Zvládněte aplikaci YouTube pro iOS jako profesionál s těmito 19 tipy

YouTube je jedním z nejpopulárnějších webů na světě, takže je velká šance, že jej použijete. Shromáždili jsme 19 skvělých tipů, jak zvládnout aplikaci YouTube pro iOS. Ať už jste fanouškem YouTube nebo jen rádi sem-tam sledujete zvláštní video, platforma má co nabídnout nad rámec svých nejzákladnějších funkcí.

To platí zejména pro aplikaci YouTube pro iOS. Aplikace YouTube, která je k dispozici pro iPhone, iPad a iPod touch, se velmi doporučuje při sledování videí YouTube v prohlížeči na vašem chytrém zařízení. Těchto 19 tipů a triků je jen několik důvodů, proč.

Problémy s YouTube na iPadu Safari při spuštění iPadOS

Pokud jste nedávno aktualizovali svůj iPad na iPadOS a máte potíže s přehráváním YouTube v Safari, možná budete chtít zkontrolovat svá nastavení. Pokud vidíte chybové zprávy typu „Safari nemůže stránku otevřít, protože adresa je neplatná“, začněte tím, že se podíváte do aplikace Nastavení.

V části Nastavení> Safari přejděte dolů do sekce „Nastavení webových stránek“. Zde vypněte možnost „Požádat o web pro počítače“ a měl by fungovat správně. Jiným způsobem, jak Youtube použít, pokud máte problémy, je načíst stránku „m.youtube.com“, což je mobilní verze YouTube, a zkontrolovat, zda funguje.

A konečně, pokud jste svůj iPadOS neaktualizovali na nejnovější verzi (iPadOS 13.2.3), měli byste plánovat jeho aktualizaci.

Doufáme, že vám těchto 19 tipů pomohlo !!

1. Přejetím prstem nahoru zobrazíte doporučený obsah.

Fronta YouTube nahoře další obvykle dělá dobrou práci při zjišťování toho, co chcete sledovat dále.

YouTube nemá žádný nedostatek videí, ale stále může být těžké přijít na to, co sledovat dále. Proto je dobré se seznámit s praktickou frontou Up Next. Obvykle se zobrazí pod videem, které právě sledujete. Pokud jste v režimu na šířku, můžete k němu přejet přejetím prstem zdola nahoru.

Fronta Up Next je založena na proprietárním algoritmu YouTube, což znamená, že se může divoce měnit. Část z toho je založena na videu, které právě sledujete, ale YouTube bere v úvahu také vaši historii sledování a předplatné. Je to užitečná funkce, která vám umožní objevit další obsah, který vás zajímá.

2. Převezměte kontrolu nad kvalitou videa v aplikaci YouTube pro iOS.

Ve výchozím nastavení bude YouTube přehrávat videa na určité úrovni kvality - což závisí na vašem operátorovi a dalších metrikách. Přehrávání však můžete převzít klepnutím na tříbodovou nabídku při sledování videa YouTube a výběrem možnosti Kvalita.

Existuje také několik souvisejících věcí, které můžete udělat. Stačí například přidat „HD“ do libovolného vyhledávání na YouTube a vyřadit videa nižší kvality. Chcete-li uložit data, můžete také přejít do Nastavení a klepnout na přepínač vedle Přehrávejte HD pouze na Wi-Fi, což je docela samozřejmé, ale neméně užitečné nastavení.

3. Dolaďte doporučení YouTube.

Označování videí jako Nezajímaná je jedním ze způsobů, jak doladit vaše doporučení ohledně YouTube.

Když už mluvíme o objevování dalšího obsahu, jedním z hlavních způsobů, jak najít skvělá videa ke sledování, je domovská stránka YouTube pro iOS. Tato stránka shromažďuje různá videa, která jsou populární, doporučená nebo od autorů, k jejichž odběru jste přihlášeni. Samozřejmě to není vždy nejpřesnější.

Naštěstí můžete skutečně doladit algoritmus YouTube - pokud jste do aplikace přihlášeni pomocí účtu Google. Stačí klepnout na ikonu nabídky se třemi tečkami vedle názvu videa. Poté vyberte Nezajímá mě. K dispozici budou další možnosti, které můžete použít k úpravě typu obsahu, který vám YouTube doporučí.

4. Zastavte automatické přehrávání v aplikaci YouTube pro iOS.

Pokud hrajete, automatické přehrávání vám může ušetřit klepnutí. Jinak je to trochu otravné.

Pokud jste na YouTube zběsilí, platforma automaticky přehraje další video ve vaší frontě Up Next. Samozřejmě, jak si dokážete představit, může to být docela nepříjemné, pokud si chcete jen prohlédnout jedno video z YouTube (nebo vás videa v Up Next nezajímají).

