Jak to, že Apple nemůže přijít na oznámení?

Oznámení jsou jednou z nejdůležitějších funkcí iPhone, ne-li jejich. Je to hlavní portál pro zjištění, kdy potřebujete něco udělat. Představte si iPhone bez oznámení. Bylo by to výrazně méně užitečné. Apple Watch, nejnovější produkt společnosti Apple, je postaven na myšlence oznámení. Jak to, že to Apple nedokáže zjistit?

Navzdory tomu, co se v iOS 10 zdálo jako krok správným směrem, udělal Apple zásadní krok zpět s novým Notifikačním centrem v iOS 11. Podívání se na oznámení nyní trvá podstatně déle než dříve. Dnes se podíváme na historii oznámení v systému iOS a na to, jak by se Apple mohl zlepšit.

Před iOS 5

Když byl iPhone původně spuštěn, aplikace nebyly součástí tohoto prostředí, takže oznámení nevypadala jako priorita. Jak čas plynul a aplikace se staly prominentními, upozornění se stávala důležitými a kolem iOS 4 se věci začaly stávat těžkopádnými.

Důvodem je, že před iOS 5 by všechna oznámení byla upozornění. Tyto položky by se objevily na vaší obrazovce a přerušily by vše, co jste dělali, dokud jste nevybrali akci. Bylo to tak špatné, že špatná oznámení byla hlavní hnací silou adaptace útěku z vězení.

Apple si uvědomil, že to nefunguje, a rozhodl se s iOS 5 začít brát vážně.

iOS 5

iOS 5 představil tři důležité změny v oznámeních, které zůstávají dodnes.

První byly překryvné vrstvy oznámení. Ty již nepřerušovaly váš pracovní postup a objevily by se, než pomalu zmizí.

Druhou byla oblast oznámení na uzamčené obrazovce, která vám umožňovala prohlížet a rychle zadávat výstrahy.

A třetí bylo Notification Center, centrální místo pro všechna minulá i současná oznámení.

Tyto změny jsou stále zásadní ve způsobu, jakým iOS dnes zpracovává oznámení.

iOS 8

iOS 8 přidal jednu velmi důležitou změnu v tom, jak oznámení fungují na iOS: Možnost komunikovat s nimi bez opuštění aplikace. Počínaje iOS 8, když dorazilo oznámení, můžete sklouznout dolů a odpovědět přímo z bubliny. Dobrý začátek s vylepšováním oznámení, ale kromě toho se nic nestalo.

iOS 10

iOS 10 dále stavěl na změnách iOS 5 a 8. Nejprve představili zcela nové Centrum oznámení. A za druhé, všechna oznámení byla nyní hluboce interaktivní s 3D Touch. Když jste dostali zprávu, nedostali jste jen rozbalovací nabídku, dostali jste celé okno se zprávou. A toto fungovalo pro oznámení nad rámec zasílání zpráv. Můžete snadno reagovat na věci, jako jsou pozvánky do kalendáře, a dokonce i aplikace, jako je ESPN, vám mohou v oznámení ukázat video.

Aktualizace: iOS 11 Beta 4

V původní době psaní byla oznámení pro iOS 11 propastná. Původní záznam zde necháme, abyste získali představu, ale nyní je to mnohem lepší.

Pro začátečníky jsou oznámení opět rolovacím chronologickým seznamem bez nutnosti dalšího kroku. Možnost přejet prstem po nich pro akce se vrátila.

S novým rozhraním se navíc vrátila možnost klikat na oznámení.

iOS 11

iOS 11 je zásadní krok zpět. Nyní je podstatně těžší komunikovat s oznámeními. Když klepnete na oznámení na obrazovce uzamčení, nezdá se, že byste se dostali do aplikace. Místo toho trvá buď na 3D Touch, nebo odemknutí telefonu.

Největším problémem je však nové oznamovací centrum. Když přejedete prstem z horní části iOS, nyní vás přivítá něco, co vypadá stejně jako vaše zamykací obrazovka. Chcete-li zobrazit minulá oznámení, musíte znovu přejet prstem, tentokrát nahoru. To se jeví jako zbytečná a otravná změna. Moje jediná teorie je, že reproduktor a fotoaparáty iPhonu 8 povedou k odebrání hodin ze stavového řádku, a to je způsob, jak vám snadno ukázat čas.

Tato změna je téměř nepřátelská vůči uživatelům a významně poškozuje pracovní postup

Co by mohlo být lepší

Nejprve by se Apple měl vrátit ke starému oznamovacímu centru. Bylo to v pořádku a určitě lepší než to, co se chystáme mít. Ale zadruhé, Apple by mohl představit hlubší a výkonnější notifikační nástroje, jako je hlubší výběr typů oznámení z aplikací, větší přizpůsobitelnost samotných upozornění a možná i schopnost měnit haptické úrovně každého oznámení.

Pokrok v iOS 11 mimo oznámení je celkově dobrý a byl bych šokován, pokud se tyto změny dočkají iOS 12 nebo dokonce oficiálního vydání na podzim.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found