Jak používat Siri Raise k mluvení v watchOS 5

V různých zařízeních Apple je používání Siri obvykle hračka - stačí stisknout tlačítko nebo jednoduchá klíčová fráze. Uživatelé hodinek Apple Watch toužili od chvíle, kdy byly první hodinky Apple Watch spuštěny se Siri! A teď je konečně tady s uživateli watchOS 5 – Series 3 a vyššími.

Ale vyvolání digitálního asistenta bude ještě snazší a plynulejší. K aktivaci již nebudete muset stisknout Digital Crown nebo říkat „Hey Siri“. Místo toho vám díky nové funkci v watchOS 5 stačí udělat jedno jednoduché gesto.

Tato funkce se nazývá Raise to Speak a do značné míry dělá přesně to, co říká - zvednete zápěstí směrem k tváři, abyste vyvolali Siri.

PŘÍBUZNÝ:

 • 15 užitečných tipů a triků pro Siri pro vaše Apple Watch
 • Jak Siri nefunguje na Apple Watch, jak na to
 • watchOS 5, Zde je, jak můžete upravit Control Center
 • 10 skrytých funkcí v watchOS 5
 • Chyby při instalaci watchOS 5, zde je návod, jak je opravit

Odtud můžete začít vyslovovat příkaz. Už to nebude mnohem třecí. Jak již bylo řečeno, o této funkci byste měli vědět několik dalších věcí.

Jak povolit Siri Raise mluvit

Raise to Speak pro Siri je ve watchOS 5 ve výchozím nastavení zapnuto. Mohlo se však chtít nechtěně vypnout, takže možná budete chtít toto nastavení zkontrolovat.

Raise to Speak funguje u Apple Watch Series 3 a novějších

 • Otevři Nastavení aplikace na Apple Watch.
 • Klepněte na Všeobecné.
 • Přejděte dolů a najděte Siri. Klepněte na něj.
 • Ujistit se, že Raise to Speak je zapnuto.

Pokud si to ještě pořád nefunguje, možná používáte starší beta verzi watchOS 5 (několik prvních beta verzí tuto funkci neobsahovalo). Aktualizujte svůj iOS na aktuální veřejně vydanou verzi watchOS.

Jak používat funkci Raise to Speak

Celá funkce Raise to Speak má být snadná, takže není opravdu co vysvětlovat.

Používání funkce Raise to Speak je doslova dvoustupňový proces

 • Zvedněte zápěstí s Apple Watch.
 • Začněte vyslovovat svůj příkaz do Apple Watch.

Pokud se funkce spustila správně, měl by Siri automaticky poslouchat váš příkaz. Je to tak snadné. Siri trvá jen pár sekund, než se vrátí s vašimi sportovními aktualizacemi.

Už žádné „Hej Siri.“ Stačí si hodinky přiblížit k ústům a vyžádat si informace.

Další tipy k použití

Samozřejmě je třeba mít na paměti několik dalších věcí, abyste zajistili, že vaše zkušenost s Raise to Speak bude co nejplynulejší.

Spropitné:Pokud funkce Raise to Speak po aktualizaci watchOS 5 nefunguje, zkuste Apple Watch restartovat. Obvykle to funguje po restartu.

Funkce se spoléhá na mírně odlišný pohyb, než jednoduše zvednout Apple Watch a zobrazit čas. Nositelné zboží dokáže rozpoznat rozdíl mezi těmito dvěma gesty a určit váš záměr, ale někdy to vyžaduje trochu přemlouvání.

Chcete-li například správně aktivovat funkci Raise to Speak, možná budete muset občas zvednout zápěstí o něco výše a blíže k tváři.

Budete také muset použít normální hlasitost hlasu pro Siri, abyste pochopili svůj dotaz nebo požadavek. Od watchOS 5 nefungují šeptané hlasové příkazy.

Spropitné: Jakmile se Siriho na něco zeptáte, můžete sklonit zápěstí. Až Siri odpoví, ucítíte klepnutí.

Na druhém konci spektra využívá funkce k určení záměru blízkost Apple Watch. Takže Raise to Speak nebude náhodně aktivován hlasy jiných lidí.

Podobně se nikdy nebudete muset obávat náhodného spuštění zařízení iPhone nebo HomePod, pokud na svých hodinkách Apple Watch používáte funkci Raise to Speak.

