Zkuste použít režim Night Shift na iPhonu, iPadu a Macu pro lepší spánek

Režim Night Shift je skvělá funkce, která mění barvy displeje vašeho zařízení na teplejší odstíny. Tento typ barevného posunu, zejména před spaním, snižuje jasné světlo, které vám ztěžuje usínání.

Na iPhonu, iPadu a Macu můžete naplánovat režim Night Shift nebo jej zapnout ručně. Pokud jste v této funkci nováčkem, tento kurz vás provede postupem, jak na svých zařízeních povolit režim Night Shift.

Příbuzný:

 • Nemůžete najít zkratky Flashlight nebo Night Shift v iOS 11?
 • Jak používat režim Night Shift a režim nízké spotřeby najednou v iOS 9.3
 • Režim Night Shift nefunguje na iOS 9.3? Tady je oprava

Povolte na svém iPhonu nebo iPadu režim Night Shift

Chcete-li v režimu iOS používat režim Night Shift, budete potřebovat model ne starší než iPhone 5s, iPad Pro, iPad páté generace, iPad Air, iPad mini 2 nebo iPod touch šesté generace.

Naplánujte režim Night Shift pro iOS

 1. Otevři tvůj Nastavení a vyberte Displej a jas.
 2. Klepněte na Noční směna.
 3. Posunutím jezdce povolte Naplánováno.
 4. Klepněte na ikonu Od a do pole upravit načasování. Poté můžete vybrat z Západ slunce k východu slunce nebo nastavte a Vlastní plán. Západ slunce až východ slunce použije vaši polohu k určení načasování pro režim Noční směna.
 5. Po dokončení se můžete klepnutím na šipku vlevo nahoře vrátit zpět do Nastavení nebo jednoduše zavřít aplikaci.
Naplánujte režim Night Shift na iPhone, abyste snížili namáhání očí.

V systému iOS ručně zapněte režim Night Shift

Pokud dáváte přednost ručnímu povolení režimu Night Shift, máte na svém zařízení iOS dva způsoby.

Nejprve můžete postupovat podle výše uvedených kroků pro nastavení plánu a povolit jezdec vedle Ruční povolení do zítřka. To umožní režim Night Shift až do příštího rána.

Režim Noční směna můžete aktivovat ručně. Nejteplejší nastavení nabízí nejlepší výsledky pro většinu uživatelů.

Alternativně můžete režim Night Shift povolit pomocí svého Kontrolní centrum. Přejetím otevřete Ovládací centrum v zařízení a poté klepněte a podržte widget jasu. Dále klepnutím zapněte noční směnu.

Všimnete si významného prodloužení životnosti baterie, zatímco obrazovka je tlumenější.

Zapněte v počítači Mac režim Night Shift

Abyste mohli na svém počítači Mac používat režim Night Shift, existují dva požadavky. Nejprve musíte mít macOS Sierra 10.12.4 nebo novější. Zadruhé musíte mít Mac s podporovaným displejem; pro svůj model můžete zkontrolovat web podpory Apple.

Naplánujte režim Night Shift na Macu

Pokud chcete, aby se režim Noční směna automaticky zobrazoval každý den, postupujte podle těchto pokynů a naplánujte si.

 1. Klikněte na ikonu Ikona Apple >Systémové preference z panelu nabídek.
 2. Otevřeno Displeje.
 3. Klikněte na ikonu Noční směna
 4. V Plán z rozevíracího seznamu si můžete vybrat Zvyk nebo Západ slunce k východu slunce. Možnost Vlastní vám umožňuje vybrat hodiny, které má váš Mac přejít do režimu Noční směna, zatímco Západ slunce až Východ slunce používá vaši polohu k určení časů pro automatické povolení režimu Noční směna.
 5. Po dokončení můžete zavřít okno Nastavení zobrazení.
Naplánujte na svém Macu režim Night Shift pro lepší spánek.

Zapněte režim Noční směna ručně

Pokud dáváte přednost ručnímu aktivaci režimu Night Shift, máte na svém počítači Mac několik způsobů, jak to udělat.

Nejprve můžete postupovat podle výše uvedených kroků pro nastavení plánu a jednoduše zaškrtnout políčko vedle Manuál. To umožní režim Night Shift až do příštího rána.

V systému Mac ručně povolte režim Night Shift.

Dalším způsobem, jak ručně zapnout režim Noční směna, je vaše Centrum oznámení. Kliknutím na ikonu otevřete na liště nabídek Centrum oznámení a poté přejet prstem dolů po obrazovce. Zapněte posunutím přepínače Noční směna. Můžete to udělat v zobrazení Dnes i Oznámení.

Povolte režim Night Shift v Notification Center na Macu.

Usněte snadněji

Pokud si své zařízení vezmete v noci do postele, ať už si chcete přečíst knihu, zkontrolovat e-maily nebo hrát hru, je užitečné povolit režim Night Shift. Odstraňuje jas obrazovky, který může ovlivnit vaši schopnost normálně usnout.

Chystáte se na svém iPhonu, iPadu nebo Macu povolit režim Night Shift? Pokud ano, dejte nám vědět, co si o této funkci myslíte.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found