Jak používat nejlepší funkce v Apple Mapách pro iOS

S každou aktualizací iOS přináší Apple do své aplikace Mapy další nové funkce. To znamená vylepšené oblíbené položky, sdílitelné průvodce a pohlcující funkci Look Around přicházející do dalších měst.

V tomto příspěvku vám ukážeme, jak používat všechny nejlepší funkce Apple Maps na vašem iPhonu, iPadu nebo iPodu touch.

Získejte rychlý přístup k oblíbeným položkám

V jiném příspěvku jsme již vysvětlili, jak používat funkci Apple Maps Favorites. Oblíbené jsou ale tak užitečným doplňkem Map, že stojí za to je zde znovu vysvětlit.

Pomocí oblíbených položek můžete pomocí několika klepnutí získat pokyny ke všem často navštěvovaným místům. Ať už potřebujete pokyny domů odjinud, nebo chcete zkontrolovat provoz do práce, můžete tak snadno udělat pomocí oblíbených položek.

Jak přidat Oblíbené:

 1. Otevřeno Mapy a přetažením vyhledávací lišty nahoru zobrazíte své oblíbené položky.
 2. The Domov a Práce umístění se vždy zobrazí jako první v seznamu Oblíbené, pokud je však neodstraníte.
 3. Chcete-li přidat adresy pro tato místa, klepněte na jednotlivé možnosti a upravte adresu na kartě kontaktu.
 4. Chcete-li přidat další oblíbené položky, přejeďte prstem k pravému okraji seznamu a klepněte na Přidat.
 5. Nyní vyhledejte požadovanou firmu nebo adresu a klepnutím ji přidejte.
 6. Změň Označení nebo Typ umístění pro vaši novou oblíbenou položku. Můžete si dokonce vybrat někoho, kdo bude automaticky Sdílet ETA s pokyny k tomuto místu.
 7. Klepněte na Hotovo dokončete vytváření nové oblíbené položky.
Přidejte do Map oblíbené

Vaše nová oblíbená položka se zobrazí vedle ostatních v Mapách. Přejetím seznamu zobrazte všechny z nich a klepnutím na oblíbenou položku načtěte její umístění.

Jak upravit Oblíbené:

 1. Otevřeno Mapy a přetažením vyhledávací lišty nahoru zobrazíte své oblíbené položky.
 2. Klepněte na Vidět vše nad svými oblíbenými, pak použijte i tlačítko pro úpravu oblíbených položek.
 3. Klepněte na Upravit v levém dolním rohu můžete změnit pořadí a smazat oblíbené položky.
 4. Přetažením úchytů na pravém okraji můžete oblíbené položky přesunout do jiného pořadí. Oblíbené nebo domácí nebo pracovní položky bohužel nemůžete přesunout, ale můžete je smazat.
 5. Chcete-li odstranit oblíbenou položku, klepněte na ikonu Mínus (), poté potvrďte, že chcete Vymazat to.
 6. Po dokončení úprav klepněte na Hotovo.
Úpravy oblíbených položek v Mapách

Můžete také použít Přidat (+) v pravém dolním rohu Vidět vše obrazovce přidat oblíbené položky.

Vytvořte si vlastní průvodce nebo sbírky

Průvodci nebo sbírky vám v závislosti na verzi iOS umožní uložit společně skupinu míst v Apple Maps. To znamená, že můžete vytvořit sbírku atrakcí, které chcete navštívit na výletě, restaurace, kde se můžete najíst na rande, nebo kluby, kam vyrazit v noci.

Můžete sdílet průvodce nebo sbírky, které mohou používat další lidé. Sdílení průvodců umožňuje ostatním lidem těžit z vašich místních znalostí. Ale také to znamená, že si můžete stáhnout průvodce jiných lidí a naučit se od nich také nejlepší místa!