Naštěstí má aplikace YouTube pro iOS funkci, která vám umožní zastavit mechanismus automatického přehrávání - ale je snadno přehlédnutelná. Při přehrávání videa přejděte do režimu na výšku a stiskněte přepínač vedle Automatického přehrávání.

5. Objměte zářez.

Pokud to vydržíte, můžete plně využít svůj displej tím, že obejdete zářez.

Zářezy na chytrých telefonech jsou sporným tématem, ale je pravděpodobné, že zde zatím zůstanou. Na iPhonech se zářezy od senzoru bude YouTube přehrávat video v režimu přiblížení, aby skryl zářez. Ale toto chování můžete skutečně změnit.

Nejprve se musíte ujistit, že používáte nejnovější verzi YouTube. Při sledování videa pak stačí jen přiblížit a přiblížit zobrazení, jako byste to udělali na fotografii. Tím se aktivuje režim celé obrazovky, přičemž jediným přerušením obrazovky bude zářez. Ve výchozím nastavení však není možné nastavit aplikaci tak, aby přehrávala přiblížená videa.

6. Přidejte video, které si chcete prohlédnout později.

Pokud seznamy skladeb často nepoužíváte, klepnutím na tuto ikonu přidáte video do seznamu Přehrát později.

Možná nebudete mít vždy čas se podívat na video z YouTube. Pokud však najdete video, které nechcete zapomenout, můžete jej přidat do seznamu Přehrát později. Jedná se o speciální nativní seznam skladeb, který udržuje videa přehledně uspořádaná pro pozdější prohlížení. A je snadno přístupný v celé aplikaci YouTube pro iOS.

Videa, která si můžete prohlédnout později, můžete přidat jedním ze dvou způsobů. Při procházení videí stačí klepnout na nabídku se třemi tečkami a klepnout na Přidat ke sledování později. Pokud právě sledujete video, klepněte na ikonu + v horní části displeje. Ve výchozím nastavení přidá video do nejnovějšího uloženého seznamu skladeb - můžete jej však přidat do seznamu Přehrát později klepnutím na ikonu +.

7. Zrychlete to (nebo zpomalte).

Nastavení jiné rychlosti přehrávání videa může nabídnout skvělé i užitečné výsledky.

V naprosté většině případů mají videa obvykle jednu rychlost: přehrávání. Ale aplikace YouTube pro iOS ve skutečnosti umožňuje vyladit rychlost videa, abyste jej mohli sledovat rychleji nebo pomaleji, než bylo jeho zamýšlené přehrávání. Stačí klepnout na ikonu se třemi tečkami ve videu YouTube a vybrat rychlost přehrávání.

Většinou je to trochu frivolní a zábavná funkce. Mnoho uživatelů s tím ale rád experimentuje při sledování hudebních videí - přehrávání skladby rychleji nebo pomaleji může mít za následek úžasné výsledky. Pokud se pokoušíte probrat dlouhým vzdělávacím rozhovorem nebo pohovorem, může vám pomoci také nastavení přehrávání na vyšší rychlost.

8. Sledujte tiše (s titulky).

Žádná sluchátka? Existuje více než miliarda videí na YouTube s automaticky generovanými titulky.

Nemůžete vždy sledovat videa na plný objem. Pokud jste ale v tichém prostředí a zapomněli jste si sluchátka, nemusíte přeskakovat svoji flámu na YouTube. Je to proto, že na YouTube existuje více než 1 miliarda videí s titulky nebo titulky.

Stačí klepnout na ikonu CC v pruhu zobrazení. Můžete si vybrat běžný jazyk nebo zvolit automatický překlad do jiného jazyka. Mějte na paměti, že mnoho z těchto titulků je generováno počítačem, což znamená, že nemusí být nejpřesnější.

9. Nákup a půjčování filmů.

YouTube má ve skutečnosti k dispozici velký katalog filmů, které lze zakoupit nebo vypůjčit. (Velký Lebowski je dobré místo pro začátek.)

Pokud jde o filmy, pravděpodobně se rozhodnete pro Netflix, Amazon nebo Hulu. Ale bez vědomí mnoha uživatelů má YouTube ve skutečnosti rozsáhlý katalog celovečerních filmů a dalšího obsahu, který si můžete zakoupit nebo vypůjčit a zobrazit přímo v aplikaci.

Nejprve vyhledejte film. Jedním z nejlepších výsledků by měl být samotný film - výpis bude obvykle o něco větší než u běžných videí YouTube. Odtud jej můžete koupit nebo pronajmout klepnutím na ikonu ceny. YouTube vám nákup zaúčtuje na váš účet Google - a budete si ho moci ponechat navždy.

