Byla v konektoru Lightning detekována kapalina? Zjistěte, jak chránit svůj iPhone

Zjistil váš iPhone tekutinu v konektoru nebo portu Lightning? Tato alarmující zpráva vás zastaví v nabíjení nebo používání příslušenství s vaším iPhone, dokud nevyschne. Říká se, že byste měli vše odpojit a počkat několik hodin, než se to stane.

Ale je to vše, co můžete udělat? A je zatím váš iPhone bezpečný?

Tento článek přesně vysvětluje, co se děje s vaším iPhone. Včetně toho, co můžete udělat, abyste zabránili nenapravitelnému poškození zařízení tekutinou.

Proč výstraha říkala, že můj iPhone detekoval tekutinu?

Toto vyskakovací upozornění je docela samozřejmé. Zobrazí se, když k iPhonu připojíte kabel Lightning nebo příslušenství, ale port Lightning nebo konektor Lightning jsou mokré. Výstraha obvykle říká:

V konektoru Lightning byla zjištěna kapalina. Odpojte a nechte konektor zaschnout. Může to trvat několik hodin.

Na vašem iPhone se může zobrazit jedno ze dvou upozornění na detekci tekutin. Obrázek od společnosti Apple.

Není jasné, jak váš iPhone snímá kapalinu v konektoru Lightning. Mohlo by se však namočit, kdybyste jej upustili do vody, zachytili v dešti nebo udržovali ve vlhkém prostředí, jako je zapařená koupelna.

Když se zobrazí tato výstraha, deaktivuje konektor Lightning, abyste iPhone nemohli nabíjet ani používat s příslušenstvím. Chrání váš iPhone před možným poškozením.

Co když je můj iPhone odolný vůči vodě?

Každý iPhone v aktuální řadě Apple je voděodolný. Ve skutečnosti, pokud máte iPhone 8 nebo novější, je váš iPhone také voděodolný. Ale odolnost proti vodě neznamená, že nemůže trpět poškozením tekutinami.

Voděodolné iPhony nejsou vodotěsné. Takže kovové součásti v nich mohou stále korodovat a přestat fungovat, pokud přijdou do styku s kapalinou. Totéž platí pro kovové kolíky uvnitř vašeho bleskového portu, které mohou snadno navlhnout.

Apple dělá velkou špínu o voděodolné kvalitě svého nového iPhone. Obrázek od společnosti Apple.

Bez elektrického proudu procházejícího kovem by kapalina neměla způsobit žádné poškození, pokud nezanechává zbytky na čepech. Proto Apple deaktivuje konektor Lightning, když váš iPhone detekuje tekutinu v něm. Proud může způsobit, že kovová koroze a konektor přestanou fungovat.

Apple také navrhuje, abyste opláchli svůj voděodolný iPhone čistou vodou, pokud na něj vylijete jiné tekutiny, například slanou vodu nebo sódu.

Co mám dělat, když můj iPhone detekuje tekutinu?

Pokud váš iPhone detekuje kapalinu v konektoru Lightning, můžete jej používat i nadále, aniž byste cokoli připojovali. Možná budete ale chtít podle následujících pokynů zajistit, aby byl váš iPhone zcela suchý, aby nedošlo k poškození:

  1. Odpojte všechny kabely nebo příslušenství připojené k vašemu iPhone.
  2. Držte iPhone tak, aby port Lightning směřoval dolů, a poté jej jemně poklepejte dlaní, abyste uvolnili tekutinu z portu.
  3. Umístěte svůj iPhone na otevřené, větrané a suché místo.
  4. Před opětovným použitím zařízení počkejte alespoň 30 minut.
  5. Pokud se stejná výstraha objeví znovu, pod kolíky Lightning mohou zůstat zbytky kapaliny, nechejte iPhone 24 hodin schnout a zkuste to znovu.
Najděte chladný a vzdušný prostor a nechte svůj iPhone, dokud vyschne.

Nedávejte svůj iPhone do rýže!

Pro kapalinou poškozené iPhony existuje spousta špatných rad online. Většina z těchto rad nedělá nic pro opravu vašeho zařízení a v mnoha případech způsobí další škody!

Prosím ne vyzkoušejte některý z následujících návrhů:

  1. K sušení iPhonu nepoužívejte zdroj tepla, jako je radiátor nebo vysoušeč vlasů.
  2. Nevkládejte nic do portu Lightning, například vatové tyčinky nebo tkáně.
  3. Nedávejte svůj iPhone do nádoby s rýží nebo silikagelovými balíčky.

Nejlepší radou je vždy nechat iPhone na otevřeném místě a nechat jej uschnout na vzduchu.

Nevěřte pověstem, není dobré dávat váš tekutinou poškozený iPhone do rýže!

V případě nouze přepište výstrahu detekce kapaliny

Někdy můžete chtít riskovat poškození iPhonu, abyste jej mohli nabíjet za mokra. V těchto nouzových situacích je možné potlačit výstrahu detekce kapalin a nabít zařízení, i když je mokré.

Nabijte mokrý iPhone pomocí tlačítka nouzového přepsání.

Stojí za to opakovat, že když to uděláte, riskujete trvalé poškození vašeho iPhone. Pokud je to možné, měli byste vnější část iPhonu vysušit a místo toho jej bezdrátově nabít.

Chcete-li přepsat výstrahu detekce kapaliny, jednoduše znovu připojte bleskový kabel nebo příslušenství krátce poté, co se objeví. Když se znovu objeví výstraha detekce kapaliny, klepněte na novou Nouzové potlačení knoflík.

Co když můj iPhone detekuje kapalinu, když je suchá?

Někdy si můžete všimnout upozornění na detekci tekutin, když jste si naprosto jisti, že jsou vaše konektory iPhone a Lightning suché. Možná jsou vaše gadgety úplně nové, nebo jste jim už nechali dostatek času na to, aby vyschly.

Pomocí baterky zkontrolujte port Lightning, zda neobsahuje prach a nečistoty. Překážky v portu Lightning mohou senzory kapaliny zmást. Pokud tam něco najdete, vyčistěte to stlačeným vzduchem, aby nedošlo k poškození kovových kolíků.

Zkontrolujte bleskový port, zda nevykazuje známky prachu nebo nečistot.

Pokud nevidíte žádné nečistoty, existuje velká šance, že je poškozený port Lightning vašeho iPhone nebo příslušenství, které se pokoušíte použít. Požádejte společnost Apple nebo výrobce příslušenství o technickou podporu.

Může to být pro vás nové, ale nejde o nové upozornění

Upozornění na detekci kapalin není novou funkcí pro iPhone nebo iOS, ale Apple tuto ikonu nedávno aktualizoval. Nyní má uvnitř žlutý výstražný trojúhelník s modrou kapkou vody.

Dejte nám vědět, pokud váš iPhone detekoval kapalinu v konektoru Lightning a jestli vám kroky, které jsme načrtli výše, pomohly opravit. Pokud stále nemůžete svůj iPhone nabít, podívejte se na tento příspěvek a podívejte se, co dalšího můžete udělat, abyste jej opravili.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found