Kde je aplikace Noise? Tipy pro Apple Watch a iPhone

Apple Watch vždy byl produkt, který se stará o zdraví svých uživatelů. A v nadcházející aktualizaci watchOS 6 se Apple Watch postará také o vaše sluchové zdraví. Na WWDC ‘19 společnost Apple oznámila novou platformu watchOS zaměřenou na zdraví nazvanou Noise. Jak asi tušíte, tato funkce má chránit vaše uši před nebezpečnými hladinami hluku. Takto získáte přístup k funkcím aplikace Noise.

Co je aplikace Noise?

Nová aplikace Noise je v zásadě aplikace, která detekuje hlasité zvuky ve vašem prostředí - a pošle vám upozornění s upozorněním, že by mohly způsobit ztrátu sluchu.

Noise nastavuje vestavěný mikrofon k měření úrovně decibelů vašeho prostředí a hluků v něm. Když dosáhne určité hranice, automaticky vám zašle oznámení.

Můžete si také otevřít aplikaci Noise, pokud si myslíte, že jste v hlučném prostředí, abyste viděli úroveň decibelů okolí.

Proč potřebuji aplikaci pro měření decibelů?

Opakované vystavení zvukům nad určitou decibelovou hladinu může negativně ovlivnit váš sluch. Jinými slovy, může to vést ke ztrátě sluchu - i když si to neuvědomujete.

Dosud jste si možná ani moc nepomysleli na hlasité zvuky přispívající ke ztrátě sluchu. A velkým problémem se ztrátou sluchu je, že k tomu obvykle dochází postupně. Jinými slovy si možná nevšimnete, že ztrácíte sluch, dokud nebude pozdě s tím něco dělat.

Ale díky aplikaci Noise můžete začít přijímat preventivní opatření, abyste si dlouhodobě zachránili sluch.

I když vás neobtěžují hlasité zvuky, vystavení se hlasitému prostředí může zhoršit ztrátu sluchu. Když vás Noise upozorní na příliš hlasitou situaci, můžete podniknout kroky k odstranění sebe samého, zasunutí špunty do uší nebo jiným způsobem dát svým uším pauzu.

Jaká je přijatelná hladina hluku?

Ve výchozím nastavení vám aplikace Noise pošle upozornění, pokud průměrná hladina hluku ve vašem prostředí dosáhne nebo přesáhne 90 decibelů po dobu tří minut. To je o zvuku jízdy motocyklu nebo sekačky na trávu.

Ucítíte jemné klepnutí na zápěstí a na Apple Watch se objeví upozornění. Stačí na něj klepnout a zobrazit úroveň okolního decibelu a další informace o ztrátě sluchu.

Pokud jde o obsah, měkký šepot je kolem rozsahu 40 decibelů, zatímco vzlet trysky je asi 120 decibelů. Další informace o decibelech a ztrátě sluchu najdete na této webové stránce OSHA.

Kde je aplikace Noise na Apple Watch?

Pokud používáte iOS 13 a watchOS 6 a hledáte aplikaci Noise bezvýsledně, měli byste mít na paměti několik věcí.

Za prvé Aplikace Noise je k dispozici pouze u Apple Watch Series 4. Starší modely Apple Watch jej nebudou moci používat jako aplikaci přímo z Apple Watch.

Upozorňujeme, že ve vašich hodinkách Apple Watch není nainstalována žádná skutečná aplikace Noise na starších jednotkách Apple Watch. Pokud máte starší Apple Watch, můžete podobné funkce prozkoumat. Jednou z takových aplikací je DecibelX.

Na starší jednotce Watch však můžete povolit sledování úrovní zvuku sluchátek Jak je ukázáno níže.

Pomocí aplikace Sledování na iPhonu nastavte monitorování šumu.
 • Otevřete na iPhonu aplikaci Watch
 • Klepněte na Ochrana osobních údajů
 • Klepněte na Měření zvuku sluchátek
 • Zde na obrazovce povolte úrovně měření
 • Povolte Zahrnout další zařízení

Tato funkce funguje s AirPods a dalšími MFi certifikovanými sluchátky.

Jak Noise chrání mé soukromí?