10. Získejte aplikaci YouTube Kids.

YouTube Kids je celkově bezpečnější platforma pro malé děti - protože nabízí pouze obsah vhodný pro děti.

YouTube, pokud jde o digitální platformy, je poměrně rozsáhlé místo plné všeho druhu obsahu. Jak si dokážete představit, zahrnuje to spoustu obsahu, který pravděpodobně není vhodný pro mladší diváky. Pokud máte děti, dobrou volbou je aplikace YouTube Kids.

YouTube Kids je ve skutečnosti úplně odděleno od standardní aplikace YouTube. Google však slibuje, že je „bezpečnější a jednodušší zkoumat svět prostřednictvím online videa.“ Vzhledem k tomu, že aplikace YouTube nemá žádné funkce rodičovského filtrování, je YouTube Kids další nejlepší věc. Zde si jej můžete stáhnout.

11. Změňte gesto dvojitého klepnutí.

Je 10 sekund příliš dlouhé přeskočení? Ve skutečnosti můžete upravit nastavení dvojitého klepnutí a vyhledat čas v nastavení YouTube.

Pokud YouTube používáte pro iOS nějakou dobu, pravděpodobně to víte o poklepání. V zásadě platí, že pokud poklepete na levou nebo pravou stranu obrazovky, přeskočí dopředu nebo o 10 sekund zpět.

Ale 10 sekund může být příliš dlouhý skok. Youtube má málo známé nastavení, které uživatelům umožňuje upravit časový rámec přeskočení. Stačí kliknout na profilový obrázek v pravé horní části obrazovky. Poté přejděte do Nastavení -> Obecné -> Poklepáním vyhledejte.

12. Podívejte se na virtuální realitu a 360 videa.

360stupňový obsah a obsah virtuální reality jsou novým způsobem, jak zažít videa z YouTube.

Virtuální realita a 360stupňová videa jsou jednou z dalších hranic, pokud jde o online obsah - a YouTube to také ví. I když jste vášnivým divákem na YouTube, možná nevíte, že na platformě již existuje spousta 360stupňových videí a videí VR.

Jednoduše vyhledejte 360stupňová videa a vyzkoušejte to. Je to extrémně skvělý a pohlcující způsob sledování YouTube. Tím to ale nekončí. YouTube je také kompatibilní s náhlavními soupravami pro virtuální realitu a na to, abyste si mohli užít VR, nemusíte ani rozdávat peníze. Jednoduše si vezměte Google Cardboard a klepněte na funkci Google Cardboard v aplikaci YouTube.

13. Vymažte a pozastavte svou historii.

V nabídce nastavení YouTube můžete snadno vymazat nebo pozastavit historii vyhledávání a prohlížení.

Kdykoli sledujete YouTube a jste přihlášeni k účtu Google, každé vaše vyhledávání a každé video, které sledujete, zanechá na platformě digitální stopu. Toto je vaše historie vyhledávání a historie sledování. Svou historii YouTube však můžete převzít přímo v aplikaci.

Klepněte na svůj profilový obrázek a přejděte do Nastavení. Jakmile jste tam, přejděte dolů a najděte podnadpis Historie a soukromí. Zde budete mít několik možností. Samozřejmě můžete vymazat historii svých hodinek nebo vyhledávání. Můžete to však také pozastavit - to znamená, že pokud vyhledáváte nebo prohlížíte, nezobrazí se ve vaší historii, pokud je funkce povolena.

14. Vyhledávejte nebo spravujte svou historii v aplikaci YouTube pro iOS.

Kromě vymazání historie můžete také jednotlivě zobrazit výpisy nebo prohledávat svoji aktivitu na YouTube.

Ve stejné podpoložce Historie a soukromí existuje také možnost Spravovat veškerou aktivitu. To má několik užitečných nástrojů kromě toho, že můžete jednotlivě mazat nebo prohlížet videa, která jste sledovali.

Jedním z nejužitečnějších nástrojů je schopnost prohledávat vaši historii. Vyhledávací panel v této nabídce je zcela samostatná entita než hlavní vyhledávací panel YouTUbe - to znamená, že bude zobrazovat pouze výsledky z videí, která jste si již prohlíželi. Je to šikovný způsob, jak najít ten nepolapitelný klip, který chcete znovu přehrát, ale jeho jméno si nepamatujete.

15. AirPlay na televizi.

Pokud máte Apple TV, PS4, Smart TV nebo jiné streamovací zařízení, můžete snadno přenášet videa z YouTube na větší obrazovku.

