počítače Mac mají karty AirPort, které vám umožňují připojení k existujícím bezdrátovým sítím. Můžete také použít kartu AirPort k vytvoření vlastní bezdrátové sítě z existujícího připojení Ethernet. To je užitečné, když potřebujete připojit bezdrátová zařízení, jako je váš iPad, k ethernetovému připojení.

V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak používat Mac jako bezdrátový přístupový bod. Tento výukový program nevyžaduje žádný další software. Než začneme, ujistěte se, že je váš Mac kompletně aktualizován na nejnovější verzi Mac OS X.

Nastavení sdílení internetu

Začněte otevřením „Systémové preference" na počítači Mac. Jakmile se úplně spustí, podívejte se do středu okna pod „Internet a bezdrátové připojení“ nadpis. Klikněte na Sdílení volba.

Podívejte se na levou stranu okna Předvolby systému. Uvidíte možnost označenou "Internetové sdílení". Klikněte na tuto možnost. Nyní se podívejte do středu okna Sdílení Internetu. Uvidíte možnost označenou „Sdílet připojení z:“ Nastavte tuto možnost na „Ethernet“. Podívejte se přímo pod tuto možnost, kde uvidíte možnost označenou „K počítačům používajícím:“. Tuto možnost nastavte na „Wi-Fi“. Nakonec klikněte na zaškrtávací políčko, které se nachází na levé straně "Internetové sdílení" volba. To umožní sdílení internetu.

Chcete-li nakonfigurovat přístupový bod, klikněte na ikonu „Možnosti Wi-Fi…“ knoflík. Když to uděláte, objeví se vyskakovací okno. V tomto okně můžete nastavit název sítě, bezpečnostní kód WEP a síťový kanál.

Děkujeme za přečtení tohoto výukového programu Apple Tool Box. Brzy se podívejte na další novinky a tipy od Apple.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found