Hlavní rozdíl mezi funkcemi Průvodci a Kolekce v Mapách spočívá v tom, že Apple nabízí profesionálně sestavené průvodce pro malý výběr měst, jako je New York nebo San Francisco.

Jak vytvořit průvodce nebo sbírku:

 1. Otevřeno Mapy a přetažením vyhledávací lišty nahoru zobrazíte své průvodce nebo sbírky pod řadou oblíbených položek.
 2. Pokud máte méně než tři průvodce nebo sbírky, klepněte na Nový průvodce nebo Nová kolekce vytvořit.
 3. Pokud máte tři nebo více průvodců nebo sbírek, klepněte na Vidět vše pak použijte Přidat (+) v pravém dolním rohu vytvořte nový.
 4. Pojmenujte svého průvodce nebo sbírku a klepnutím na ikonu fotoaparátu vyberte fotografii. Můžete se také rozhodnout nechat fotografii prázdnou a Mapy k vytvoření použijí první přidané umístění.
 5. Klepněte na Vytvořit k vytvoření prázdného průvodce nebo sbírky.
Přidejte sbírku v Mapách

Jak přidat umístění do průvodce nebo sbírky:

 1. Otevřeno Mapy, přetáhněte vyhledávací lištu nahoru a klepněte na svého průvodce nebo sbírku. Pokud nevidíte ten, který chcete, klepněte na Vidět vše a potom klepněte na Průvodce nebo Sbírka.
 2. Posunutím nahoru odhalíte celého průvodce nebo sbírku a poté klepněte na ikonu Přidat (+) v pravém dolním rohu.
 3. Vyhledejte místo pomocí názvu místa, popisu nebo adresy. Poté klepněte na ikonu Přidat tlačítko vedle výsledku hledání a přidejte jej do svého průvodce.
 4. Případně otevřete Mapy a najděte místo, které chcete přidat do svého průvodce nebo sbírky, jako obvykle v Mapách. Zobrazte podrobnosti daného místa a klepněte na Uložit do nebo Přidat do následovaný průvodcem nebo sbírkou, do které jej chcete přidat.
Přidejte umístění do sbírky

Jak upravit průvodce nebo sbírku:

 1. Otevřeno Mapy a přetažením vyhledávací lišty nahoru zobrazíte své průvodce nebo sbírky. Pokud nevidíte ten, který chcete upravit, klepněte na Vidět vše.
 2. Klepněte na průvodce nebo sbírku, kterou chcete upravit.
 3. V horní části průvodce nebo sbírky použijte Třídit možnost změnit pořadí vašeho seznamu. Můžete se rozhodnout třídit místa podle název, Vzdálenostnebo datum přidáno.
 4. Chcete-li odstranit místa, klepněte na Upravit v levém dolním rohu a vyberte umístění, která chcete odebrat. Poté klepněte na Vymazat v pravém dolním rohu.
 5. Můžete také přejet prstem zprava doleva na místě a odhalit tak Vymazat tlačítko bez klepnutí Upravit.
Upravte sbírku v Mapách

Podívej se okolo

Look Around nabízí interaktivní zobrazení na úrovni ulice, které vám umožní přiblížit se osobně s městy po celém světě. Tímto způsobem se můžete seznámit s cílem, než vyrazíte ze dveří.

Ačkoli Google implementoval svoji funkci Street View před lety, Apple stále zavádí funkci Mapy rozhlížet kolem pro nová města. Seznam míst v okolí se podívejte na web Apple Maps Image Collection.