Procházení YouTube je obecně rychlejší na počítači, tabletu nebo smartphonu. Je ale těžké tvrdit, že videa se nejlépe zobrazují na větším displeji. Proč tedy nezkusit největší displej ve vaší domácnosti - televizi. Pokud máte Smart TV nebo máte streamovací zařízení, jako je herní konzole nebo set-top box, můžete snadno přenášet video do televize.

Při sledování videa na YouTube stačí klepnout na ikonu Sledovat na TV. Odtud byste měli vidět seznam zařízení, která jsou připojena k vaší síti Wi-Fi. Alternativně mohou existovat zařízení, ke kterým je jednoduše připojen váš účet. Ať tak či onak, je to docela jednoduché.

16. Změňte svůj region v aplikaci YouTube pro iOS.

Změna vaší oblasti může vést k dostupnějšímu obsahu - nebo alespoň k jiné populární sekci.

Ve výchozím nastavení YouTube přizpůsobí váš zážitek z platformy v závislosti na vaší oblasti. Za normálních okolností je to v pořádku, ale existuje řada důvodů, proč budete chtít svůj region změnit - například sledování videí specifických pro daný region nebo pouhý únik z „trendové“ sekce vašeho regionu. “

Stačí klepnout na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu obrazovky. Poté vyberte v nabídce Nastavení, klepněte na Obecné a nakonec klepněte na Poloha. Upozorňujeme, že to neovlivní jazyk vaší konkrétní aplikace YouTube.

17. Sledujte své soukromí.

Pokud máte po ruce prohlížeč, můžete určit, kolik dat je viditelných pro ostatní uživatele YouTube.

I když se to běžně nepovažuje za plnohodnotnou platformu sociálních médií, YouTube má několik sociálních funkcí. To zahrnuje možnost vidět, co se líbí ostatním uživatelům, stejně jako jejich předplatné a uložené seznamy skladeb. Pokud byste raději nesdíleli tyto informace světu, můžete povolit několik jednoduchých nastavení ochrany osobních údajů, které vám pomohou omezit vaše data.

Budete k tomu potřebovat prohlížeč, který není v aplikaci YouTube přístupný. Nastavení se však bude vztahovat na váš účet YouTube bez ohledu na to, jakou platformu pravidelně používáte. Stačí přejít na youtube.com/account_privacy a přihlásit se.> _ Odtud zaškrtněte políčka Vedle všech mých oblíbených videí a uložených seznamů skladeb soukromých a Zachovat všechna moje předplatná v soukromí.

18. Podívejte se na nástroje pro digitální zdraví na YouTube.

Díky funkci Sledování času na platformě můžete sledovat, kolik YouTube používáte.

Díky hnutí Time Well Spent a dalším snahám je digitální pohoda horkým tématem v technické komunitě. Google si také všiml tohoto hnutí - a implementoval nástroje pro digitální zdraví přímo v aplikaci YouTube.

Stačí kliknout na ikonu svého profilu v pravém horním rohu. Poté klepněte na Sledovaný čas. Tato nabídka vám ukáže různé statistiky o vašem používání YouTube, včetně toho, kolik času jste strávili sledováním dnes, včera, minulý týden a váš denní průměr. Existují také některé nástroje, které vám zabrání v přílišném bingingu, například možnost Připomenout, abych si udělal přestávku.

19. Zvažte YouTube Premium pro aplikaci YouTube pro iOS pro iOS.

Pokud hodně používáte YouTube, Premium může velmi dobře stát za měsíční náklady na předplatné.

Pokud často navštěvujete YouTube a netrpíte únavou z předplatného, ​​může se vyplatit si zaregistrovat YouTube Premium. Jistě, je to jen další služba, která vám vezme peníze. Ale pokud jste fanouškem YouTube, stojí to za to.

U jednoho už nikdy nebudete muset sledovat další reklamu na YouTube. Existují však i další výhody. Například YouTube Premium umožňuje přehrávání obsahu na pozadí - ideální pro poslech hudby. Kromě dalších exkluzivních funkcí si můžete také stáhnout videa pro offline prohlížení.

Bonus pro aplikaci YouTube pro aplikaci YouTube

Zkoušeli jste někdy na svém iPhonu nebo iPadu přehrávat videa z YouTube na pozadí? Toto byla funkce, která se uživatelům líbila, ale věci se stále mění. Zde je několik ověřených způsobů, jak přehrávat Youtube na pozadí!

Doufáme, že se vám některé z těchto tipů pro Youtube líbily! Které jsou vaše oblíbené? Existuje nějaký tip, který vám připadá užitečný, a my jsme se jím nezabývali? Rádi bychom vás slyšeli. Dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found