Další užitečné věci, které byste měli vědět

V Nastavení existuje několik dalších možností, které mohou ovlivnit vaši zkušenost s Raise to Speak. Nejedná se o zásadní tipy, ale je dobré vědět, pokud na svém nositelném zařízení Apple hodně používáte Siri.

Nejprve můžete skutečně změnit hlasitost odezvy Siri. Toto je užitečná funkce, takže digitální asistent nereaguje příliš hlasitě nebo tiše na vaše prostředí nebo okolnosti.

Změňte hlasitost Siri Response

 • Otevřete aplikaci Nastavení na Apple Watch.
 • Klepněte na Obecné
 • Přejděte dolů a klepněte na Siri.
 • Znovu přejděte na celou hlasitost.
 • Měli byste vidět Hlasitost hlasu - Reproduktor.
 • Klepněte a přetáhněte jezdec, nebo použijte digitální korunku a upravte hlasitost podle svých představ.

Poznámka: Tím se změní pouze hlasitost Siri prostřednictvím reproduktoru Apple Watch, nikoli hlasitost sluchátek.

Můžete také upravit, kdy Siri skutečně hlasitě reaguje na nastavení Hlasová zpětná vazba. Najděte to stejně Nastavení -> Obecné -> Siri nabídka jako poslední možnost Siri.

Existují tři možnosti

 • Vždy na. Siri bude vždy hlasitě reagovat na vaše příkazy.
 • Ovládání v tichém režimu. Siri bude reagovat hlasově, ale ne, pokud je aktivován tichý režim.
 • Pouze sluchátka. Siri bude reagovat hlasově, pouze pokud máte AirPods nebo jiná sluchátka s technologií Bluetooth.

Raise To Speak nefunguje na Apple Watch, zde je postup, jak to opravit

Nepracuje nová funkce Raise to Speak na Apple Watch správně? Několik uživatelů uvádí, že se jedná o zásah nebo ztrátu a nezdá se, že by zjistili, co je příčinou problému.

8 z 10krát určuje, jak Apple Watch při používání této funkce určuje, zda tato funkce bude fungovat nebo ne.

Jak již bylo zmíněno dříve, tato funkce vyžaduje modely řady 3 nebo novější se systémem watchOS 5 a vyšším. Zdá se, že tato funkce nefunguje, pokud máte AirPods připojené k Apple Watch. Odpojte AirPods a vyzkoušejte to.

Zde je několik pokynů, které by vám měly pomoci, pokud se s tímto problémem setkáte po upgradu na watchOS 5. Zkuste prosím kroky 1,2,3 a zkontrolujte. Pokud to nefunguje, můžete zkusit kroky 4 až 6 a po každém kroku vyzkoušet.

 • Na hodinkách Apple Watch klepněte na Nastavení> Obecné> Siri a ujistěte se, že je Zvýšení na řeč zapnuto. Pokud je ZAPNUTO, přepněte jej do polohy VYPNUTO, počkejte několik sekund a poté jej znovu zapněte.
 • Restartujte Apple Watch.
 • Při používání této funkce je rozhodující orientace hodinek. Ciferník Apple by měl být jaksi kolmý k podlaze. Budete muset otáčet zápěstím tak, aby ciferník směřoval k vašim ústům. Když mluvíte do jednotky, vyžaduje střední až vysokou hlasitost.
 • Na iPhonu přejděte do Nastavení> Siri a hledání a vypněte možnost Poslouchat „Hej Siri“. Poté jej znovu zapněte.
 • Na iPhonu zkontrolujte, zda je Siri zapnutá. Klepněte na Nastavení> Siri a hledání a poté zapněte možnost Poslouchat na „Hej Siri“. Na iPhone X zapněte Stiskněte boční tlačítko pro Siri. Na iPhone 8 nebo starším zapněte Stiskněte Siri pro Siri. Vaše Apple Watch zrcadlí váš iPhone, takže hodinky nemusíte kontrolovat.
 • Zkuste odstranit kryty obrazovky nebo jiná ochranná zařízení a zkontrolujte, zda toto příslušenství neblokuje váš mikrofon.

Pokud problémy stále přetrvávají, je čas obrátit se na podporu Apple a zkontrolovat je

Doufáme, že vám to přišlo užitečné!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found