Jak připravit použitý iPhone, iPad nebo iPod touch na prodej - Apple Toolbox

Hledáte prodej svého iPhonu, iPadu nebo iPodu? Mnoho lidí chce prodat svá zařízení z různých důvodů. Například teď, když se blíží datum vydání iPadu 3, může mnoho uživatelů chtít prodat nebo rozdat použité iPady (1 nebo 2), aby uvolnili místo pro nový iPad. Musíte však přijmout vhodná opatření, abyste zajistili, že vaše osobní a důvěrné údaje jsou v bezpečí. Dále možná budete chtít uchovat důležitá data a soubory médií (např. Aplikace atd.). Tento článek vysvětluje, co dělat před prodejem zařízení. Pokud je to možné, proveďte tyto kroky:

1. Synchronizujte zařízení s iTunes

Ujistěte se, že máte nejnovější verzi iTunes. Můžete buď vyzkoušet USB (otevřete iTunes, připojte svůj iPad k počítači pomocí kabelu USB, poté vyberte zařízení v iTunes v části Zařízení; poté klikněte na použít pro synchronizaci) synchronizace NEBO Wi-Fi synchronizace (otevřete iTunes a připojte iPad k počítači Kabel USB, poté vyberte své zařízení v iTunes v části Zařízení; poté vyberte „Synchronizovat s tímto [zařízením] přes Wi-Fi“. Kdykoli jsou počítač a vaše zařízení ve stejné síti, váš iPad se zobrazí v iTunes a můžete synchronizovat to.).

2. Zálohujte svá data

Pravděpodobně budete chtít uložit své aplikace, nastavení a další data a média z aktuálního zařízení, abyste je mohli přenést do nového zařízení. To je velmi snadné.

Nedávno jsme publikovali článek o tom, jak zálohovat vaše zařízení iOS. Další informace o zálohování najdete v tomto článku: Jak zálohovat zařízení iOS

3. Zakažte iMessage

Ujistěte se, že je služba iMessage vypnutá: Nastavení> Zprávy> iMessage

4. Vymažte vše

Po zálohování můžete iPad resetovat zpět na tovární nastavení. Je to velmi snadné, ale může to nějakou dobu trvat (vaše zařízení by mělo být před zahájením tohoto procesu plně nabité nebo ponechat zařízení připojené ke zdroji napájení). Jednoduše klepněte na Obecné> Obnovit> Vymazat veškerý obsah a nastavení. Tímto odstraníte vše, včetně skladeb, videí, kontaktů, fotografií, informací z kalendáře a všech dalších dat.

5. Nastavte zařízení jako nové

Po vymazání zařízení se na obrazovce zobrazí tři možnosti:

„Nastavit jako nové“

„Nastavit z iCloudu“

„Nastavit z iTunes“

Po zobrazení výzvy k nastavení zařízení vyberte možnost „Nastavit jako nové“.

6. Vyjměte SIM kartu

Vymazání obsahu a jeho nastavení jako nového zařízení nezakáže váš mobilní účet ani datový tarif. Pokud máte model Wi-Fi + 3G a pokud váš operátor spoléhá na SIM karty, vyjměte SIM kartu. Chcete-li to provést, vypněte zařízení podržením tlačítka Spánek / Probuzení, dokud se nezobrazí „slide to power off“, posunutím vypněte a poté vyjměte SIM kartu.

Pokud váš operátor, který NEPOUŽÍVÁ SIM karty (např. Verizon), deaktivujte své zařízení tak, že zavoláte svého operátora a požádáte ho o deaktivaci vašeho zařízení NEBO možná budete chtít přenést svůj datový tarif do nového zařízení.

7. Vyčistěte iPad / iPhone / iPod

Je dobré to vyčistit, aby to pro kupujícího vypadalo přitažlivěji. Opatrně odstraňte veškeré nečistoty, otisky prstů atd. Přečtěte si tento článek o čištění produktů Apple. Možná budete chtít odstranit jakýkoli případ nebo film, pokud nějaký máte.

8. Kde prodat

Můžete zkusit ebay nebo craigslist. Doporučujeme jednat lokálně, abyste se vyhnuli podvodům. U potenciálních zákazníků v zahraničí může být vyšší riziko podvodu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found