Přístup Rozhlížet se v Mapách

Tady je způsob, jak použít funkci Look Around s cílovými destinacemi Apple Maps, které ji nabízejí:

 1. Vyhledejte nebo vyberte místo v Mapách a poté přejetím prstem nahoru zobrazte všechny podrobnosti o daném cíli.
 2. Pokud je k dispozici Rozhlédnout se, klepněte na Rozhlédni se na prvním obrázku pro dané umístění.
 3. Když se objeví pohled Rozhlédnout se, posuňte prstem, abyste se podívali různými směry, a potom klepněte na místo, kam chcete jít. Rozhlédnout se kolem vám přiblíží ulici a zobrazí vám nový pohled.
 4. Klepněte na ikonu Minimalizujte šipky v horní části obrazovky zobrazíte okno Rozhlédnout se spolu s mapou. Jak se pohybujete v rozhlížet, Dalekohled ikona na mapě se změní, aby odrážela váš nový pohled.
 5. Klepněte na Hotovo zavřít Rozhlédnout se, až skončíte.
Rozhlédněte se v Mapách

Funkce Look Around funguje na výšku i na šířku, takže můžete použít, co se vám nejvíce líbí!

Sdílejte svůj ETA

Další skvělou funkcí v Apple Maps je schopnost sdílet odhadovaný čas příjezdu (ETA), když budete postupovat podle pokynů. Toto využívá automatizované texty nebo oznámení, aby vaši přátelé, členové rodiny nebo spolupracovníci věděli, kdy očekáváte, že dorazíte na konkrétní místo.

Pokud lidé, se kterými sdílíte náš ETA, používají také zařízení Apple, mohou si také zobrazit vaši trasu a aktuální polohu v aplikaci Mapy.

Sdílení vašeho ETA s Mapami je pohodlné a bezpečné. Nemusíte si dělat starosti ani s vynahrazováním ztraceného času na vaší cestě, protože Share ETA automaticky aktualizuje lidi, pokud přijdete do zpoždění.

Sdílení vašeho ETA pomocí Map:

 1. Vyberte cíl v Mapy a klepněte na Pokyny.
 2. Vyberte trasu, kterou chcete jet, a klepněte na Jít začít.
 3. Než odejdete, klepněte na Sdílet ETA ve spodní části obrazovky a vyberte kontakt, se kterým chcete svůj ETA sdílet. Můžete také přejet prstem nahoru ze spodní části obrazovky a odhalit Sdílet ETA tlačítko, pokud se nejprve nezobrazí.
 4. Pokud svou polohu sdílet nechcete, otevřete Sdílet ETA znovu otevřete nabídku a klepnutím na ikonu osoby s ní přestanete sdílet.
Sdílejte svůj ETA v Mapách

Další z nejlepších nových funkcí v Apple Maps

Nejzajímavější funkce aplikace Mapy Apple jsme již popsali. Existuje ale spousta menších funkcí, které také stojí za zmínku ve zkratce.

 • Cyklistické pokyny: Vyberte si cyklotrasy, které využívají cyklostezky a varují vás o nadmořské výšce nebo schodištích.
 • Pokyny pro elektrická vozidla: Mapy zohledňují dojezd vašeho elektromobilu a plány zastavení a nabíjení, pokud potřebujete.
 • Pohled na spojení: U řidičů v Číně vás tato funkce dostane před zatáčkou do správného jízdního pruhu.
 • Tranzit v reálném čase: Nyní můžete vidět živé časy odjezdů, polohu dopravy a podrobný plán zastávek.
 • Stav letu: Získejte podrobnosti o svém letu, včetně terminálů, bran, časů odletu a dalších.
 • Varování před zahlcením: Mapy nabízejí varování před zahlcením pro velká města, aby pomohly snížit provoz a upozornit vás na poplatky.
 • Zákaznická zpětná vazba: Pokud potřebujete nahlásit problém s místem, můžete proces zjednodušit pomocí přepracovaného formuláře pro zpětnou vazbu.

Povězte nám o svých oblíbených nových funkcích Map

Každá z těchto funkcí v Apple Maps je skvělým doplňkem aplikace. Ale ne každý používá stejné funkce nebo je používá tak často jako my. Neváhejte tedy níže komentovat své osobní oblíbené funkce v Mapách!

Pokud si nejste jisti, kde začít, podívejte se na nejnovější funkce Map v systému iOS 14, kde najdete několik nápadů.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found