Pokud jste spotřebitelem, který si uvědomuje soukromí, samotná myšlenka na aplikaci, která naslouchá vašim každodenním činnostem, pravděpodobně okamžitě spustila nějaké červené vlajky.

Nebojte se, Apple to již zvážil. Aplikace Noise používá mikrofon pouze k analýze úrovně decibelů ve vašem prostředí.

Nezaznamenává ani neukládá žádný zvuk. Z tohoto důvodu se nemusíte starat o to, že by zvuk někdy opustil vaše zařízení nebo aby někde skončil na serveru.

Pomocí aplikace Noise

Nyní, když víte, proč Apple do watchOS zahrnul Noise a proč jej možná budete chtít použít, zde je návod, jak to ve vašem Apple Watch skutečně udělat.

Zkontrolujte hladinu hluku v reálném čase

Zatímco aplikace Noise vás automaticky upozorní, můžete také zkontrolovat aktuální hladinu hluku pomocí aplikace Noise, pokud máte Apple Watch Series 4 a vyšší.

 • Stiskněte korunku Digital Crown a přejděte na domovskou obrazovku.
 • Najděte a klepněte na aplikaci Noise.
 • Odtud uvidíte, jak se úroveň šumu kolem vás zobrazuje v reálném čase. Hodnotí hladinu hluku jako OK nebo Loud - a můžete klepnout na Další informace pro další informace.

  Monitorujte hladiny hluku v reálném čase.

Můžete také otevřít aplikaci Noise pomocí Siri nebo ji přidat do dokovací stanice Apple Watch nebo použít nový modulární watchOS 6 Infograph a přidat ji do ní.

Nakonfigurujte oznámení o šumu na Apple Watch Series 4 a vyšších

Jak jsme již zmínili, aplikace Noise vám ve výchozím nastavení pošle oznámení po instalaci watchOS 6. Tato oznámení však můžete nakonfigurovat.

 • Otevřete na iPhonu aplikaci Watch.
 • Na kartě Moje hodinky vyhledejte aplikaci s názvem Šum.
 • Klepněte na Hluk.
 • Odtud by se měla zobrazit možnost povolit nebo zakázat měření zvuku v prostředí.

Stojí za zmínku, že můžete také deaktivovat měření zvuku v prostředí a nastavit manuální prahovou hodnotu.

Stačí klepnout na pole Noise Threshold pod Noise Notifications. K dispozici bude seznam možností, od Vypnuto do 100 decibelů.

Zdroj obrázku: OSHA

Samozřejmě doporučujeme dodržovat doporučenou úroveň upozornění na hluk společnosti Apple 80 decibelů. OSHA poskytuje doporučení týkající se příslušných úrovní decibelů.

Kontrola analýzy dat ve službě Health

Pokud vás zajímá úroveň hluku v reálném čase, v aplikaci iOS Health je nová sekce Hluk.

V této části jsou uvedeny všechny zaznamenané úrovně decibelů. To vám umožní lépe pochopit, kdy a kde jste vystaveni nebezpečným úrovním zvuku.

 • Otevřete aplikaci Health na svém iPhone
 • Klepněte na Procházet> Sluch
 • Můžete zkontrolovat úrovně zvuku sluchátek i úrovně zvuku prostředí

Uvidíte další informace, které v aplikaci Noise momentálně nejsou k dispozici. To zahrnuje, když vám Noise zaslala oznámení a historické trendy ohledně úrovně hluku.

Další způsoby ochrany před ztrátou sluchu

Ztráta sluchu nemůže nastat jen kvůli hlučnému prostředí. Někdy si můžete ublížit poslechem příliš hlasité hudby ve sluchátkách.

Naštěstí má Apple několik řešení.

I když nejste obeznámeni s hudebními „válkami hlasitosti“, pravděpodobně jste si všimli, že skladby mohou kolísat hlasitostí.

Pro vyrovnání hlasitosti veškeré hudby, kterou posloucháte v Apple Music pro iOS, Apple zahrnul funkci Kontrola zvuku. Můžete to povolit v Nastavení -> Hudba -> Přehrávání a Kontrola zvuku.

Doufáme, že vám článek byl užitečný. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found